Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скрити менюта в Nuvi моделите!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Скрити менюта в Nuvi модели !

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    Поиграх си малко да разбера какви имена на *img файловете приемат Nuvi приборите. Тествано на Nuvi310 , Nuvi660 , Nuvi710 , Nuvi200W(250W) .

    Във вътрешната памет на уреда:
    gmapprom
    gmapprom1
    gmapsupp
    gmapoem (тази карта се вижда в менюто , но не може да се изключва)

    На SD картата:
    gmapsupp
    тествано на Нуви 200 и Нуви 200W - перфектно!

    Коментар


    • #17
      До: Скрити менюта в Nuvi модели !

      Не е меню но е полезно. За да се зарежда през usb-to и едновременно с това да можете да работите с уреда - с менютата и опциите, след като вържете компютъра с машинката (тя влиза в режим за работа с пс и менютата са неактивни) извадете кабела за около 2-3 секунди. Гпс-а започва да си зарежда картите, и вкарайте отново кабела. Така влиза в charging mode и е напълно функционален, като едновременно с това се зарежда през компютъра ... Пробвано на Нуви !

      Коментар


      • #18
        До: Скрити менюта в Nuvi модели !

        Първоначално публикуван от sashom Преглед на мнение
        Не е меню но е полезно. За да се зарежда през usb-to и едновременно с това да можете да работите с уреда - с менютата и опциите, след като вържете компютъра с машинката (тя влиза в режим за работа с пс и менютата са неактивни) извадете кабела за около 2-3 секунди. Гпс-а започва да си зарежда картите, и вкарайте отново кабела. Така влиза в charging mode и е напълно функционален, като едновременно с това се зарежда през компютъра ... Пробвано на Нуви !
        а не е ли опасно в ръководството на нуви има инструкции за безопасно изключване на уреда от компа

        Коментар


        • #19
          До: Скрити менюта в Nuvi модели !

          Ами, както стана ясно в една друга тема, аз книжки с инструкции необичам да чета , което в някои случаи е противопоказно . Не мисля , че това може да навреди на уреда. Лично съм го правил повече от 100-тина пъти докато експериментирах с различните карти и функции и тн., а и при липса на зарядно за ел. мрежата май друг вариант няма ...

          Коментар


          • #20
            До: Скрити менюта в Nuvi модели !

            Първоначално публикуван от sashom Преглед на мнение
            Ами, както стана ясно в една друга тема, аз книжки с инструкции необичам да чета , което в някои случаи е противопоказно . Не мисля , че това може да навреди на уреда. Лично съм го правил повече от 100-тина пъти докато експериментирах с различните карти и функции и тн., а и при липса на зарядно за ел. мрежата май друг вариант няма ...
            аз лично също не спазвам инструкциите но винаги гледам да са затворени всички приложения които са свързани с GPSа преди да му дръпна кабела.
            Имаше тема за това,каво може да се случи при неправилно изключване,но немога да я намеря.
            Там се споменаваше,че опасност за уреда няма,но има опасност за опеационната система

            Коментар


            • #21
              До: Скрити менюта в Nuvi модели !

              Абе, колеги....

              в сервиза имам една средноголям кашон с USB флашки, изгорели окончателно и безвъзвратно при изваждането им от USB порта, без да е изпълнена процедурата safe remove

              e и какъв е смисъла по такъв елементарен начин да се унищожи добрата и работеща техника???

              определено не съветвам никой да прави гореописаната гимнастика,
              освен ако му е излишно Нувито - ако е така, ще го приема с удоволствие като подарък от хората, които не четат инструции..

              не убивайте работещата техника.....

              Коментар


              • #22
                До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                Сега ще се изкажа много лаишки ама имам някакъв бегъл спомен, че усб-то можеше да работи по-бавно - но да може да се вади директно без опасност, или по-бързо - но с опасност от директно вадене. Абсолютно може да се лъжа, нека някой спец потвърди или отхвърли това.

                Коментар


                • #23
                  До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                  Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                  Поиграх си малко да разбера какви имена на *img файловете приемат Nuvi приборите. Тествано на Nuvi310 , Nuvi660 , Nuvi710 , Nuvi200W(250W) .

                  Във вътрешната памет на уреда:
                  gmapprom
                  gmapprom1
                  gmapsupp
                  gmapoem (тази карта се вижда в менюто , но не може да се изключва)

                  На SD картата:
                  gmapsupp
                  Добре, обаче при мен в уреда се генерира само един файл - gmapsupp - други не мога да видя
                  при инсталиране на нова карта тя се записва върху него

                  въпроса ми е - просто с преименуване ли стават другите цитирани файлове, или има някаква тънкост, която ми убягва?

                  Предварително благодаря

                  Коментар


                  • #24
                    До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                    Става само с преименуване да. Десен бутон и променяш името на някой от файловете. Интересното е, че го направих, получи се, но тък като експериментирах да кача едновременно БГ ТОПО и ОФРМ, смених името на топо - картата с всички от изброените, но тя винаги ми остава като активна в устройството без възможност да се изключва. Просто седи бледо сива и тикчето и е неактивно. Някъде из форума бях мяркал подобна тема, някой искаше да направи точно това, и май му беше обяснено как, но след 30тина мин. неуспешни търсене се отказах.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Абе, колеги....

                      в сервиза имам една средноголям кашон с USB флашки, изгорели окончателно и безвъзвратно при изваждането им от USB порта, без да е изпълнена процедурата safe remove

                      e и какъв е смисъла по такъв елементарен начин да се унищожи добрата и работеща техника???

                      определено не съветвам никой да прави гореописаната гимнастика,
                      освен ако му е излишно Нувито - ако е така, ще го приема с удоволствие като подарък от хората, които не четат инструции..

                      не убивайте работещата техника.....
                      Това, с ваденето и изгарянето трябва де някакво странно стечение на обстоятелствата, като определени условия са изпълнени, а други , по условие-не. Задължително да има и съвпадения от едновременно течащи процеси, и то строго определени. Първата си флашка купих, когато най-голямата беше 512 МВ. От тогава, до сега, нито веднъж не съм изпълнил процедурата save remove. Резултата е нула изгорели.
                      В подкрепа на моите думи, бих заключил, че в противен случай, щеше да имаш не средно голям кашон, а по няколко контейнера на месец. Ама от тия дето в "Смъртоносно оръжие" 1 Мел Гибсън изхвърли в морето няколко тона долари и едно BMW.
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #26
                        До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                        Първоначално публикуван от sashom Преглед на мнение
                        Ами, както стана ясно в една друга тема, аз книжки с инструкции необичам да чета , което в някои случаи е противопоказно . Не мисля , че това може да навреди на уреда. Лично съм го правил повече от 100-тина пъти докато експериментирах с различните карти и функции и тн., а и при липса на зарядно за ел. мрежата май друг вариант няма ...
                        Има, имааааа...
                        Като дадеш "Безопасно премахване" и оставиш Нуви-то, а предполагам и др. GPS (в това число и някои мобилни телефои), устройството само си влиза в режим на зареждане. И на всичко отгоре когато поискаш можеш да си го разкачиш от кабелчето с чиста съвест.
                        Относно опасностите при едно такова "грубо" прекъсване на връзката между компютър и GPS, мога да кажа че щом хората са отбелязали че трябва да се премахва "безопасно", то значи в другия случай съществува опасност.
                        Аз лично предпочитам да се грижа за вещите, които не са от "Всичко за левче".
                        А който предпочита и може да се ориентира по звездите да заповяда. Аз не мога , за това си вардя навигацийката.

                        Пазете си техниката, някой ден може тя да ви опази...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                          Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                          ....
                          В подкрепа на моите думи, бих заключил, че в противен случай, щеше да имаш не средно голям кашон, а по няколко контейнера на месец. ...
                          колега, със сервиз на компютърна техника се занимавам от 1989 година.

                          В магазина ми, който един сърбин нарече "компютърна кинкалерия" , се продават доста нещица, та имам някакви впечатления върху жизнеността им...

                          но както правилно беше забелязано, всеки има право да решава как да се грижи за вещите си, естествено

                          аз моите си ги обичам и си ги пазя... ( четейки инструкциите )

                          Коментар


                          • #28
                            До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            колега, със сервиз на компютърна техника се занимавам от 1989 година.

                            В магазина ми, който един сърбин нарече "компютърна кинкалерия" , се продават доста нещица, та имам някакви впечатления върху жизнеността им...

                            но както правилно беше забелязано, всеки има право да решава как да се грижи за вещите си, естествено

                            аз моите си ги обичам и си ги пазя... ( четейки инструкциите )
                            Колега, в никакъв случай не искам да подлагам под въпрос знанията и възможностите ти ))
                            Исках да кажа, че изгарянето на флашки и дивайси, които ползват тоя интерфейс не е толкоз просто да се случи. Те, щом хората са го писали в инструкциите, сигурно има защо, но според мен е застраховка от някакво странно обстоятелство.

                            ПП
                            1989 г. беше интересна година
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #29
                              До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                              Първоначално публикуван от sashom Преглед на мнение
                              Става само с преименуване да. Десен бутон и променяш името на някой от файловете. Интересното е, че го направих, получи се, но тък като експериментирах да кача едновременно БГ ТОПО и ОФРМ, смених името на топо - картата с всички от изброените, но тя винаги ми остава като активна в устройството без възможност да се изключва. Просто седи бледо сива и тикчето и е неактивно. Някъде из форума бях мяркал подобна тема, някой искаше да направи точно това, и май му беше обяснено как, но след 30тина мин. неуспешни търсене се отказах.
                              а може ли да ми обясниш точно как го правиш това ?
                              в устройството си стой файла gmapsupp, ако качиш нова карта, тя се записва върху него, следователно той трябва да се преименува преди това - нали?
                              но с преименуван файл - преименуван на gmapprom
                              устройството декларира, че няма качени карти и е неизползваемо
                              Освен това, има ли някакви приоритети между изброените файлове?
                              gmapprom
                              gmapprom1
                              gmapsupp
                              gmapoem
                              и освен това, този последния - gmapoem - къде го виждаш? Че аз него не го забелязах...

                              Ей, много въпроси бре...

                              и като съм почнал да питам, нека да питам още нещо
                              качвам картата на Турция. Изпълнявам необходимите процедури и картата е видима в МапСорс - работи, рутира - без забележки
                              Но, в момента на качването и в уреда, той заявява, че няма работеща карта и не иска , естествено, да работи.
                              Моля, осветете ме къде бъркам

                              Предварително благодаря

                              Коментар


                              • #30
                                До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                                Ами, можеш да опиташ следното. Свързваш устройството към pc-то. Стигаш до директорията Garmin където стоят попринцип качените карти. Да предположим, че си качил OFRM картата и тя е с разширение
                                gmapsupp. Копираш я и я пействаш някъде из pc-to. Генерираш си нова карта през Mapsours-a качваш я на gps-a и тя заменя вече качената карта с същото разширение. Цъкаш десен бутон на копиранатa на pc-то карта, преименуваш я с някой от изброените горе имена но различно от вече съществуващата в паметта на gps-a карта и я връщаш обратно на gps-a. Това е. При мен работи, но за съжаление в който от вариантите да опитам да преименувам 2-рат акарта която качвам, тя остава като активна без възможност да се изключи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X