Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мега глиган

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мега глиган

    Първоначално публикуван от Dido_DR Преглед на мнение
    Снимките са истински....порових из нета и прочетох на няколко места за този случай. Момчето е било ловец от 5 годишна възраст когато е убило първата си сърна
    Повече подробности в самия репортаж по CNN:

    Дидо прав си..за публикациите,и аз четох.Но нещо много интересно
    се получава.На нито едно световно изложение не може да се видят
    тези велики хамерикански рекордни трофеи.Що ли?Давам пример.
    Трофеят на благороден елен отстрелян у нас от немски благородник
    бе оплют че го тъпкали с анаболи и др.разни та да му растели рогата
    и тн.Да де но си е световен рекорд признат не само у нас.А уникалният
    Хогзила го погребали толкоз бързо че никой неможа да го види.
    Е аз ако гръмна "те таков звер" вервай ми че цял свят ше го види
    препариран.Чакаме да го видим оценен тоз трофей.Съмнявам се обаче.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #17
      До: Мега глиган

      И другите снимки в репортажа не бяха на фокус.Не вярвам изобщо на
      тази глупост.Да бяха дали поне как момчето стреля с тоя мощен
      револвер, защото хич не мога да си представя как го удържа.А как го е
      убило с него е друг въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: Мега глиган

        Дидо прав си..за публикациите,и аз четох.Но нещо много интересно
        се получава.На нито едно световно изложение не може да се видят
        тези велики хамерикански рекордни трофеи.Що ли?
        Няма трофей , защото не е от дивеч , а от подивял питомник... Като имам предвид безумната страст на янките да се фукат , да са номер 1 , 100% има нещо не в ред , за да го няма като трофей по изложбите.

        Коментар


        • #19
          До: Мега глиган

          Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
          Няма трофей , защото не е от дивеч , а от подивял питомник... Като имам предвид безумната страст на янките да се фукат , да са номер 1 , 100% има нещо не в ред , за да го няма като трофей по изложбите.
          Доколкото знам ,в Северна Америка изобщо няма диви прасета! Тези ,които наричат "диви" са си подивели питомни, така както и мустангите им са си подивели домашни коне! А в Южна Америка и в някои части на Централна Америка ,ако не се лъжа има някакъв вид диви прасета - Пекари! Така че това прасе ,ако изобщо е истинско, кой ти го знае какво генномодифицирано , натъпкано с химия чудо е!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #20
            До: Мега глиган

            +1

            Коментар


            • #21
              До: Мега глиган

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Доколкото знам ,в Северна Америка изобщо няма диви прасета! Тези ,които наричат "диви" са си подивели питомни, така както и мустангите им са си подивели домашни коне! А в Южна Америка и в някои части на Централна Америка ,ако не се лъжа има някакъв вид диви прасета - Пекари! Така че това прасе ,ако изобщо е истинско, кой ти го знае какво генномодифицирано , натъпкано с химия чудо е!
              Това за мустангите си прав.Преди идването на европейците такова
              животно там не е имало .За дивите прасета не знам.А в Южна Америка
              диви прасета си има досущ като нашите диваци само че и един вид
              които вместо глиги има резци и си е хищник отвсякъде.И кучешките зъби са му бая толемшки.А и никои не им казва пекари.Прасета са си демек.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #22
                До: Мега глиган

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Това за мустангите си прав.Преди идването на европейците такова
                животно там не е имало .За дивите прасета не знам.А в Южна Америка
                диви прасета си има досущ като нашите диваци само че и един вид
                които вместо глиги има резци и си е хищник отвсякъде.И кучешките зъби са му бая толемшки.А и никои не им казва пекари.Прасета са си демек.
                Гледах един филм по дискавъри как в Парагуай ходят на хайки за диви прасета , които са се омешали с питомни и са станали хищници , които нападат и разкъсват телета и овце. Ловът им беше много труден и опасен поради хитростта на глиганите и трудния терен. Помня , че задължително всеки от ловците освен пушката носеше и едрокалибрен револвер като последна линия на отбраната ако се наложи. Изобщо дива работа , събираха се 20-тина човека на коне , и ловът продължаваше из пущинаците по няколко дни. Казаха , че много често имало жертви от страна на ловците , а броят на тези месоядни хищни прасета се увеличавал с неимоверно бързи темпове.

                Коментар


                • #23
                  До: Мега глиган

                  Споко, няма животно от по-едрите сухоземни което човек да не може да докара до ръба на съществуването. Ще премахнат всякакви ограничения и ще почнат да ги ловуват с тежки картечници
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Мега глиган

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Споко, няма животно от по-едрите сухоземни което човек да не може да докара до ръба на съществуването. Ще премахнат всякакви ограничения и ще почнат да ги ловуват с тежки картечници
                    Ами то за тях и сега няма ограничения , просто няма кой да се занимава с лова им. Периодично фермерите правят хайки на които канят известни ловджии и тъй...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Мега глиган

                      Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                      Ами то за тях и сега няма ограничения , просто няма кой да се занимава с лова им. Периодично фермерите правят хайки на които канят известни ловджии и тъй...
                      К'ви ловджии бре? Там понятието ловен билет не съществува!
                      Всеки който има пари и си купи пушка е ловец и си стреля по каквото иска!!!
                      А ако имат проблем, ще им командироваме малко български ловци, пенсионери. Хем ще ги отърват от прасетата,
                      хем ще изпратят към БГ редовно, кораби със свинско месо!!!!
                      Само да им осигурят джепане и ракийка!!!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мега глиган

                        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                        К'ви ловджии бре? Там понятието ловен билет не съществува!
                        Всеки който има пари и си купи пушка е ловец и си стреля по каквото иска!!!
                        А ако имат проблем, ще им командироваме малко български ловци, пенсионери. Хем ще ги отърват от прасетата,
                        хем ще изпратят към БГ редовно, кораби със свинско месо!!!!
                        Само да им осигурят джепане и ракийка!!!!
                        Да бе. Имах предвид авантюристи. А що се отнася до пенсионерите - изобщо нямат шанс , поне от туй , което видях. Ловът на "онези" глигани няма нищо общо с лова по нашите гори.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мега глиган

                          Глигани в Северна Америка има.Пренесени са там от Русия.Затова им казват 'russian boars'.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мега глиган

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            А и никои не им казва пекари.Прасета са си демек.
                            Май все пак се намират и други, освен мене, дето да ги наричат Пекари !
                            http://pl.wikipedia.org/wiki/Pekari
                            http://www.amazoonico.org/site/amazo...ekari_de.shtml
                            http://tr.wikipedia.org/wiki/Pekari
                            http://fotos.naturspot.de/bildersuche/Pekari.html
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мега глиган

                              [QUOTE=sl.daskalov;168013]Май все пак се намират и други, освен мене, дето да ги наричат Пекари !

                              Не само ти.И аз като отидох там първото нещо което се сетих да попитам водача индианец как мога да си гръмна едно пекари.Ама
                              той ме зяпнатака .Аз си мислех че думата за това прасе е тяхна.
                              След ред обяснения стигнахме до глигана но той се оказа че не е пекари.
                              А е и доста по-голям от него.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мега глиган

                                hahaha
                                работил съм предпечат и мога смело да ви заявя
                                това е монтаж детето и контраста са безумни, изрязано е и е залепено на снимката

                                а пък не се загледах дали и глигана не е залепен на снимката )) и да се откаже от мнгхог части вище контраста отзад и после този на по преден план ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X