Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с чистачките на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с чистачките на Терано 2

    Ми нямам голяма представа дал ие трабичка или маркуче но мисля, че проблема е в електрониката на помпата

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с чистачките на Терано 2

      Първоначално публикуван от pancero Преглед на мнение
      Ми нямам голяма представа дал ие трабичка или маркуче но мисля, че проблема е в електрониката на помпата
      Питам за тръбичките, за да разберем дали e Zexel или BOSCH. Без да знаем това - нищо не правим.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с чистачките на Терано 2

        За да не правя нова тема, пиша в тази. Терано 2, 2000г. Чистачките не се връщат на мястото си. Ако се натисне лоста нагоре, за да минат чистачките веднъж по стъклото, всъщност минават известно разстояние и спират. И така трябва да се натисне нагоре 4-5 пъти, за да се приберат в изходна позиция. Когато се дръпне лоста за работа с пръскане на течност отново не спират на мястото си. Единствено при работата на по-бърз и по-бавен интервал се връщат на място. Отворих пластмасовата капачка на моторчето, почистих крачетата, които контакуват с пластината, няма нищо съмнително. Някой борил ли се е с подобен проблем ?
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с чистачките на Терано 2

          На Тераното не съм се борил с чистачките, но такива номера ми е играла Лагуната. При нея проблемът е в релето на чистачките.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с чистачките на Терано 2

            За чистачките и интервалите, при мен веднъж работят веднъж не работят интервалите. Смених релето до моторчето но няма ефект, според мен проблема е в самото моторче но все не ми остава време да го сваля.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с чистачките на Терано 2

              При мен двата интервала + този, който се настройва ръчно работят. Обаче като ги спреш и чистачките не отиват долу. Подминават малко мястото си. Ако бутна лоста нагоре, за да минат веднъж чистачките, те минават само около педя. И така трябва да го бутна 5-6 пъти за да минат по стъклото и да се върнат. Лостчето е смеменено, няма резултат. В него се намира платката за ръчните интервали. На моторчето на буксите пробната лампа светва в позицията, където трябва да спрат. Не знам дали може да му има нещо друго. Вътре пистите по плочката са наред, както и крачетата от буксите. Ще сменя и моторчето. Не знам къде да търся релето - май там най-много съмнения имам вече. Под моторчето го няма, в лоста не е, а де ?
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с чистачките на Терано 2

                На Нисана незнам как е ,но има моторчета със защита,с биметална пластина.Ако е на Магнет Марели както таблото с километража,трябва да има такава защита,и тя се задейства преди да дойде до гърбицата за изключване.Решението е шунт или присаждане от друго.
                Последно редактирано от milchev74; 30-05-19, 21:49.

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с чистачките на Терано 2

                  Ако е от защита няма да работи на никой от режимите.
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с чистачките на Терано 2

                    Работи работи.Просто прекъсва при натоварване и като изстине пак възстатовява връзката.Тя затова е направена като види зор мотора да изключи,но с времето почва да задейства на по ниско натоварване.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с чистачките на Терано 2

                      Не е това. Проверено току-що с работещо моторче. Остава лоша връзка някъде или реле. Някой с идея къде е?
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с чистачките на Терано 2

                        Оправено.
                        Да обобщя проблема и решението - Неработещи режими с прекъсване, неработещ при побутване нагоре да минат чистачките по стъклото, както и този да се пръсне на стъклото /работи само пръскането/, чистачки не спиращи на мястото си.
                        След голямо търсене намерих релето. На всички схеми, които открих не е отбелязано. Намира се в двигателния отсек в кутията с релета до тази с бушоните. Първото откъм стъклото.
                        Пак да поясня, че става въпрос за моделите при които управлението е вградено в лостчето /без отделен модул/
                        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                        Коментар


                        • #57
                          Да ползвам темата , тъй като проблема ми е по нея .
                          Преди 2 дни минах през едни големи неравности . Бях загасил двигателя и след като запалих , чистачките ( предните и задната ) работеха на втора степен , това при изключено положение от лоста разбира се .
                          Извадих бушоните , тъй като трябваше да пътувам . Малко по-късно заваля и отново поставих предпазителите , проблем нямаше .
                          Вчера поизмих малко двигателя и проблема отново се появи за около минута , всички чистачки работеха без да съм ги включвал.

                          Къде да търся проблема ?
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                            Да ползвам темата , тъй като проблема ми е по нея .
                            Преди 2 дни минах през едни големи неравности . Бях загасил двигателя и след като запалих , чистачките ( предните и задната ) работеха на втора степен , това при изключено положение от лоста разбира се .
                            Извадих бушоните , тъй като трябваше да пътувам . Малко по-късно заваля и отново поставих предпазителите , проблем нямаше .
                            Вчера поизмих малко двигателя и проблема отново се появи за около минута , всички чистачки работеха без да съм ги включвал.

                            Къде да търся проблема ?
                            Явно не харесва "неравности" и "водата"- започни с откритите куплунгзи.

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение

                              Явно не харесва "неравности" и "водата"- започни с откритите куплунгзи.
                              Благодаря за съвета !
                              Ще ги погледна.
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                                От: Проблем с чистачките на Терано 2

                                Оправено.
                                Да обобщя проблема и решението - Неработещи режими с прекъсване, неработещ при побутване нагоре да минат чистачките по стъклото, както и този да се пръсне на стъклото /работи само пръскането/, чистачки не спиращи на мястото си.
                                След голямо търсене намерих релето. На всички схеми, които открих не е отбелязано. Намира се в двигателния отсек в кутията с релета до тази с бушоните. Първото откъм стъклото.
                                Пак да поясня, че става въпрос за моделите при които управлението е вградено в лостчето /без отделен модул/
                                Дали можеш да пратиш снимка на въпросното реле, защото и при мен започнаха да спират по средата на стъклото и незнам къде да търся проблема.Дали да сменя моторчето или лоста.Паузата работи,всички режими работят,но чистачките спират по средата.С побутване на лоста се опитвам да ги наглася но става все по трудно да ги спра в най ниско положение.
                                Благодаря
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар


                                • dvdimov
                                  dvdimov коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Проблемът и решен с ново ,втора употреба моторче за чистачките

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X