Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
    Говоря за самите тампони. В основата си имат неподвижна метална втулка облицована в гума, а отвън металната втулка в която са облечени е подвижна. Говорех за усукването на гумата в самите тампони. При лифта според мен тампоните се напрягат повече. Ако например в покой преди лифт няма никакво усукване, то след лифт в покой на джипа те ще са непрекъснато в леко усукване при положение, че носача е по-надолу. Вероятно не се изразявам правулно, като имам време ще го нарисувам :-)
    По добре запиши художествената......
    Ако се върти ,защо се набива на преса!?!
    ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
    ТЕЛ;0876228770

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      А ти по-добре си размърдай малко мозъка! Помисли малко как работят тампоните на носачите. Ако няма движение между двете втулки, т.е. гумата не се усуква носача ти ще седи като заварен. Много ясно, че тампона се набива с преса.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        В интерес нa истинaтa нa моятa втулките не съм ги сменял и не знaм кaк сa, но подозрениятa ми сa че външнaтa е зaстопоренa зa носaчa a ътрешнaтa се движи около болтa. Гумaтa между тях трябвa дa обирa нaтиск и опън, a не усуквaне.
        Повтaрям че не съм сменял,имaм сaмо еднa долнa новa в гaрaжa.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
          А ти по-добре си размърдай малко мозъка! Помисли малко как работят тампоните на носачите. Ако няма движение между двете втулки, т.е. гумата не се усуква носача ти ще седи като заварен. Много ясно, че тампона се набива с преса.
          Човече,точно за това говоря и аз.
          двете фтулки са неподвижни а гумата в средата усуква и поема натоварването.
          Не се пали толкова.Поздрави.
          ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
          ТЕЛ;0876228770

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Е товa сa нормaлни втулки кaквито имaт много МПС тa открaй време ,някои сa усилени кaто нaшите,някои не.Вaжно е дa се стягaт при стъпилa предницa и много смaзкa при монтaж нa осите нa носaчa.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Ето резултата от лифта: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12571101_146589899050302_699625053_n.jpg
Прегледи:1
Размер:110.5 КБ
ID:5698763
              постигнати 89,5см. предница/задница от предишни 84см. Тампони 5см. за задни пружини по поръчка от scorpion1972, пет навивки на торсиони и нови амове.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Сега изглежда по добре,много безаварийни!
                ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                ТЕЛ;0876228770

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  sovaxa с какъв размер си на гумите,ако не е тайна и дали при твоя лифт гуми с размер 245/75/16 ще опират отпред по калобрана

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Мисля че отзад е трябвало да повдигнеш още малко,ако смениш гуменките и понатовариш ще опира.

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      И без да е натоварена отпред ще опира в калобрана в под калника и най вероятно в бронята

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Ще се реже броня мaй.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от b2.2 dti Преглед на мнение
                          sovaxa с какъв размер си на гумите,ако не е тайна и дали при твоя лифт гуми с размер 245/75/16 ще опират отпред по калобрана
                          237/70/16 е в момента, не знам за 245/75/16, и аз това се чудя

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от sovaxa Преглед на мнение
                            237/70/16 е в момента, не знам за 245/75/16, и аз това се чудя
                            Няма да опира никъде след този лифт.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Някой експериментирал ли е колко е максималният лифт на задният мос на Фронтера Б дългат, без да се измести осезаемо в страни?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Някой експериментирал ли е колко е максималният лифт на задният мос на Фронтера Б дългат, без да се измести осезаемо в страни?
                                7 см. след това ще трябва да смъкваш с планка щангата която фиксира моста....
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X