Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за мнение-XJR 1300

    Здравейте! Загледал съм се по този модел на Ямаха,но нямам никакви отзиви и мнения.Харесва ми класиката в него(сигурно съм дърт вече),но няма да е лошо да разбера и нещо повече за модела.Прочетох почти всичко във форума,но за него-нищо! Как е като двигател,окачване,и въобще-става ли за дълги преходи!?Благодаря предварително!!
    Ето един такъв....красавец.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51286703167576728_1.pic.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5942861
    Последно редактирано от REGULATOR; 05-10-11, 21:22.
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

  • #2
    От: Моля за мнение-XJR 1300

    Този мотор е един от най-добрите в този клас. Става перфектно за дълги преходи. Окачването оригинално е Олинс, което е най-доброто. Има огромен въртящ момент и това го прави невероятно приятен за каране. Това са ми впечатленията от малката проба, която имах възможност да направя на един такъв. Аз единствено бих сменил кормилото с по-широко, но това е въпрос на лични предпочитания. Спрял си се на наистина добър мотор.

    Коментар


    • #3
      От: Моля за мнение-XJR 1300

      Аз карам XJR1200. Най-добре да се видим на живо и да ти кажа каквото те интересува. С две думи - прекрасен мотор. Става за както за градско, така и за туризъм. Удобен и за газ по завои, и за лежерно разхождане. Много удобен и за втори човек, поради широката и комфортна седалка. Недостатък - висок разход (7-8, 6.2-6.5 при много внимаване с газта); над 160 става некомфортно. Даже ако ти хареса моя, може нещо да измислим

      Коментар


      • #4
        От: Моля за мнение-XJR 1300

        Нали нямаше къде да го държиш? Гараж?
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Моля за мнение-XJR 1300

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Нали нямаше къде да го държиш? Гараж?
          Ще го паркирам в хола!

          Бойко,благодаря за отговора! А с колегата nigell ще трябва да се видим!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Моля за мнение-XJR 1300

            Имаш късмет тук да сме двама, които караме такъв мотор. Да не кажа двамата, но има още няколко в България. Моторът става както за къси преходи, така и за дълги пътувания - и аз и Найджъла караме както градско, така и достатъчно далечно. Моторът е доста специфичен заради мощния си двигател. Англичаните обичат да казват, че "дърпа като влак", има впечатляваща мощност, която не зависи много от оборотите, затова е и много "благ" - няма никаква нервност, но пък отвориш ли газта излита. Не може да се сравнява с повечето 600-1000 кубика 4 цилиндрови мотори...

            За Олинс окачването Бойко е прав, че най-доброто, но не точно това което е на този XJR, и на повечето XJR-и. Стандартните задни амортисьори не се славят с много добро име, основно заради липсата на регулировки (освен натегнатост на пружината). Повечето ги сменят, и на nigell мотора е с други по-добри амортисьори. Моят е с истинския регулируем Олинс, но той не се вгражда стандартно, освен на 1200R.

            За разхода не съм съвсем съгласен, че е чак толкова висок. Моя след регулировки на карбураторите тази зима започна да гори по-малко и дава 6.5-7 само при по-здраво натискане. При нормално каране е 6, тази година в Русия с техния хубав бензин дори и натоварен ми даваше разход под 6. Със сигурност с добре направени карбуратори може да не минава над 6.5, дори и с каране около 140.

            Стандартното кормило наистина е тясно, моето го сменях и повдигнах, сега стойката ми е като на BMW1200GS . Всъщност откакто му сложих това кормило и претапицирах седалката преход от 600+ км на ден не е изобщо уморителен. На Найден обаче е със по-високи повдигачи и е по-добре с оригиналното кормило.

            И наистина този мотор не е предназначен за много високи скорости, особено голия модел. Аз съм вдигал над 200, няма проблеми, но определено скоростта над 180 вече не е много комфортна. Не мога да се сетя за някакви изявени проблеми, дори и като следя английския форум за модела. Има разни дребни кахъри от рода на потракваща спомагателна верига (веригата за стартера и генератора), приплъзващ съединител (което се оправя лесно), омаслява около капака на клапаните като остарее гарнитурата, но общо взето нищо съществено наистина. Като цяло е доста здрав мотор, аз съм минал около 35000 км откакто го имам и май освен консумативи друго не съм сменял - лагери, верига, накладки, дискове...

            Няма да сбъркаш с този модел, ако искаш такъв тип мотор. И няма да е лошо да се видиш с Найджъла, той доста добре ги познава тия машини, след като е карал и XJR400. Успех!
            LZ2NKM

            Коментар


            • #7
              От: Моля за мнение-XJR 1300

              Благодаря ! Явно този мотор е моят! Както вече споменах,много ми харесва класическата визия която има.Стойката на каране(като на BMW ),и не на последно място големият двигател.А и това,че не е "нервак",е много добре.Не съм любител на скорости от 200+,но е много хубаво,като знаеш че си седнал върху нещо,което винаги можеш да го "изстреляш",без да му се молиш!
              Надявам се скоро да се похваля!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Моля за мнение-XJR 1300

                Имах щастието да покарам около 4000 км. XJR 1300 `06 - наистина прекрасен мотор, който лично на мен ми пасна като ръкавица - зверски въртящ момент, отлична динамика при всякакви условия, удобна стойка, изключително здрав, с класическа визия.

                Действително е некомфортен при по - високи скорости в оригиналния си вид - над 120 км/час се опитва да те издуха от себе си, но една семпла слюдичка върши чудеса - при скорост до 200 км/час въздушният напор спира да те притеснява. Там обаче се появява притеснението "разход" - стигал съм до 9/100, но при наистина продължително поддържане на скоростта в диапазона 160-200. Иначе, при нормално каране /110-130/ ми гореше около 6/100 - съвсем приемлива консумация, особено за пърформанса, който предоставя. Сравнително тясното кормило има своето предназначение за противодействието на вятъра, държейки тялото по - групирано и намалявайки ветрилната площ, но при желание може да се замени лесно и бързо.

                Мен лично задното окачване не ме притесняваше въобще, по - скоро чувствах предното малко по - меко от необходимото, но е твърде вероятно да не съм успях да го настроя правилно.

                За мен този мотор е истинско бижу, една модерна класика, която може да радва дълго и вярно всеки собственик или да бъде основа за зверски тунинг - както силов, така и оптичен.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Ники(damon) притежава екземпляр от рядката серия R, с фабричен спойлер и напълно регулируемо окачване, затова при него нещата са малко по-различни При мен малката слюдичка не помогна - даже влоши нещата, затова и я разкарах. Най-добре на живо - 088седемЗЗ997З. Писал съм разни неща за XJR в bikerz.bg, потърси там в раздел Ямаха. Аз на такъв мотор съм навъртял 85000.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Едно момче от Етрополе преди няколко години знам,че караше такъв мотор XJR1300, добро моторче, ти му пееш, то ти свири

                    P.S. не можах да се сдържа...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:yamaha-xjr1300--blue-kids-t-shirt.jpg
Прегледи:1
Размер:20.3 КБ
ID:5307721
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Вече има развитие по темата! Вчера се видяхме и с Найден и с мотора му.Друго си е "на живо"! Изгубих му малко време,но си заслужаваше.Човека ми обясни на дълго и широко за модела. Даже ми даде и да го покарам малко(за което му благодаря)! Няма да ви занимавам повече,само ще цитирам Змея- пасна ми като ръкавица!!
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        Вече има развитие по темата! Вчера се видяхме и с Найден и с мотора му.Друго си е "на живо"! Изгубих му малко време,но си заслужаваше.Човека ми обясни на дълго и широко за модела. Даже ми даде и да го покарам малко(за което му благодаря)! Няма да ви занимавам повече,само ще цитирам Змея- пасна ми като ръкавица!!
                        Ами да ЧЕСТИТИМ ли ?
                        Последно редактирано от boiko73; 10-10-11, 08:24.
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Не бързай де! Като стане,ще се похваля!!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                            Не бързай де! Като стане,ще се похваля!!
                            Побързай да не те изпреварят ! Че такова нещо рядко попада и ценителите могат да се окажат повечко . Добре че не стой пред мен въпроса за покупка иначе така по снимки можех и да наддавам за да го притежавам . Иначе за мен XJR 1300 и CB 1250 са класика и мечта . Успех !
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              ... CB 1250 са класика и мечта ...
                              Това някакъв нов модел на Хонда ли е ? Или имаш предвид Бандит 1250 ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X