Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
    Хм или да я подарявам ?
    Приемам подаръци секъкви.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      За повдигане на Фронтера Б.
      Със съдействието на Лозан(който ми предостави един "син" носач) и помоща на мои приятели,направихме чертежи и сътворихме това:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150406_104156.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5652872
      Предстои закупуване на по-дълги амове,по-дълги спирачни маркучи(или изработка) и монтаж.
      Предница с 3" лифт като резултат( надявам се) и 7-8см. по - голями ходове.

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Супер, сега за да избегна хилядите въпроси, направо аз да питам. Колко пари биха стрували 2 такива красавеца?
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Това от calmini ли е копирано? Аз се дзверих доста време в окачването на фронтерата и не мога да зацепя, от къде идва по-дългия ход на окачването, при условие, че се сменя само горния носач?!?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Това от calmini ли е копирано? Аз се дзверих доста време в окачването на фронтерата и не мога да зацепя, от къде идва по-дългия ход на окачването, при условие, че се сменя само горния носач?!?
            По спомени горният носач при спускане по-надолу опираше в нещо, но не помня в какво
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Супер, сега за да избегна хилядите въпроси, направо аз да питам. Колко пари биха стрували 2 такива красавеца?
              Колега,не е голяма сага да направя още един комлект.Проблема ми е ,че това е окачване и каквото съм направил е моя отговорност.От съображения за сигурност(моя) не се наемам да правя бизнес от това.Пълна документация съм изпратил на Лозан,ако те интересува обърни се към него.
              Надявам се да съм правилно разбран.От други съображения използвах думата "син" носач.Ако имаш допълнителни въпроси - на личния.Ще съдействам с каквото мога.Едни и същи тегловници сме.Правим каквото може с колкото имаме

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Това от calmini ли е копирано? Аз се дзверих доста време в окачването на фронтерата и не мога да зацепя, от къде идва по-дългия ход на окачването, при условие, че се сменя само горния носач?!?
                Колега,и аз незнам,като му дойде времето да монтирам ще си каже

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от bps Преглед на мнение
                  Колега,не е голяма сага да направя още един комлект.Проблема ми е ,че това е окачване и каквото съм направил е моя отговорност.От съображения за сигурност(моя) не се наемам да правя бизнес от това.Пълна документация съм изпратил на Лозан,ако те интересува обърни се към него.
                  Надявам се да съм правилно разбран.От други съображения използвах думата "син" носач.Ако имаш допълнителни въпроси - на личния.Ще съдействам с каквото мога.Едни и същи тегловници сме.Правим каквото може с колкото имаме
                  Много благодаря, с кодовете съм на ти. Всичко е ясно
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Дано ти свършат работа носачите,мисля обаче че повдигането трябва да е от основна точка и комлексно в цялата група!Този носач ще работи добре при екстремално натягане на торсионите,т.е. гарантирано няма да опира никъде,което си е нещо!Успех и дай резултата,щото е интересно,а и си ги барнал добре!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Здравейте колеги.. Въпроса ми е следния. откъде мога да се купят амове за Опел Фронтера Б (дълга база) при полойение че е повдигната с 5 см.
                      предлагат ми варианта на Монрое Адвенчър: предни Д8497 и задни Д5494.. Ще станат ли? или са за фронтера без лифт на окачването ?

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от la4ko Преглед на мнение
                        Здравейте колеги.. Въпроса ми е следния. откъде мога да се купят амове за Опел Фронтера Б (дълга база) при полойение че е повдигната с 5 см.
                        предлагат ми варианта на Монрое Адвенчър: предни Д8497 и задни Д5494.. Ще станат ли? или са за фронтера без лифт на окачването ?
                        Принципното монрото си е за нелифтната, но от друга страна аз отзад съм с такива и въпреки, че ми е леко вирната вече са на 30к км. и все още държат, но ако има вариант за по-дългоходови е за предпочитане!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Здравейте,
                          Тази седмица повдигнах задницата на моята фронтерка, че беше станала като немска овчарка. Фронтерата е Б къса база. Сложих и нови пружини от дълга база и амортисьори Монро от къса база и резултатът беше малко по-малко от 4см повдигане, като се има предвид, че старите ми пружини бяха поомекнали доста, а аз се надявах на 5см и повече , защото от дългата база пружините са с 1.5см по-дълги, но и по-дебели по каталог и най-вече че са чисто нови, а старите ми бяха в окаяно състояние. Но и така съм доволен, возията се подобри многократно (най-вече заради амортисьорите) и сега задницата ми е с 2см по висока от предницата при празна кола. Та сега съм пред дилема какъв размер гуми да си купя: оригиналният му размер е 245/70 16 и се чудя дали ще се хванат 245/75 16 - разликата в диаметрите я дават 2,5см и не съм сигурен дали няма да опират при завиване, някой ако е слагал такива на заводска фронтера Б къса база нека сподели и дали ще повлияят много на вървенето и мощността
                          HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                          Audi A3 1.9 tdi
                          Opel Frontera B 2.2i

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от bps Преглед на мнение
                            За повдигане на Фронтера Б.
                            Със съдействието на Лозан(който ми предостави един "син" носач) и помоща на мои приятели,направихме чертежи и сътворихме това:
                            [ATTACH=CONFIG]791048[/ATTACH]
                            Предстои закупуване на по-дълги амове,по-дълги спирачни маркучи(или изработка) и монтаж.
                            Предница с 3" лифт като резултат( надявам се) и 7-8см. по - голями ходове.
                            Гледам сте го копирали със все недостатъците, в случая тампоните. По някое време ще стигнете до извода че оригиналните гумени тампони са по-доброто решение за там, въпреки увеличения ход. Казвам от опит. А опита ми с "копиране" на творенията на тая фирма за терано беше успешен, ама чак на третата версия. И то до там, че си приличат само на външен вид. Имам променени наклони, тампони, буфери, дължина, изрязване... Има и още какво да се промени към по-добро.

                            Та... не правете тампоните като на Calmini. Ужасни са - скърцат, придобиват аксиален луфт на втория месец. Сложете полуиретан или най-добре оригиналните гумени, освен ако принципно има някакъв проблем с тях при вашите возила. Имам поне 6-7 клиента, които си свалиха Calmini-то и сложиха мои.

                            Не знам колко ход повече дава при вашите возила. При Терано дава около 2-2.5 сантиметра допълнителен ход надолу, което с думи прости означава че можеш да си вдигнеш предницата с още 2см, без да започне да се държи неадекватно по завоите. Може да се направи да дава и повече, но трябва да позволяват шарнирите и най-вече каретата.

                            ПП: И да, при терано определено въшат работа за да изстискаш всичко от това окачване, и като геометрия, и като здравина. Не виждам причина и при вас да не е така.
                            Последно редактирано от sparkybg; 02-10-15, 11:43.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Вчерa сменявaх тaмпони нa зaдните aмортесьори и сa с много голям ход ,a ресорите сa шпренгвaни и сa вирнaти достa.Кaто отких долните aмортесьорите отидохa поне с 10тинa сaнтиметрa под мостa.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Ако си без фланци,няма проблем, но ако имаш фланци ще опира леко в под калниците.
                                ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                                ТЕЛ;0876228770

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X