Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор 12V...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Компресор 12V...

    Приканвам всички, които имат опит/компресор/ да споделят повече информация. Едва ли някой тук ще се стресне от висока цена. Аз вероятно съм си купил фенер, и покупка на компресор ми предстои.
    VARADERO SD2

    Коментар


    • #17
      До: Компресор 12V...

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Доста полезна информация споделяте. 5 човека казахте, че имате хубави, макар и по-скъпи компресори и един не каза марка, модел, цена и доставчик.
      Като се разхождам, возя отзад ей това:




      Компресорчето не е кой знае колко яко, но в една зимна вечер в Рила успя да залепи разбортираната гума на Чибуратора.
      Едва ли ще успее да повтори този подвиг с 33-ките, на които вече сме се качили, но за напомпване на гума ще върши работа.

      Цената май беше около 140 - 150 лв. Купих го от Митко Фулда.
      Имаше го като позиция в стария онлайн магазин на форума, но не знам сега дали има някакви наличности.

      П.П. Като минусче - скалата на манометъра в диапазона, който най-често се използва при нашите гуми, практически не върши работа. Поради това е добре да има отделен манометър.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        До: rosslan

        На старата си УАЗ-ка бях инсталирал конвертор за напрежение 12/220v. Компресора беше от бракуван хладилник. Качваше си 15атм. Гума помпеше за 2-3 мин. Задължително бутилка, и далеч от напрежението (особено в дъжд) - горчив опит . Конвертора го има в Конрад електроникс - 500w - ок.100лв. Освен компресор захранва спокойно всякакви уреди до 500w - дрелки, шлайфове, лаптоп и т.н.
        “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
        Б.Франклин

        Коментар


        • #19
          До: Компресор 12V...

          Днес напомпах една гума с компресорчето, макар и трудно за 20мин. се справи. Гумата беше напълно спаднала и престояла поне 10 дни.
          http://htftp.offroad-bulgaria.com/rosslan/kopresor/
          Последно редактирано от rosslan; 13-06-07, 19:14.
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #20
            До: Компресор 12V...

            Имаше и по-хубави, Но може да ги питаш...
            http://topspeed.bg/catalogue.php?cid=89
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #21
              До: rosslan

              Първоначално публикуван от haflinger Преглед на мнение
              Конвертора го има в Конрад електроникс - 500w - ок.100лв. Освен компресор захранва спокойно всякакви уреди до 500w - дрелки, шлайфове, лаптоп и т.н.
              Дай някакъв адрес на магазин. А сайт имат ли защото аз нищо не намирам?

              Коментар


              • #22
                До: rosslan

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Дай някакъв адрес на магазин. А сайт имат ли защото аз нищо не намирам?
                В момента в магазина на Конрад на бул. Прага има крайно ограничен асортимент от инвертори. Имат по някоя и друга бройка от следните модификации:
                12 - 220 V, изходяща - 1000 W, евроконтакт - 119 лв;
                24 - 220 V, изходяща - 600 W, шука - 146 лв

                и май някакъв съвсем малък модел от 12 V.

                Т.е. пълна скръб

                В Пулсатор имат ей това:

                http://eshop.bg/eshop3/index.php?url...=myid*comefrom
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  До: Компресор 12V...

                  10Х Ако това " 12 - 220 V, изходяща - 1000 W, евроконтакт - 119 лв" важи за мощност отдавана за продължително време, а не само за моментно натоварване цената е повече от приятна! Чудя се дали синусоидата на изхода е достатъчно добра, за да върти асинхронен двигател както по-горе колегата е споменал за компресор от хладилник

                  Коментар


                  • #24
                    До: Компресор 12V...

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    10Х Ако това " 12 - 220 V, изходяща - 1000 W, евроконтакт - 119 лв" важи за мощност отдавана за продължително време, а не само за моментно натоварване цената е повече от приятна! Чудя се дали синусоидата на изхода е достатъчно добра, за да върти асинхронен двигател както по-горе колегата е споменал за компресор от хладилник
                    По-принцип, според написаното на етикета, е точно за "мощност, отдавана по-продължително време". Иначе май беше нещо над 2000.

                    Ама като гледа човек цената и се чуди доколко етикетът отговаря на истината. Щото тя цената беше същата и за инвертор за 600 W (ама имали само 1 бройка и я продали) ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Компресор 12V...

                      Аз имам инвертор 600w,но не работи с електроуреди над 370w.Защото пусковият ток е по-голям,защитата сработва и не тръгва.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Компресор 12V...

                        Китайски са и мощноста е точно както на касетофоните от 1000 w
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #27
                          До: Компресор 12V...

                          Ами аз преди 2 години правих сериозно проучване на пазара за качествен инвертор за една мобилна лаборатория и за нещо качествено 1000 W цена под 2000лв нямаше. Накрая купих от Конрад някакъв немски, със синусуидална амплитуда и работи без проблем до ден днешен. Но тези цени за по 100 лв .... освен в china другаде ги няма.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #28
                            До: Компресор 12V...

                            Има ги Сашо и в ТАйланд на Тедо са такива и засега съм доволен.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Компресор 12V...

                              Идваш и вземаш.
                              LZ1VMH

                              Коментар


                              • #30
                                До: Компресор 12V...

                                При евтине компрессори има и друг проблем без товар ,направо се превръщат в печка ,примерно по незнание да тръгнеш да помпиш надуваема лодка .
                                Лично аз си направих комперессор ,но не за джип ,от тромбите 12 волтови ,роторен ,но с малко повече смазка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X