Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-старата кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-старата кола

    Най-старата кола вече има нов собственик

    http://www.offroad-bulgaria.com/cont...nov-sobstvenik

    Предполагам, че този автомобил има интересна история. Помогнете да направим пълна статията за него.
    www.offnews.bg

  • #2
    От: Най-старата кола

    С извинение, че няма да пиша баш по същността на въпроса, а моето мнение е първото след заглавното.

    Още веднъж извинете (целият "нюз" екип), но заглавията са ви малко "24-часовски от `90-те"!
    "Старица бие леопард припада"...
    Какво значи: "Най-старата кола"? - Точно тази, нито е най-старата (кола), нито е най-старият автомобил, нито е най-старият автомобил с парна тяга, изобщо не съм сигурен дали е най-старият автомобил в движение. Евентуално може да е най-старият автомобил Де Дион Бутон, който е в движение.
    Успех със статията!
    Последно редактирано от davc; 09-10-11, 22:29.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      От: Най-старата кола

      Сайтът Lenta.ru твърди така като се позовава на Bloomberg. Източниците са достатъчно авторитетни. Разбира се това не е гаранция, даже и при най-авторитетните се случват грешки. Но е добър повод за дискусия: коя наистина е най-старата кола и коя е най-старата кола в движение. Ако успеем да надговорим Блумбърг, че даже и аргументирано да го докажем, със сигурност ще влезем в световните новини.
      www.offnews.bg

      Коментар


      • #4
        От: Най-старата кола

        Ми най-старата кола (без да е в движение) е някъде в пластовете на Шумер...
        Прочетох статията, към която има връзка - и в нея също не става ясно какво е общото между заглавието и текста (освен, че става въпрос за коли де).

        п п Не сте длъжни да ми обръщате внимание, може да продължавате в стил: "Пожарен кран удря крава"
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          Ето една кола с над 100 години по-стара. Че даже е направила и първата катастрофа, подпряла някакъв дувар

          http://en.wikipedia.org/wiki/Nicolas-Joseph_Cugnot
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-10-11, 10:04.
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #6
            От: Най-старата кола

            Още малко по темата:

            http://www.histomobile.com/dvd_histomobile/usa/prehis/1-2.htm

            Някой с по-добри познания по английски, може да направи един превод...
            VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
            SXS-Restorations 0886513079
            Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X