Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как да си повдигна фронтерата

    за да запазиш същата динамика на амортисьорите по-добре ги удължи с шпилки, но и да не ги удължиш ако не скачаш няма да имаш грижи....

    ще чакаме подробни снимки и репортаж, досега никой от форума не е пускал лифт на фронтера

    п.с. събра ли пари за 32"-ки.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      До: Как да си повдигна фронтерата

      Днес след работа свалих старите обеци на ресьорите,но се оказа,че вътрешният диаметър на гумените тампони е 18мм,а аз без да ги свалям взех мерките и направих новите обеци - не,че не са супер но просто отворите за болтовете направих 14мм./такава е резбата до която имах достъп за размер/Утре правя нови болтове и в събота монтирам.Ще пусна снимки,ако закъснея с монтажа ще ги пратя след около една седмица защото ще хода на море!Тъй като тампоните ми са свалени знаете ли с какви мога да ги заменя защото май оригиналните са скъпи???
      Последно редактирано от STEF BMW; 28-06-07, 20:27.

      Коментар


      • #18
        До: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
        Днес след работа свалих старите обеци на ресьорите,но се оказа,че вътрешният диаметър на гумените тампони е 18мм,а аз без да ги свалям взех мерките и направих новите обеци - не,че не са супер но просто отворите за болтовете направих 14мм./такава е резбата до която имах достъп за размер/Утре правя нови болтове и в събота монтирам.Ще пусна снимки,ако закъснея с монтажа ще ги пратя след около една седмица защото ще хода на море!Тъй като тампоните ми са свалени знаете ли с какви мога да ги заменя защото май оригиналните са скъпи???
        С волгови след престъргване или си поръчай да ти направят имаше една пловдивска фирма правят ги 1:1 порови из форума имаше адрес и телефон, пращат ги с куриер.
        Аз сложих сайлент тампони от москвич след като махнах металната втулка, станаха перфектно и струват по 30 стотинки.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          До: Как да си повдигна фронтерата

          За сега само пробвам мисля,че става?Ходих малко да я поразтъпча,засега няма проблеми но все още не съм натегнал тросионите исках да проверя как ще се държи.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            До: Как да си повдигна фронтерата

            екстра е дай повече снимки на самите обици, какви втулки ползва?
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              До: Как да си повдигна фронтерата

              Екстремисти

              Коментар


              • #22
                До: Как да си повдигна фронтерата

                Днес "доплувах" от морето с моята хубавица,нямате представа как си събрах багажа и челядта,ама беше много готино,даже пробвах и в пясъка супер е - показах на един Нисан /от лъскавите/за какво става въпрос,човека беше начинаещ в бранша и мисля,че нямаше никакъв опит и се насвятка в дюните,като разчиташе на Супер джипа нооооо,аз го теглих и после мнооого благодарности иии БИРА!!!...Пет пъти заляга под Фронтерката и се кефи много.

                Коментар


                • #23
                  До: Как да си повдигна фронтерата

                  Екстра, давай сега снимките от лифта.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да си повдигна фронтерата

                    Изчакайте още малко защото от мерак да видя как ще изглежда,не направих снимки преди да монтирам обиците,а пък и без друго ще ги свалям за да сменя тампоните с нови и ще снимам - обещавам!..

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да си повдигна фронтерата

                      Колеги имам нужда от малко инфо - как да разбера колко да натегна тросионите,така,че да не се получат гафове /кога е пределната граница и горе долу колко оборота да направя/Днес ги оглеждах но не мога да разбера при натягане точно какво действие се получава,че да се вдигне предницата/ Общо взето ме интерисува горенаписаното и най-вече кога да спра да натягам.Ако някой знае пишете,че е спешно!...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да си повдигна фронтерата

                        Аз съм сигурен че все някой знае въпроса е дали ще каже , това което съм ти писал по-горе е от руския форум за исузу/опел, там хората масово са си ги повдигнали и си карат яко без проблеми с 32" гуми, мисля че това е достатъчно достоверно за да ги послушаш, пишеше обаче че над 2" не трябва да се вдига защото се късат торсиони като видят зор, а принципа на действие е елементарен, в двата си края торсионите имат шлици а лапата която ги държи отпред е с болт и като го въртиш усукваш самия торсион и понеже в задния край е захванат твърдо за шасито избутва предницата нагоре, не трябва да се прекалява защото ударите които поема окачването доусукват самия торсион и той се чупи.
                        Айде вдигай и пускай снимки да гледаме.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как да си повдигна фронтерата

                          Ето малко снимки за предястие!..А главното меню малко по късно....А 2" колко оборота за навиване ще рече?
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                            Ето малко снимки за предястие!..А главното меню малко по късно....А 2" колко оборота за навиване ще рече?
                            Пише по-горе чети
                            Екстра са станали, а какви са втулките? откъде ги взе и какви пари?.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как да си повдигна фронтерата

                              Оригиналните болтове на ушите са заварени в единият край и са 18мм,но тъй като не успях да намеря томпони с този размер ноправих болтовете 17.5мм,а гумените тампони са от ресьори на Волга и размера им е точно 17мм.Влизат плътно и са с добро качество като един бр.е 60ст.Всичко до тук за направата на новите уши в комплект с четирите болта,стопорни гайки, комплект тампони и металните шини е точно 25лв.Все още съм в отпуск и днес мислих да завърша проекта но малкия ми синковец е под мое попечителство и няма как да си свърша работата,но ако вс.е наред може около събота или неделя да монтирам и да натягам тросионите.Пазя размерите на вс.детайли тъй,че ако има нужда ще ги пусна ТУК.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как да си повдигна фронтерата

                                А това според вас как е постигнато?????.....Не е ли прекрасно?
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X