Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде в София има истинска диагностика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде в София има истинска диагностика?

    Имам проблем с датчика на разпределителния вал на 3 годишна кола. "Диагностиката", която всички правят си я направих и аз - кодът на грешката е P0340 - датчик на разпределителния вал. Смениха ми затчика с оригинален, обаче праблемът не се оправи. Вариантите с тези идиотски датчици са да има проблем в буксата, ама тя си изглежда нова и в кабела към компютъра след буксата. Тъй като тези датчици принципно дават слаб синал и като стане малко гранично набухват грешки, ми трябва истински сервис с истинска диагностика - осцилоскопи, сонди, диаграми на сигнали и т.н., а не просто интерфейс към бордовия компютър, какъвто и аз си имам.

  • #2
    От: Къде в София има истинска диагностика?

    Моя глупав въпрос е каква е 3годишната кола ?

    А осцилоскопи скенери джаджи при Дядо Владо

    Коментар


    • #3
      От: Къде в София има истинска диагностика?

      Зафира, обаче това нищо не значи. Сходен вой има за сума коли, вкл. все по-трагичните Мерцедес и БМВ, вкл. и в гаранционния период.

      Проблемът е, че сигналът от тези датчици принципно е слаб и малко му трябва, за да започне да трупа грешки. В нета пише, че някои си решават проблема с усилвател на сигнала, ама преди да се докарам до там, искам експертно становище, че в Булвария като ги знам как ми смениха ангренажния ремък и как малко след това започнаха проблемите... Което не пречи да са убедени, че нямат нищо общо и да не стигат по-далече от разчитане на кода на грешката с желаниета за смяна с нов датчик, но купен от тях, като единствената разлика е в пъти по-високата цена за абсолютно същата тенекия от Бош, независимо че това вече е наравено и проблемът не е в него.

      Коментар


      • #4
        От: Къде в София има истинска диагностика?

        Ти проблема си го знаеш,но да те подпра и аз.

        350 на Мерцедес е верига и там проблема е подобен с изключение на това,че никой не сменя верига пьрвите 300 000 километра.Датчика бие грешкаи ако не му обьрнеш внимание се захлажда една зьбчатка през която минава веригата,остава без зьби,а ти без мотор.Това в пьрвите модели,май пьрвите 3 години беше,за бензиновото 350 говоря.

        Щом е пипана ангренажната и с нов датчик я дава пак сьщата грешка мммммм сори ма ти си знаеш кьде е проблема.

        Не им разбирам на тия,но няма ли мярка колко е разтегнат тоя ремьк или как е сложен?Някакви 7 градуса ми се вьртят из главата,но това на верига и други мотори.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Къде в София има истинска диагностика?

          Пробвай при Асен, в Дружба, преди борсата за зеленчуци, от дясно, две сервизни клетки и до тях кафене. Той се занимава само с Опели, може и да го знаеш, по-рано сервизът му беше в лозенец, зад бившата поликлиника на Семинарията. Техника има всякаква при него.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Къде в София има истинска диагностика?

            Още един глас в подкрепа. Проверявай зацепването на новя ремък за всеки случай. Не трябва да е много трудно
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Къде в София има истинска диагностика?

              С кой мотор е колата ...1,8 ли?
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Къде в София има истинска диагностика?

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                С кой мотор е колата ...1,8 ли?
                препоръчах му твоя колега Ваньо от Бош Дружба (Вектор), мисля че ще подходи отговорно и няма да го лъже с цел изваждане
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Къде в София има истинска диагностика?

                  1,9 TDCI e гадината. Първата ми мисъл беше, че не са сложили ремъка както трябва, особено като видях как са подбили ролката на разпределителния вал, обаче си вървеше и харчеше нормално, само трудно пали. Проверихме зацепването със съответия инструмент и е правилно, да им се неначудиш ка са го уцелили...

                  Иначе грешката е P0340 - Camshaft Position Sensor Circuit Malfunction, т.е. има нещо по веригата на фазовия датчик. Много често са куплунгите или кабелите, но като колата е на повече години.

                  Утре ще я водя по сервизи, защото само с осцилоскоп може да се хване характеристиката на различни места по веригата - от датчика до контролера, че има и други потенциални причини, като например мизерии от датчика на коляновия вал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде в София има истинска диагностика?

                    Тоя двигател е на фиат та специалист по опел не те урежда особено
                    Много е възможно да са счупили датчика като са ти сменяли ангренажа или да са го сложили едно към гьотере новия. Еле па с подбита ролка.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде в София има истинска диагностика?

                      опс..тя била дизел.........Обер, ако ще ходиш В Бош, кажи му по тел. че е дизел......... те повечето с бензинки се борят там (поне преди бяха така)
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къде в София има истинска диагностика?

                        Е, това е 1,9 JTD по същество, само че правен в Кайзерслаутерн, но все тая. Този проблем го има и при други модели с подобни двигатели, че и при други двигатели като цяло. Има една особеност, че повечето Екотек двигатели ползват променливотокови фазови датчици, а там сигналите са много кекави и малко му трябва, за да подкара скапани стойности АЦПто към контролера.

                        При JTD този датчик е индукционен, та все пак си трябва разбирач от Опели, щото както казах, смених датчика с нов от Бош, какъвто е и оригиналният, а файда няма. Възможните причини, като изключим датчика са няколко и затова ми трябва специалист, за да открие коя точно е.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къде в София има истинска диагностика?

                          Смяната на датчика е достатъчно пипкава за да се оака лесно

                          А и се сваля ангренажа.
                          Освен това поверете датчика на коляновия вал. Тая грешка се появява и когато има несъответствие между сигналите на двата.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къде в София има истинска диагностика?

                            Ангренажа вече го сваляхме таман два пъти, даже и инструмент си имаме, че без него не става. Датчикът на коляновия вал изглежда здрав, както и зъбното колело. По-нататъшната диагностика е за осцилоскоп и специалист, та затова и питам за някой, който наистина знае как изглежда на екрана сигналът на променливотоков фазов датчик, а не да иска да ми го смени ,срещу около 1000 кинта, както е в Булвария или София Ауто.

                            В смяната на датчика не видях нищо сложно, за да се налага да блъскат по ролката и да я подбият онези дилетанти. Просто си иска малко търпание и малко старание. Освен това, самият датчик е едно нищо - тенекия с кабел, за да му търсят 540 кинта без "труда", същите тези, дето сменят ремък с чук.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къде в София има истинска диагностика?



                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                              осцилоскоп
                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              поверете датчика на коляновия вал .
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X