Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мераклия за Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мераклия за Кия

    Здравеите колеги.
    От извесно време се замислям да си купя Кия Спортидж. Идеята е, че в в момента има Даихатсу Фероза и Хонда ЦРВ 1ген. Хондата ползвам за всекидневна кола и от нея съм много доволен. Даихатсуто ползвам за лов и за малко туризам. То обаче не ми допада, с возията съм се примирил но е много малко, практически никакъв багажник, абе не ми е по душа. замислям се да го махна и да го заменя с кията.
    Та на въпроса, бихте ли ми дали малко савети, какво да гледам как да избирам, къде са скритите евентуални пробелми. Има ли проблем с гниене по шасито, че на даихатсуто съм му го сменял и не ми се повтаря.
    Относно двигателя, май предпочитам да е бензин, все пак ще е кола на над 12-15 години и дизела ме притеснява.
    Аз съм от Варна, гледам, че има доста колеги от нашия град. Би ми било полезно да се запозная с някои които би споделил и разказал за колата.
    Поздрави
    пп:
    http://www.cars.bg/u468451
    Интересна цена и кола. Това, че е 95кс за мен би било доста важно заради данъка.
    Последно редактирано от Deian_g; 06-10-11, 12:01.

  • #2
    От: Мераклия за Кия

    здрасти! добре си се насочил към Кията, предполагам, че ще ти свърши работата, за която я вземаш. Основен проблем на Спортиджа са хъбовете, сменят се с ръчни за около 300 лв и нямаш проблеми с предното, стига всичко останало да му е наред. Относно гниенето зависи пак от колата и къде е ползвана, но оглеждай добре като я вземаш, слаби места които гният най-лесно не знам да има, съдя по моята, която е 96 година и е добре. Щом си решил да е бензин колегите препоръчват големия мотор /128кс/, гори по-малко и имаш повече мощност ако ти се наложи. Ако ще слагаш газ пък казват, че малкия е по-безпроблемен. Аз съм с големия мотор и карам на газ вече почти година и за сега нямам ядове, с обикновена АГУ съм. Ако те събарят 155 лева на година за данък си решаваш ти. Успех в търсенето.
    Последно редактирано от radev76; 06-10-11, 13:06.
    Honda HR-V 4WD D16W1

    Коментар


    • #3
      От: Мераклия за Кия

      Благодаря на първия включил да помага. Чета по темите и виждам, че е писано доста. Ако смятъте, че темата е излишна може да я изтриете. Ако не ще се радвам на още мнения.
      Понеже ще ми е втора кола предпочитам да давам по малко пари за данък но 100 лева не са решаващи стига наистина по големия мотор да е по добрия. Аз няма да я ползвам много хард и ако въпроса е само до мощност не знам.

      Коментар


      • #4
        От: Мераклия за Кия

        Kia без ръжда не съм виждал. Може и да има. Антикорозионното им покритие не е особено добро. Имам лека кола Киа 2008 набор и си има ръждичка вече / по шасито най-вече/. Внимавай с австрийския произход. По презумпция са ръждясали. Австрийското ми Халуминиево и "негниещо" Диско го кръпнах още на 5-тия месец.
        Иначе Киата си е джипка отвсякъде.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Мераклия за Кия

          Моята е на 11г. и никъде няма и наченки на ръжда. Иначе съм фен на дизела. Четвърта година я карам и нямам забележки.

          Коментар


          • #6
            От: Мераклия за Кия

            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
            Kia без ръжда не съм виждал. Може и да има. Антикорозионното им покритие не е особено добро. Имам лека кола Киа 2008 набор и си има ръждичка вече / по шасито най-вече/. Внимавай с австрийския произход. По презумпция са ръждясали. Австрийското ми Халуминиево и "негниещо" Диско го кръпнах още на 5-тия месец.
            Иначе Киата си е джипка отвсякъде.
            По принцип си много прав, ама аз един Споридж 96-та го гледах на канал и нямаше точка ръжда по шасито. И беше точно от Австрия. Не вярвах докато не го видях с очите си. Така че всяко правило си има изключение

            А на Кията ръждата се вижда много лесно, като погледнеш шасито над задната гума. Ако там има - значи цялото шаси е ръждясало. Ако няма, тогава си струва да ходиш на канал.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Мераклия за Кия

              1+
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Моята е на 11г. и никъде няма и наченки на ръжда. Иначе съм фен на дизела. Четвърта година я карам и нямам забележки.
              Кия Спортидж 2000тди
              Всеки шут отзад-е крачка на пред

              Коментар


              • #8
                От: Мераклия за Кия

                Слабо място на този модел е резвоара, който корозира, но се сменя без проблеми. Предлагат и втора ръка на сносна цена. Общо взето изборът е правилен. Аз карам такава от три години, но със 128 к.с. двигател с газов инжекцион, нямам проблеми и съм определоно много доволен. Успех и късмет в избора.

                Коментар


                • #9
                  От: Мераклия за Кия

                  Резервоара намира ли се нов и на каква цена. Втората употреба няма ли да е в подобно състояние на този които махаш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мераклия за Кия

                    Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                    Резервоара намира ли се нов и на каква цена. Втората употреба няма ли да е в подобно състояние на този които махаш.
                    Всичко се намира. При дизелите, няма как да се случи такова нещо. Ръждясват основно на газифицираните.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мераклия за Кия

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Всичко се намира. При дизелите, няма как да се случи такова нещо. Ръждясват основно на газифицираните.
                      До колото съм забелязал резервоарите раждясват отвън на вътре по места кадето се захваштат към шасито и купето. Там се натрупва кал и солите от зимата и започва да работи ръждата. Това нема нищо общо с горивото мисля.
                      Относно намирането знам, ясно е, че всичко се намира но е интересна цената на която се намира.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мераклия за Кия

                        Привет и от мен.
                        Заинтересувах се от твоите вълнения и реших да се изкажа и аз :-)
                        Ти си наясно, че си вземаш кола на "възраст", дори и да изпозлват търговците вмъкнатото от тях клише "нов внос".
                        Аз на тези коли над 10г. им казвам ... по-добре да не казвам как. Най-важното за теб е цената, криза е, обяснимо е. Проблемите ти ще започнат от мига в който осъзнаеш какво си си сторил сам :-) Ще си горд собственик на стара кола. Моята "кошница" са я "качали" доста пичове от форума и всеки ще има различно мнение за нея, то като с жените - за едни е к...., а за други не. Важното е за какво я вземаш, да я лъскаш и да и да и се точиш или я вземаш да я "опъваш" яко по чаирите и чаршиите :-) Ако си за второто, то ти си от нашта кръвна група :-) За разхода, както жената и тя харчи колкото и дадеш :-) Готиното е, че не ти мрънка и ти все си "мъжа" :-) Избора е твой, каквото и да вземеш ще си доволен, защото и каквото да си вземеш ти си си го избрал :-) С две думи, отнасяй една Киа и се записвай в рубриките ни с мнения и въпроси. Не му умувай много ;-) все пак желязото се кове докато е горещо. Съвет от мен, вземи си такава Киа, която ти отива на теб, качваш и си казваш: "Тази е!".
                        Успех и очаквам добрата новина с нова тема и снимки ;-) Въпроси ще има доста, но после :-)
                        Лека и безаварийна от мен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мераклия за Кия

                          Понеже още не мога да се ориентирам правилно в двигателите и разликите в годините накои може ли да даде малко сведения относно основните разлики по които се познават тези след 98 и тези преди. Има доста които ги обявяват като 98 но е извесно колко лъжлива информация дават търговците. Из нета гледам има декодери за VIN, предполагам, че вършат работа?
                          Аз не съм на зор, има си две високи 4х4 та в гаража и няма да скоча в коя да е. Определено цената не е най-важното, спокоино мога да дам 3, 5 или 7к въпроса е, че не ми трябва лъскава кола щото след седмица вече няма да е, искам да зема здрава кола, може да е поодрана и поочукана но да ме вози в гората, пък може и да се позачета и да и създам някои подобрения.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мераклия за Кия

                            Браво! Може да се огледаш из обявите на "Позвънете" Варна и да покараш някоя и друга джипка, ако има Кии. Аз така открих моята, след като обикаляйки по автокъщите накрая на града видях, че всички са "нагласени".
                            Желая ти успех и дано скоро откриеш Киата си.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мераклия за Кия

                              На джантите има месец и година на производство.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X