Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

    Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
    Кой е този прословут монтьор де.. ??
    Ако не ти е студено ,вземи се дотътри до склада ми,да ти дам една шепа гаечни ключове и да лягаш да развиваш моя демфер за проба.(чисто нов е,на една седмица)и да видиш че няма да имаш нужда от ремонти на секторната кутия.
    Дидо секторната кутия тече като ВЕЦ на Арда не ме кефи бетона дето го лях пред нас да се вижда като маслено петно от новата партида космонафти от Италия и Русия но в най скоро време ще се възползвам от вашия опит казваш кога и къде идвам качваш се и казваш от какво боледува новия ми любимец само не споменавай гумите, че още ги сърби дето аз им говорих за родителите им от женски пол
    Landrover Discovery 300TDI 1998

    Коментар


    • От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

      Първоначално публикуван от freon Преглед на мнение
      Дидо секторната кутия тече като ВЕЦ на Арда не ме кефи бетона дето го лях пред нас да се вижда като маслено петно от новата партида космонафти от Италия и Русия но в най скоро време ще се възползвам от вашия опит казваш кога и къде идвам качваш се и казваш от какво боледува новия ми любимец само не споменавай гумите, че още ги сърби дето аз им говорих за родителите им от женски пол
      Аз нямам претенции да разбирам до такава степен от автомонтьорство ,ама след мъчителни и скъпи срещи с добросъвестни ,,майстори'' които се учат на моя джип ,смело и отговорно заявявам че си познавам джипа отлично и му усещам болежките навреме .
      П.П: И гумите са първото нещо от което се започва ,кал и мизерия от вътрешната страна на джантите,разбити тампони на пушките ....
      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
      0898 51 31 46

      Коментар


      • От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

        Естествено, че може да караш без демпфер (виж колко пъти го наричаме така, а ти още амортисьор му викаш). Може и с всякакви други луфтове да караш. Тел можеш да връзваш където искаш, свинските опашки и те са по желание.

        Ние само те информираме как трябва да бъде, пък ти - както си решиш ще го направиш!
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

          Здравейте, редовно имах проблем с демпфера на Диско 1. Сменял съм го по 2 пъти в годината (около 40лв). Не съм карал без демпфер, но като се разбиеше ставаше страшно на магистралата, като удариш в някоя неравност започваше така да тресе, че чак цялата кола се отместваше. Накрая заварих две ушета до него и сложих още един демпфер, та колата се кротна. Единственно трябваше леко да помагам на волана да се върне в изправена позиция, ама в сравнение с тресенето това си е направо разкош.

          Коментар


          • Тресене на волана на Диско 1

            Проблема е следният - при скорост над 80 км джипа едвам се удържа, волана се стреми да ти счупи ръцете, цялата предница тресе ужасно.
            Като проблеми не са – панхард, демфер, шенкелни лагери и болтове и преден кардан. Демфера и кардана сложих от моето Диско , а сферите и панхарда ревизирахме , всички болтове и лагери са здрави.
            М-у другото всички тампони са сменени с такива на Бритпарт, полиуретанови , жълти.
            Дайте жокер от къде може да идва проблема.

            Коментар


            • От: кардана Тресене на волана на Диско 1

              Всичко тампонено по предницата може да е, включая и тампоните на амовете. Провери пак за луфтове, нищо че си ги сменял - тези жълтите ми се е случвало и след една по-сериозна разходка да са за смяна.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: кардана Тресене на волана на Диско 1

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                Всичко тампонено по предницата може да е, включая и тампоните на амовете. Провери пак за луфтове, нищо че си ги сменял - тези жълтите ми се е случвало и след една по-сериозна разходка да са за смяна.
                Повярвай, че трябва да липсват половината тампони , за да има такова голямо тресене.

                Коментар


                • От: Тресене на волана на Диско 1

                  Не Киро, това си е чисто Шими, има писано доста по въпроса.
                  Не се сеща, за конкретните решения, но май се сменя всичко което е различно от твърд материал-демек тампони. Накрайниците също са дежурно набедени за причинител, та може при проверка да се държат добре, но при натоварване да започват да отдават по малко, колебанието се предава на тампоните(а те ако са омекнали, или си сложил някакви по-меки само това чакат), и започва шимито.
                  Търси из форума(най-добре с гугъл), има описано как са се справили колегите.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Тресене на волана на Диско 1

                    Коле, карал съм бая джипки със шими, не е то. Разбери, че имам чувството, че мотора ще изпадне от коша от вибрацийте.

                    Коментар


                    • От: Тресене на волана на Диско 1

                      Не търси из форума - гледай и мисли, не са пак чак толкова много частите по пътя
                      Лагерите (входящите, от към карданите) на дифа? А - и кога са вибрацийте - и по инерция или само на скорост?
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Тресене на волана на Диско 1

                        Случвало ми се е от блокирало каре на полувал- там проверихте ли ?
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                          Не добре центрирана джанта/фланец в/у главината ..?!

                          Коментар


                          • От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                            Сменях гумите, не е от тях.

                            Коментар


                            • От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                              Махни тия жълтите тампони от панхарда.И сложи оригинални с метална втулка.Така наречените жълти са меки.От тях почват вибрациите и шимито става все едно е се изтърсва мокро куче.Имаш чуството че ще те изхвърли в канавката.
                              Land rover discovery 300 Tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X