Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за мнение-XJR 1300

    Здравейте. От няколко седмици мотора се държи странно. Не работи така плавно и когато карам с уравновесена газ до 2500 оборота мотора предърпва. Мисля, че може да е от свещите, някакви идеи? Иначе във високите обороти си върви нормално.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Моля за мнение-XJR 1300

      Акумулатора в какво състояние е? Защото мотора е с монофазен алтернатор , и в ниските обороти може да не достига напрежение. Възможно е и свещите да са за смяна , най-вече ако са NGK , подобни проблеми съм имал и от гаден бензин.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Моля за мнение-XJR 1300

        Акумулатора е за смяна, 5 годишен. Като не е пален от 2, 3 дни едвам върти, но пали. На фар и мигач и на ниски обороти ми мигат лампите по таблото(не им стига ток). Свещите са NGK DPR8EIX- 9 иридиеви. Тази година ще им е четвърта, на 25 000 километра са. Чудя се какви да слагам... Бензин слагам на Еко 100 октана или Лукойл Екто 98.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Моля за мнение-XJR 1300

          Щом са иридиеви , стават , от обикновените има предимно ментета. Но акумулатора трябва да го смениш , не стига напрежение в ниските.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Моля за мнение-XJR 1300

            Благодаря, ще го сменя. Най - вероятно в него е проблема. Така или иначе е за смяна.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Моля за мнение-XJR 1300

              Проблеми с бензина съм имал предимно при 98-100 октана , а и този мотор е с ниска степен на сгъстяване и не е за такъв бензин.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Свещите са NGK DPR8EIX- 9 иридиеви. Тази година ще им е четвърта, на 25 000 километра са. Чудя се какви да слагам... Бензин слагам на Еко 100 октана или Лукойл Екто 98.
                Аз съм със същите. Тези свещи трябва да издържат доста над 25000 км. Трябва да установиш от какъв вид е придърпването - може и да е от кабели/свещи, но аз залагам за карбуратор. Виж дали някой не е зацапан, и направи синхрон на дроселите. Почти невъзможно е да е от акумулатора. Карал съм моя с напълно съсипан акумулатор, и ако запали оттам нататък няма проблеми. Пък и XJR-а е с доста корав и истински генератор.
                LZ2NKM

                Коментар


                • От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Карбураторите също ме притесняват. Не са пипани и синхронизирани одавна... трябва да търся майстор да ги погледне и тях.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Погледни и фланците между карбураторите и главата. Напукват се,и не работи равномерно! Въпреки,че ако е от тях,няма да има и ниски обороти! Дано не са те,че няма да ти хареса цената,но .....!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Да, гумените фланци също могат да правят проблем - напукват се. Но наистина там най-зле ще са тихите и много ниските обороти. В най-добрия случай ще се разминеш със синхрони.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Може да са много неща , например напукани и пробити мембрани на карбураторите , но първо трябва да смени това за което се знае , че не е изправно , акумулатора.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Странно, но като започнах да зареждам бензин 95, това придърпване в ниските изчезна
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Виждам че темата е малко старичка, но търся инфо за XJR 1300 от първа ръка. Изчетох много неща из нета, но ми се ще и някой собственик да поразпитам. А пък и ако и правил практично сравнение между XJR 1300 и GSX 1400 ще е супер! Предварително благодаря на отзовалите се.

                            Коментар


                            • От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Здравейте колеги, мисля, че това е най-подходящата тема да попитам за един малко по стар вариант на Yamaha JR1200. Предлагат ми изгодно модел 1994 на 30.000км от Германия. Познавам човека километрите са реални, един собственик е. Проблемът е, че той не е моторист и не може да ми даде инфо, мотора е на баща му, който е починал преди 3-4 години от някаква болест. Въпросът ми е добър ли е, може ли да се разчита на него за дълги преходи по магистрала на 2-ма човека с багаж (о/о 200кг), какъв разход дава и изобщо каквато и да е информация ще ми е от полза. В момента имам о/о 25000км на Suzuki Vstrom 650, но ми идва слаб за турове с багаж и пътник. Целя се в голям турър, но тази година не мога да си го позволя все още, Yamaha-та ми я дават о/о 1000Eur. Ще съм благодарен ако някой изрази мнение, опит и напътствия...

                              Коментар


                              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Става за всичко, вкл. и за градско с известно време за привикване (тежичък е) - само за магистрала не е особено подходящ, трябва да караш до 120, за да не те измаря въздушния поток, а това означава да караш в дясната лента където са камионите и да изчакваш майките с фиестите да те изпреварват.

                                При поддържане на постоянна скорост 160-170 км/ч по магистрала за дистанции по-дълги от 20-30 км, става много уморително, особено, ако сте двама, естествено този мотор си пълни километража (240-260) без проблеми, но при скорости от над 200 км/ч едва ли ще издържиш повече от няколко минути на потока.

                                Има решение, ще избягваш магистралите, те и без това не са интересни, предвид цената, сделката е добра, а и винаги можеш да го продадеш най-малко без значителни загуби.

                                Разход, ако всичко му е наред 5,5 л/100 км среден (при скорости до 140 км/ч).

                                Сила - доста повече от VStorm 650, така че в това отношение няма да останеш разочарован, не се усеща разлика във вървенето с пътник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X