Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

    Това нещо съм го изхвърлил от години и със сигурност не е от него. От кормилния демфер също не е ..... и без него да караш пак не трябва да се получава.
    Провери дали имаш голям луфт в кормилната кутия...от нея също може да е.

    Коментар


    • #17
      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

      Първоначално публикуван от monkata Преглед на мнение
      Това нещо съм го изхвърлил от години и със сигурност не е от него. От кормилния демфер също не е ..... и без него да караш пак не трябва да се получава.
      Провери дали имаш голям луфт в кормилната кутия...от нея също може да е.
      За демпфера грешиш.На един приятел на Диското му се появяваше шими когато мине през неравности.Разменихме си демпферите и той се оправи а шимито дойде при мен.По-показателно от това незнам на къде.

      Коментар


      • #18
        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

        Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
        За демпфера грешиш.На един приятел на Диското му се появяваше шими когато мине през неравности.Разменихме си демпферите и той се оправи а шимито дойде при мен.По-показателно от това незнам на къде.
        Според мен и двамата имате по нещо разбито и като сложиш здрав демпфер, той спира вибрациите и не се усещат. Аз съм карал месеци без демпфер и не съм имал шими никога.

        Коментар


        • #19
          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

          При мен на Рейнджа шими-то го имаше, когато го купих и докарването до София направо беше кошмар,
          на всяка бубунка по магистралата воланът не можеше да бъде укротен.
          След смяна демфера и задната кормилна щанга нещата заспаха.
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
            При мен на Рейнджа шими-то го имаше, когато го купих и докарването до София направо беше кошмар,
            на всяка бубунка по магистралата воланът не можеше да бъде укротен.
            След смяна демфера и задната кормилна щанга нещата заспаха.
            Все едно си снимал моя
            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            Писах ти на лични за те това става на въпрос , под карето. Имаш ли го и дали е пипано.[ATTACH=CONFIG]500721[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]500722[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]500723[/ATTACH]
            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
            Демпфер сменяли ли сте?При положение,че сте сменили всичко и шимито си остава,той е на ред.

            Аз нямам такова нещо,но шими не съм имал никога.
            .....и господ да те пази от ....шими! Депфера ми е чисто нов....ефект 0!
            Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
            При мен на Рейнджа шими-то го имаше, когато го купих и докарването до София направо беше кошмар,
            на всяка бубунка по магистралата воланът не можеше да бъде укротен.
            След смяна демфера и задната кормилна щанга нещата заспаха.
            Всички накрайници и депфера са чисто нови, ефект 0!
            Първоначално публикуван от monkata Преглед на мнение
            Това нещо съм го изхвърлил от години и със сигурност не е от него. От кормилния демфер също не е ..... и без него да караш пак не трябва да се получава.
            Провери дали имаш голям луфт в кормилната кутия...от нея също може да е.
            Няма грам луфт в кормилната кутия.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-10-12, 17:24.
            Land rover discovery 300 Tdi

            Коментар


            • #21
              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

              След изчитане на всичко по темата в целия форум+другите марки.Смених (не че имаха нужда)оргиналните тампони на напречната щанга(панхард,тракбар)има много имена.Поставих полиретанови.Ефект съвсем слаб....тресенето продължава!....Има ли някой друг с моя проблем който може да сподели как се справил с това тресене?
              Land rover discovery 300 Tdi

              Коментар


              • #22
                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                След изчитане на всичко по темата в целия форум+другите марки.Смених (не че имаха нужда)оргиналните тампони на напречната щанга(панхард,тракбар)има много имена.Поставих полиретанови.Ефект съвсем слаб....тресенето продължава!....Има ли някой друг с моя проблем който може да сподели как се справил с това тресене?
                Незнам да има някой който да е имал "Шими",да е сменил всичко и пак да го има.Колегите си изсказаха тяхното мнение,Вие ги одрязахте,че всичко е сменено,и предложенията от тяхна страна секнаха.Май ще трябва сам да се борите с проблема.

                Коментар


                • #23
                  От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                  При мен проблемът още си седи, карам по-бавно, но скоро ще се занимая с отстраняването. Остана едно нещо не сменено и това е: Shim plates + swivel pin.
                  Според прочетеното по английските форуми, това е една от многото гореизброени причини, при всичко друго подменено, а и тези регулиращи платини носят името шими....купил съм ги, но все няма време да стигна до тях.
                  цитат от старши участник:
                  'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
                  Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                    Привет, я дай снимка на тези пластини че скоро и аз ще се захващам да търся проблема/като ми останат малко свободни пари/.При мен се появява много рядко, при скорост от 80-100км/ч и при голяма дупка.
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                      Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                      Незнам да има някой който да е имал "Шими",да е сменил всичко и пак да го има.Колегите си изсказаха тяхното мнение,Вие ги одрязахте,че всичко е сменено,и предложенията от тяхна страна секнаха.Май ще трябва сам да се борите с проблема.
                      Аз проблема ще си го оправя ....просто се учудвам че в тоя форум в който всеки кара такъв джип..........не знае как да се реши подобен проблем ........
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                        Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                        Аз проблема ще си го оправя ....просто се учудвам че в тоя форум в който всеки кара такъв джип..........не знае как да се реши подобен проблем ........
                        Проблема , че ще се оправи ще се оправи. А да те питам като прави реглаж на преден мост само на предните колела ли имаше апарати или и на четирите.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от 32V Преглед на мнение
                          При мен проблемът още си седи, карам по-бавно, но скоро ще се занимая с отстраняването. Остана едно нещо не сменено и това е: Shim plates + swivel pin.
                          Според прочетеното по английските форуми, това е една от многото гореизброени причини, при всичко друго подменено, а и тези регулиращи платини носят името шими....купил съм ги, но все няма време да стигна до тях.
                          Топло ....но това не са части който вадиш и сменяш с нови.Пластините са ти нужни за да регулираш......а пина ако не ти е подбит или крив няма смисъл да го сменяш.Всичко е регулировка на ъгъла на шенкелния болт и то от човек който знае какво прави ....ляв +07.00 градуса....десен +07.00 градуса...толеранс + - -00.50 градуса.При мен отклонението на левия е +10.09 десен +16.49 градуса някой е пипал без да знае какво.....сега остава да се регулират....разликата е ляв +03.09 ! а десния 09.49!!!...иначе всички други параметри на пердницата са в зелено ....и ето ти шими въпреки че всичко е сменено.Колеги не съм тръгнал да се заяждам или да се правя на велик......сблъсках се с нещо което ме притесни много и потърсих помощ.....всеки даваше акъл..и аз смянях ли сменях....а проблема не се променяше.......затова съм го написъл така явно някой хора не са ме разбрали...както и да е живота си продължава така или иначе

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Проблема , че ще се оправи ще се оправи. А да те питам като прави реглаж на преден мост само на предните колела ли имаше апарати или и на четирите.
                          Апарати за регулировка ли ? Ако е така да.....задницата ми е с параметри все едно излиза от завода .....
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-10-12, 16:01.
                          Land rover discovery 300 Tdi

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                            Сагата продължава....от ядосване че чак ми е весело...Влизам в Мото-Пфое гр.Бургас:
                            Обяснявам че искам да ми се регулира ъгъла на шенкелите.....ами то господине трябват много скъпи консумативи да направим тая регулировка...Викам им какви са те?Не ви ли трябват пластини само........ струват стотинки .....ами ние ги нямаме.Ок аз ще ви донеса като нямате ,от вас искам да отворите само книгите с инфо за ЛР и да ги регулирате........20-30 секунди тъпо мигане и пулене....абе господине на времето като сме продавали модел 1 сме го правили това...сега неако сте купили от нас (това злостно) автомобил тука до 5г. щяхме да ви го направим...тука сме подготвени само за такива модели.......Хванах се за главата и си заминахЗнаят ли в ЛР Англия тука с каква политика представят марката .....жална им майка....абе скапана държава общо взето.....и така за сега....да взема да се оплача където трябва ли?.....Не че ще ми реши проблема с шимито..........но чесно казано ме заболя сърцето за марката с тия безкомпетентни търгаши!
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                              Кормилния демпфер само прикрива проблеми в останалите компоненти на предния мост. Ако вибрациите стигат до волана най-вероятно и демпфера е за смяна, но проблем не идва от него. Желателно е да се свали демпфера и да се намери истинския проблем. Ако са сменени кормилни накрайници, втулките на панхарда и лагерите на шенкелите, ако кормилната кутия няма луфт, то най-вероятния проблем е в лошия реглаж на шенкелните лагери/щифт. Евентуално лагерите на главините, но там симптомите са малко по-различни. Това са нещата, които могат да причинят "шими". Ремонта на джип е малко по-специфичен, в повечето сервизи не се справят добре.

                              С въпросните пластини не се регулира ъгъла на шенкелите (това не е Паджеро), регулира се натяга на шенкелните лагери.
                              Последно редактирано от P2P; 18-10-12, 08:12.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                                Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                                Кормилния демпфер само прикрива проблеми в останалите компоненти на предния мост. Ако вибрациите стигат до волана най-вероятно и демпфера е за смяна, но проблем не идва от него. Желателно е да се свали демпфера и да се намери истинския проблем. Ако са сменени кормилни накрайници, втулките на панхарда и лагерите на шенкелите, ако кормилната кутия няма луфт, то най-вероятния проблем е в лошия реглаж на шенкелните лагери/щифт. Евентуално лагерите на главините, но там симптомите са малко по-различни. Това са нещата, които могат да причинят "шими". Ремонта на джип е малко по-специфичен, в повечето сервизи не се справят добре.

                                С въпросните пластини не се регулира ъгъла на шенкелите (това не е Паджеро), регулира се натяга на шенкелните лагери.
                                Да напълно си прав.Как се регулира ъгъла на шенкелите?
                                Land rover discovery 300 Tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X