Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с чистачките на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с чистачките на Терано 2

    Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
    Ами май започнах да проверявам нещата ама в грешния ред.
    Виж, че другите колеги са си оправили проблема по друг начин.
    Сега ще гледам и релето. Проблема трябва да е от него или от ключа.
    Благодаря ти за картинките.
    Коя година ти е тераното? Щото на тия след 2000-та наистина дават Wiper Amplifier-а да е на куп с ключа (ръчката за превключване). Информацията по-горе е за моделите до 1996-та. Каква е хавата при мен (1996 - 2000), ще трябва да проверя в печатното ръководство вкъщи. Ама пак е един от двата варианта. Просто не знам в коя година са го въвели.

    Но което и от тия да е, не е мотора, щом работи нормално в режим без прекъсване, на бавно и на бързо, и си спира където трябва.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с чистачките на Терано 2

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Коя година ти е тераното? Щото на тия след 2000-та дават Wiper Amplifier-а да е на куп с ключа. Информацията по-горе е за моделите до 1996-та. Каква е хавата при мен (1996 - 2000), ще трябва да проверя в печатното ръководство вкъщи. Ама пак е един от двата варианта. Просто не знам в коя година са го въвели.
      Ами моето е произведено на границата, и да ти кажа като съм взимал части, един път ми казват, че е 96, друг път, че е 97. Но иначе е с кръглите фарове.
      Аз също изключвам мотора, но все пак щом колегата казва, че на него проблема му бил от него. Та затова мислех да проверя и там как е положението.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с чистачките на Терано 2

        Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
        Ами моето е произведено на границата, и да ти кажа като съм взимал части, един път ми казват, че е 96, друг път, че е 97. Но иначе е с кръглите фарове.
        Аз също изключвам мотора, но все пак щом колегата казва, че на него проблема му бил от него. Та затова мислех да проверя и там как е положението.
        Значи "междинка", като моето. Драсни довечера едно ЛС или мнение в темата, и ще погледна каква е хавата. Просто ръководството за междинката е на практика една книга за старото + още една книжка "SUPPLEMENT", в която са измененията спрямо старото. Така и не намерих някаква On-line или PDF версия.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с чистачките на Терано 2

          Според japancars.ru, ние сме със стария вариант, тоест с външен "Wiper amplifier".

          Въведи си VIN-а, и отиди на "BODY ELECTRICAL" и после на "ELECTRICAL UNIT". Някъде по таблиците (при мен - втората таблица) и картинките (отново при мен - втората картинка) се мъдри "28510" "AMPLIFIER ASSY-WINDSHIELD WIPER", което е и въпросното "реле".

          Номерата, дето излизат за мен са:
          28510-7F001 и 28510-7F011

          Кой точно ти трябва, ще знаеш като знаеш номера на старото ти. Очаквай цена за ново - около 150лв. По моргите обаче трябва да има предостатъчно, примерно за 20-30лв.

          ПП:ПП: Ако проблема все пак е в ключа, цената е между 80 и 250лв за нов, в зависимост от това къде го има. По моргите също има колкото щеш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с чистачките на Терано 2

            Да и при мен излиза така. На втората картинка го има това реле.
            Довечера като се прибера, ще огледам да го видя това реле, защото така по памет точно под моторчето нямам нищо. А и в моторчето ми влизаха само един сноп кабели, които си вървяха заедно до общия сноп. Но да не се мъча да си спомня, довечера ще го видя нагледно.
            Иначе ми стана ясно, че ще прибягвам до услугите на моргите, само да разбера какво ще купувам.
            Мерси още един път за помощта.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с чистачките на Терано 2

              Релето не е в двигателния отсек, а предполагам в купето, някъде под жабката или на страничната колонка до нея. За целта ще трябва да махнеш долната странична пластмаса.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с чистачките на Терано 2

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Релето не е в двигателния отсек, а предполагам в купето, някъде под жабката или на страничната колонка до нея. За целта ще трябва да махнеш долната странична пластмаса.
                ААА значи не е там където го дават на този по-стария.
                Ами довечера ще лягам и да разглабям, дано да го намеря. А там в твоето ръководство не е ли упоменато мястото на това реле?

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с чистачките на Терано 2

                  Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
                  ААА значи не е там където го дават на този по-стария.
                  Ами довечера ще лягам и да разглабям, дано да го намеря. А там в твоето ръководство не е ли упоменато мястото на това реле?
                  Моето ръководство е вкъщи, само разпечатано. Сега съм на работа.

                  Понеже не е в двигателния отсек, не виждам къде другаде може да е, освен на същата ламарина, ама отвътре, някъде около компютъра и вентилатора на парното, които са в краката на пасажера.

                  Принципно може да са го набутали и под калника, където е моторчето за пръскалките, ама не вярвам да е там, най-малкото щото няма смисъл - там се събира гняс. Макар че на Patrol Y160/260 например куплунзите за задните светлини са сложени точно там, дето постоянно гумата вдига гняста, та вече няма нисанско техническо решение, дето да ме учуди особено.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с чистачките на Терано 2

                    Ти провери дали пише къде е, пък аз довечера ще поровя малко да видя дали ще го открия. Другия вариант е да следя основния сноп кабели и да гледам всяко разклонение, защото при всички случаи ще ходят кабели до него от ключа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с чистачките на Терано 2

                      Драсни едно ЛС довечера, че иначе ще забравя. Сега излизах и огледах мойто. Не е в двигателния отсек със сигурност. На пръв поглед и вътре не се вижда нищо. В най-лошия случай е на майка си в..., зад таблото, някъде зад вентилатора и филтъра, или зад мястото, където при мен е ербега за пътника (празно вдлъбнато място на таблото, ако няма ербег за пътника). А не изключвам и варианта да е някъде около таблото с бушоните, ама и там е мътна и кървава. Поне другите релета са там - например това за мигачите.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с чистачките на Терано 2



                        Тая снимка дали помага?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с чистачките на Терано 2

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение


                          Тая снимка дали помага?
                          Същия номер ли е чарка?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с чистачките на Терано 2

                            Не съм търсил по номер - някъф го е продавал в ибей това чудо за реле за чистачките

                            ПП Тука уж се чете номера, май е същото нещо

                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с чистачките на Терано 2

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Не съм търсил по номер - някъф го е продавал в ибей това чудо за реле за чистачките

                              ПП Тука уж се чете номера, май е същото нещо

                              Е явно е същото. Ама пак никаква идея нямам къде може да е свряно. Без да се махат пластмаси отвътре - не се вижда.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с чистачките на Терано 2

                                Да точно това релето. При мен си беше в двигателния отсек. Една, две педи под моторчета на чистачките. Закачено си е на същата стойка. Смених го с друго такова реле и проблема вече е отстранен. Спарки аз също разглобих всичко вътре и не можах да го намеря, и затова погледнах малко по-добре отпред, не че хората са го скрили ама ....., мисля, че и твоето ще е там. На моргата като обикалях и на новите и на старите модели беха на едно място.
                                Та когато изчезнат интервалите на чистачките а другите степени си работят - ПРОБЛЕМА Е РЕЛЕТО. Когато обаче се купува друго такова от морга да се внимава с номера, има и други черни, които нямат регулируем интервал, а е само един. Всички сиви май са един номер и те са с регулируем интервал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X