Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор 12V...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор 12V...

    Гумите ми са максимум на 2bar, та повече не ми и трябва.

    На мен идеята ми е да го монтирам постоянно до акумулатора, където имам място, като директно ще го пускам от клемите със щипки.
    Според това което ще се ползва като големина ще му измисля и някакъв бушон.
    Ако не намеря двубутален, мисля да сложа и една бутилка според свободното място наоколо.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Компресор 12V...

      Първоначално публикуван от ehgypo Преглед на мнение
      Аз го имам и ползвам. 225/70/16 я надува без проблем, макар и бавно, до 2.2 по собствения манометър.
      Колко бавно!?! Защото мисля да го ползвам за гумите на Нивата. На инструкцията за ползване пише, че може да се ползва до 5мин. Иначе трябвало да почива половин час, или там кавото беше...
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • От: Компресор 12V...

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        Някой да е имал/ползвал е такъв копресор от Лидл:

        [ATTACH=CONFIG]970341[/ATTACH]

        Дайте мнение моля!
        Имам го от няколко години. Лятото, понеже е компактен, го нося в мотора и си помпам надуваемия дюшек с него. Отнема му 20-тина минути за 140/200 дюшек. По спецификации му дават не повече от 5 мин работа, моят се пържи по 20 мин на слънце и става горещ целия, но не се е предал още.
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • От: Компресор 12V...

          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          Колко бавно!?! Защото мисля да го ползвам за гумите на Нивата. На инструкцията за ползване пише, че може да се ползва до 5мин. Иначе трябвало да почива половин час, или там кавото беше...
          31х10,5/15 я напомпи от 1 до 2 бара за около 15 минути по спомен. На 195х65/15 1 бар го донапомпи за около 5. В Лидълската тема май бях писал, че мина година вече. Доволно върши работа.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: Компресор 12V...

            До преди час и нещо бях с приятел който ремонтира кемпери и монтира възглавници като системата е негова разработка, съответно е отработил и схемата с компресорите.
            За пореден път обсъдихме драмата ми с компресорите, като за пореден път ми каза, че не е ясно какво има в тях, независимо от цената, докато не се отворят.
            Какъвто и двубутален да взема, едва ли някой в магазин ще даде да го отворя, което пък си е котка в чувал.
            Тези еднобутални които той ползва са метални и с лагери, и окончателно ме нави да ми направи един, и понеже на мен повече от 2bar не ми трябват, а имам нужда от дебит, реших да го комбинирам с бутилка 2-5л според мястото което ще намеря, защото компресорчето прави 10, но 5-6 ги прави без зор, а и системата му е отработена като за нея ползва най-доброто на пазара.

            Кво ше стане ше видим. Сега трябва да си намеря бутилка защото той ползва някакви около 1.5л, което ми е малко.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Компресор 12V...

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Ето снимките отвън:
              [ATTACH=CONFIG]941384[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]941385[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]941386[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]941387[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]941388[/ATTACH]
              И отвътре:
              [ATTACH=CONFIG]941389[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]941390[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]941391[/ATTACH]
              Отгоре има метално цилиндърче и върху него е капака с клапанчетата. Беше изпаднало едно винтче което фиксира биелката към оста. Съответно биелата се беше изместила и буталото влизаше под ъгъл в цилиндъра от което не можеше да се движи и двигателя не можеше да превърти. Всичко без декоративните външни пластмаси е от метал.
              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              До преди час и нещо бях с приятел който ремонтира кемпери и монтира възглавници като системата е негова разработка, съответно е отработил и схемата с компресорите.
              За пореден път обсъдихме драмата ми с компресорите, като за пореден път ми каза, че не е ясно какво има в тях, независимо от цената, докато не се отворят.
              Какъвто и двубутален да взема, едва ли някой в магазин ще даде да го отворя, което пък си е котка в чувал.
              Тези еднобутални които той ползва са метални и с лагери, и окончателно ме нави да ми направи един, и понеже на мен повече от 2bar не ми трябват, а имам нужда от дебит, реших да го комбинирам с бутилка 2-5л според мястото което ще намеря, защото компресорчето прави 10, но 5-6 ги прави без зор, а и системата му е отработена като за нея ползва най-доброто на пазара.

              Кво ше стане ше видим. Сега трябва да си намеря бутилка защото той ползва някакви около 1.5л, което ми е малко.
              Моя е двубутален и вътре всичко е метално. Виждаш го на снимките, струваше около 50лв. в олх, ако се разровя може би ще намеря даже от кой съм го купил.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Компресор 12V...

                Имам еднобутален като този на снимката от преди десетина години,гума 245/45/17 я помпи до 2.2б за 6-7м.
                Имам и двубутален като на Жоров закупен от китайски магазин,това нещо има страшен дебит за големината си,не съм го разглобявал-надявам се да е със метална карантия.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Компресор 12V...

                  Ники, моя е същия като на Жоров, и съм блестящо доволен от него. И понеже и аз си мислех и за една бутилчица, я кажи нещо и за нея - какво и как си намерил.

                  За една свирка ми се мъти идеята, ама на тойотчето добре му свирят свирките, та - в сферата на бъдещите проекти е..

                  Коментар


                  • От: Компресор 12V...

                    На Жоров и аз му харесах компресора, но не мога да разбера дали е на лагери или втулки.
                    Ако кажете от къде да си взема такъв ще го направя.
                    Гого купува компресори на едро, и когато взимаше двубутални се е случвало, при външно абсолютно еднакви компресори, вътре да нямат нищо общо, включително и с някакви напълно импровизирани клапанчета.

                    Вени, относно бутилките мога да ти разкажа какво прави Гого, но да не цапаме темата, въпреки че има връзка.

                    P.S. Като измисля компресора може да отворя тема и за комбинирането му с бутилки.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Компресор 12V...

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      31х10,5/15 я напомпи от 1 до 2 бара за около 15 минути по спомен. На 195х65/15 1 бар го донапомпи за около 5. В Лидълската тема май бях писал, че мина година вече. Доволно върши работа.
                      31 ца за 6-7 Мин.Има няколко клипа 5 поне от мен в някоя от темите на видовете които ползвам.Тоя помпи чевръсто
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Компресор 12V...

                        С двубутален съм ,за 60лв.,немам думи.До 3 атм.без никакъв проблем.От 1 до 2.5 за около 2 минути на работещ двигател.Много съм доволен .Само му удължих кабела за да обикаля спокойно джипа от всякъде и му смених захранването от запалката с обикновенни яки щипки за захват директно от акумулатора.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Компресор 12V...

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Моя е двубутален и вътре всичко е метално. Виждаш го на снимките, струваше около 50лв. в олх, ако се разровя може би ще намеря даже от кой съм го купил.
                          Той твоя е 23 ампера при положение,че повечето еднобуталки са около 6-8-макс 10 ампера,15 ампера е максимума на запалката и ако верно е 50 лева си струва парите двойно.

                          50 лева,мрьсници,мен ме дерьт тук 100 долара поне,мрьсници
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Компресор 12V...

                            Е то тука ако е 100 долара само на витрината ще стои.Забравил си ти какви са заплатите тука ааааааммм.....
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Компресор 12V...

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              На Жоров и аз му харесах компресора, но не мога да разбера дали е на лагери или втулки.
                              Ако кажете от къде да си взема такъв ще го направя.
                              Гого купува компресори на едро, и когато взимаше двубутални се е случвало, при външно абсолютно еднакви компресори, вътре да нямат нищо общо, включително и с някакви напълно импровизирани клапанчета.

                              Вени, относно бутилките мога да ти разкажа какво прави Гого, но да не цапаме темата, въпреки че има връзка.

                              P.S. Като измисля компресора може да отворя тема и за комбинирането му с бутилки.
                              Лагери си, даже ако се вгледаш им се вижда номера на снимката. При продължителна работа си загрява доста, но това е нормално. На запалка никога не съм го ползвал, само на щипки към акумулатора на изгасен двигател, мисля, че по този начин щадя двигателя, а дебита и мощността ми стигат. Кабелите са около 1,5кв.мм. и щипките са калпави, но това е поправимо. Достатъчно дълги са със малко зор да обиколя 4-те гуми на Авенсиса, като за задните компресора остава на повече от метър от гумата и се позлва маркуча който е доста дълъг.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • От: Компресор 12V...

                                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                                Е то тука ако е 100 долара само на витрината ще стои.Забравил си ти какви са заплатите тука ааааааммм.....
                                Моя човек с възглавниците ползваше само такива по 160-170лв, но вносителите са казали, че никой не ги купува и не внасят такива, за това и се е видял в чудо, и тези които ползва в момента ги прави на парчета и ги събира наново, въпреки че са най-доброто на пазара в този клас.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X