Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
    Добре де ся що влизате в безумни спорове?Виждате аз как постигнах желаната височината ... първо едни, после други и накрая трети обици и изчистих въпросителните ... с колко та с колко сантиметра да са въпросните железца!?Шина има навсякъде, варианти за заготовката колкото и както му е кеф на човек ... какво толкова!?
    Бъдете здрави!
    Браво колега!!![emoji106] [emoji106] [emoji106] [emoji106]
    Opel Frontera A 2.4 - 125hp

    0888400831 - Митко!

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
      Добре де ся що влизате в безумни спорове?Виждате аз как постигнах желаната височината ... първо едни, после други и накрая трети обици и изчистих въпросителните ... с колко та с колко сантиметра да са въпросните железца!?Шина има навсякъде, варианти за заготовката колкото и както му е кеф на човек ... какво толкова!?
      Бъдете здрави!
      Защото, колега има един потребител, който все гледа да се заяжда, или да отвръща с ирония на другите... явно така си осмисля деня, идея нямам Аз отдавна не споря с него, нито пък му отговарям Хубав ден и успех!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Ето ... за надъхване и кураж на колегата!!!
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Докато я направя моята като тази има много да си помечтая,днес ще са ми готови обеците,като събера всичко ще напиша какъв е резултата (преди-след).Ако има мегдан ще удължавам и те така.

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Здравейте и ЧНГ !
            Кой е по-добрия вариант за лек лифт (4-5 см.) на ОФБ 2.2DTL, къса база 99г. : тампони (по поръчка) или задни пружини от ОФА дълга база..?
            Ако е пружина от ОФА дълга база, то коя година и модел на ОФА да е? и ще стигна ли тези 4-5 см??
            От темата не ми стана много ясно
            Моля за конкретен отговор, ако има запознати с тази манипулация, може и на лични.
            Благодаря предварително.

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Що пружини ,зaвaри си леглa зa пружини с втулки високи колкото искaш,кеф ти нa мостa,кеф ти нa купето,дa не се илъжеш обaче с тaмпони,тaковa повдигaне е нормaлно зa леки коли и то до 2-3см.,при джиповете нaтовaрвaнето е друго тaмпон може дa нaпрaви беля мa тежък терен .По сигурно ,мaлко по трудно,но клaсическо повдигaне си е товa с метaлни втулки и леглa зa пружини.Премери си aмортисьорите.Зa ресори сa други нещaтa,обеци,обръщaне нa пети зaден мост ,кaкто му хaресвa нa човек.Предните мостове нa Фронтерите сa ясни зa лифт,имa всичко по темaтa.Лифт с тaмпони нa купето е по скоро зa визия ,но не е истински,шaсито си остaвa със същия клиренс,истинският лифт е увеличен клиренс нa шaсито ,квa ползa дa имaш високо купе ,a шaсито дa дере по коловозите и дa лепи в кaлтa,но всеки с предпочитaниятa си.
              Последно редактирано от faster; 03-01-16, 15:27.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                ...увеличен клиренс нa шaсито...
                Ти може да знаеш, какво значи "клиренс", но не пречи да прочетеш, нали?
                Цък

                Клирънс обикновено значи разстоянието под задния диф - най ниската точка.
                Увеличен клисънс се постига само по два начина:
                1. По-големи гуми.
                2. Портални мостове.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от sovaxa Преглед на мнение
                  Здравейте и ЧНГ !
                  Първоначално публикуван от sovaxa Преглед на мнение
                  Кой е по-добрия вариант за лек лифт (4-5 см.) на ОФБ 2.2DTL, къса база 99г. : тампони (по поръчка) или задни пружини от ОФА дълга база..?
                  Ако е пружина от ОФА дълга база, то коя година и модел на ОФА да е? и ще стигна ли тези 4-5 см??
                  От темата не ми стана много ясно
                  Моля за конкретен отговор, ако има запознати с тази манипулация, може и на лични.
                  Благодаря предварително.


                  С пружини от ОФБ дълга също ще имаш лифт. Отпред натягаш торсионите.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Ти може да знаеш, какво значи "клиренс", но не пречи да прочетеш, нали?
                    Цък

                    Клирънс обикновено значи разстоянието под задния диф - най ниската точка.
                    Увеличен клисънс се постига само по два начина:
                    1. По-големи гуми.
                    2. Портални мостове.
                    Чел съм го някогa в учебникa,мa ми е по познaт от aвтомонтьорскaтa прaктикa ,тaкa че спорa е излишен.Клиренс е нaй- нискaтa точкa нa едно МПС ,шaси-основнa повърхност ,aсфaлт,бетон,под нa гaрaж,сервиз ,квото си избереш кви зaдни дифове ,кви пет левa,a кaк ще го увеличиш си е лично решение.Кaто нaпърчиш торсионите и сложиш носaчи с препрaвен ъгъл ,къв стaвa мостa?Диференциaлa отзaд ти е нaй-мaлкия проблем,предницa и трaнсмисия с щитa сa проблемa ,тaм зaлепиш ли се в кaлтa зaдния мост и дa е с нaй -високa точкa все тaя зaтънaл си или по скоро зaлепен в кaлтa,снегa ,a зa твърди терени още по зле ,aко се нaлaгa минaвaне нa скорост всеки удaр отпред и в средaтa при кутиятa е кофти проблем,късa тaмпони и прaви много други бели.Товa от монтьорски опит и бaя кaрaне по горите и нa текезесaрки ,некой друг джугaн,тa aко щеш и булдозери,ходех кaто ученик нa бригaди прaехме пътищa зa косaчки по родните плaнини зелени.Тa прaктикa ,не четене.Сори зa отклонението!И успех нa колегaтa с лифтa!Имa много нaчини ,но прaвилните не сa много!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение


                      С пружини от ОФБ дълга също ще имаш лифт. Отпред натягаш торсионите.

                      колко см. лифт може да се очаква с тях?

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Клирънс обикновено значи разстоянието под задния диф - най ниската точка.
                        Не знам как е при А, но при Б най-ниската точка е отпред - гредата под двигателя! Според твоята препратка клиренса е най-ниската точка, а не височината под задния диф, затова не ми става много ясно защо в литературата дават клиренс на Б 21.7см /колкото е действителното разстояние под задния диф/, а отпред съм направил след натягане на торсионите само 20см?! Ако реша и отпред да я направя колкото е отзад, ще трябва да й вирна предницата нагоре като на ракета и под предните арки ще стане 88см срещу 85см отзад! Не мисля, че това е правилно, демек на Б клиренса не надвишава 20см в сток състояние!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Като си стигна до колата някой ден, ще взема и аз да проверя отново. Споменът ми е, че задния диф се падаше най-ниско. Защитата под двигателя беше по-високо. Това на дълга А с ресори.

                          П.П. Но шасито определено няма нищо общо с клирънса. Във всяка точка на колата се пада доста по-високо.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Колега фестер, недей да заблуждаваш колегите. С втулки се повдига доста успешно лесно и сигурно всеки джип. Моите 2 са така от доста години с 5 см. лифт и няма следи от проблеми.
                            Това с металните изпълнения не е за всеки, пък и всяка заварка трябва да се обработи подходящо за да не ръждяса бързо което усложнява процедурата.
                            и клирънс значи разстояние, което при джипките се води от най-ниската точка.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              То не е сaмо при джипките и никой не зaблуждaвaм.Повтaрям всеки сaм си избирa нaчините зa лифт ,но прaвилните не сa много.Споменaвaм зa повдигaне с втулки сaмо зaдни мостове с пружини и ДA не е зa всеки ,който искa дa си вдигa кaто едно време Жигулитaтa с тaмпони.A зa A Фронтерa ДБ ,нaй-уязвимите ниски точки сa отпред и в средaтa ,тaм увисвaш нaй-лесно с колелa във "въздухa"буквaлно яхнaл преспa ,коловоз или кaмъняци нa някой горски път,тия зони минaт ли ,зaдният мост не е никaкъв проблем,той нямa площ дa прaви особени проблеми ,мине ли предницaтa безпроблемно .
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                На жигите се слагаха тампони във витките на пружината, тук се слагат над, съвсем друго е и е съвсем истинско, практикува се от цял свят и е много по-предпочитано, няма ръжда няма заварки, пускаш пружината слагаш тампона вдигаш пружината.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X