Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с чистачките на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с чистачките на Терано 2

    Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
    Да точно това релето. При мен си беше в двигателния отсек. Една, две педи под моторчета на чистачките. Закачено си е на същата стойка. Смених го с друго такова реле и проблема вече е отстранен. Спарки аз също разглобих всичко вътре и не можах да го намеря, и затова погледнах малко по-добре отпред, не че хората са го скрили ама ....., мисля, че и твоето ще е там. На моргата като обикалях и на новите и на старите модели беха на едно място.
    Та когато изчезнат интервалите на чистачките а другите степени си работят - ПРОБЛЕМА Е РЕЛЕТО. Когато обаче се купува друго такова от морга да се внимава с номера, има и други черни, които нямат регулируем интервал, а е само един. Всички сиви май са един номер и те са с регулируем интервал.
    Еми, радвам се че проблема е решен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с чистачките на Терано 2

      Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
      Да точно това релето. При мен си беше в двигателния отсек. Една, две педи под моторчета на чистачките. Закачено си е на същата стойка. Смених го с друго такова реле и проблема вече е отстранен. Спарки аз също разглобих всичко вътре и не можах да го намеря, и затова погледнах малко по-добре отпред, не че хората са го скрили ама ....., мисля, че и твоето ще е там. На моргата като обикалях и на новите и на старите модели беха на едно място.
      Та когато изчезнат интервалите на чистачките а другите степени си работят - ПРОБЛЕМА Е РЕЛЕТО. Когато обаче се купува друго такова от морга да се внимава с номера, има и други черни, които нямат регулируем интервал, а е само един. Всички сиви май са един номер и те са с регулируем интервал.
      А защо трябваше да купуваш? Не го ли отвори за да видиш какъв е проблема? Най-вероятно се касае за студени спойки особенно ако е дизел колата.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с чистачките на Терано 2

        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
        ...особенно ако е дизел колата.
        Ъ? Че кво общо имат студените спойки с вида гориво?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с чистачките на Терано 2

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ъ? Че кво общо имат студените спойки с вида гориво?
          Големите вибрации на които всяка електроника по колата е изложена.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с чистачките на Терано 2

            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
            Големите вибрации на които всяка електроника по колата е изложена.
            Спойки от това не страдат, дори и да са "закачени" по самия двигател, където са най-големите вибрации и най-големите температурни разлики. А това на всичкото отгоре е закачено на купето, и то в най-студената му част от целия двигателен отсек.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с чистачките на Терано 2

              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
              А защо трябваше да купуваш? Не го ли отвори за да видиш какъв е проблема? Най-вероятно се касае за студени спойки особенно ако е дизел колата.
              Ами колега купих го защото струваше 20 лв. Та някак си не го мислих въобще. Иначе веднага старото беше отворено и прегледано старателно. Пък и моя е бензинов мотор. Не клати хич.
              Но както казва Спарки, нямаше нито една студена спойка. Всичките си беха много добри, даже аз за пръв път виждам, спойки по кола, които не са правени в час по трудово обучение от осмокласници. Всички бяха споени със солидно количество тинол и след това лакирана цялата платка, абе направено наистина. Та частите вътре не са кой знае колко: имаше два електролитни кондензатора, два обикновени, и едно реле, та горе долу е това. Нямаше и следа от раздуване по кондензаторите, та основната причина май си е у релето. А такова реле да търсиш същото незнам вече дали няма да е проблем, та затова най-лесния вариант - подмяна със същото такова от друг Нисан и хоп всичко работи.
              А погледнахте ли дали и на Вашите релето е там, под моторчето?

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с чистачките на Терано 2

                Можеш ли да му щракнеш някое и друго фото, както си е отворен? Просто ми стана любопитно.

                Иначе, не е нужно кондензаторите да са раздути. Няма от какво. С възрастта изсъхват и им се смалява капацитета, обаче. Това ако не са се разтекли - другия типичен случай.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с чистачките на Терано 2

                  Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
                  Ами колега купих го защото струваше 20 лв. Та някак си не го мислих въобще. Иначе веднага старото беше отворено и прегледано старателно. Пък и моя е бензинов мотор. Не клати хич.
                  Но както казва Спарки, нямаше нито една студена спойка. Всичките си беха много добри, даже аз за пръв път виждам, спойки по кола, които не са правени в час по трудово обучение от осмокласници. Всички бяха споени със солидно количество тинол и след това лакирана цялата платка, абе направено наистина. Та частите вътре не са кой знае колко: имаше два електролитни кондензатора, два обикновени, и едно реле, та горе долу е това. Нямаше и следа от раздуване по кондензаторите, та основната причина май си е у релето. А такова реле да търсиш същото незнам вече дали няма да е проблем, та затова най-лесния вариант - подмяна със същото такова от друг Нисан и хоп всичко работи.
                  А погледнахте ли дали и на Вашите релето е там, под моторчето?
                  Всеки ден оправям минимум по 2 коли с проблеми относно студени спойки. Та затова първото нещо което ми дойде на ум е това.
                  Спарки, един ден като ти откаже километражния циферблат свали таблото и презапои дисплея. Всяка кола страда от такива проблеми. Въпрос на време е. Дизела е много мръсно нещо от към вибрации. Щом си бензин добре, щемаш по малко проблеми с тия работи.
                  Радвам се, че си реши проблема макар, че много време го мисли. Аз лично мисля, че това реле не е някакво специално и може да се смени. Нещото което ме дразни по тия нисани е европейската намеса. Даже сините релета уж нисански имат европейски начин на подредба на краката. Който разбира, ще ме разбере. Това го установих когато видях изгорялото реле за компресора на климатика. Никога нисанско орогинално синьо реле нямаше да даде проблем. Ох отплеснах се.
                  Айде със здраве и успех.
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с чистачките на Терано 2

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    ...един ден като ти откаже километражния циферблат...
                    Всичко е механика при мен. С жило от раздатката до там. При теб би трябвало да е същото.

                    Това е проблем на тия след 2000г. Дори е имало гаранционна подмяна на таблата, а до скоро тук-там из интернет можеха да се намерят чисто нови оригинални.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с чистачките на Терано 2

                      Вярно бях забравил, че онова беше фейснатото. Нямам лоши чувства знаеш
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с чистачките на Терано 2

                        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                        ...лоши чувства знаеш
                        Ко речи?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с чистачките на Терано 2

                          Ко речи?
                          "обичам хората от тук и хората на юг"
                          Мойто добиче, като го взех , правеше парчета с километража- оказа се окисляване на буксата на скоростната кутия- малко спрейче и вече две години е безгрижно. Ей, ще ми липсва джипката!А иначе проблема с кофтито спойки си съществува.Имам неприятното усещане ,че испанците яко са си оставяли ръцете .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с чистачките на Терано 2

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ъ? Че кво общо имат студените спойки с вида гориво?
                            ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                            NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с чистачките на Терано 2

                              Колеги загазил съм в буквалния смисъл на думата с горивната ми помпа и по точно електрониката Форд Маверик 2,7 д интерколер 97г. Постояно предърпва и е много дразнещо да се кара, понякога мени оборотите, ужас направо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с чистачките на Терано 2

                                Първоначално публикуван от pancero Преглед на мнение
                                Колеги загазил съм в буквалния смисъл на думата с горивната ми помпа и по точно електрониката Форд Маверик 2,7 д интерколер 97г. Постояно предърпва и е много дразнещо да се кара, понякога мени оборотите, ужас направо
                                Ходи ли да ти четат грешките?

                                Датчик разпределителен вал?

                                Между дюзите маркучета ли имаш, или тръбички?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X