Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моля за мнение-XJR 1300

    по скоро СВ1300
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #17
      От: Моля за мнение-XJR 1300

      Да сгреших CB 1300 и BANDIT 1250 . Моля да ме извините !
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #18
        От: Моля за мнение-XJR 1300

        Абе не са чак толкова много ценителите, доста се застояват напоследък този тип мотори. Може и да е от цената, не знам... Иначе в тази група трябва да включим и Kawasaki ZRX1200. А бандита май не е точно за тук. Не че е лош, ама няма толкова "класически" "ретро" дизайн. По-скоро преставителите на Сузуки са GSX1200 Inazuma и по-новия GSX1400.

        Коментар


        • #19
          От: Моля за мнение-XJR 1300

          И при Сузуки-то и при Кавазаки-то не ми харесва това вкарване на кривките-4в1.Като го погледнеш отзад,все едно е инвалид-кракът до коляното!! Няма я тази симетрия,както при Ямаха.Не че и нейните тръби не са под рамката,ама излизат два,еднакво стърчащи!
          Последно редактирано от REGULATOR; 09-10-11, 22:23.
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #20
            От: Моля за мнение-XJR 1300

            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
            И при Сузуки-то и при Кавазаки-то не ми харесва това вкарване на кривките-4в1.Като го погледнеш отзад,все едно е инвалид-кракът до коляното!! Няма я тази симетрия,както при Ямаха.Не че и нейните тръби не са под рамката,ама излизат два,еднакво стърчащи!
            Само имай предвид, че при по-новите XJR1300, ауспуха си е точно 4 към 1. Не съм сигурен до коя година са с два ауспуха, но от едно време нататък всички XJR-и са с един заглушител. Да не ти говоря колко пари струва кит-а за 4 към 1. Разбира се и по-нов да вземеш винаги може да си сложиш тръби и ауспуси от 1200 и да стане с два. Има части в ибея...

            Между другото, като се заговорихме за класически вид, на моя точно това не му харесвам - някак си с тоя спойлер му се е загубил чара на класиката. Винаги голия XJR ми е харесвал повече:

            LZ2NKM

            Коментар


            • #21
              От: Моля за мнение-XJR 1300

              Няма да е с един заглушител,от по-новите!! Както казва един приятел-"къси са ми панталоните" за този!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #22
                От: Моля за мнение-XJR 1300

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                .......Както казва един приятел-"къси са ми панталоните" за този!
                Или са ти по-дългички крачката ?
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #23
                  От: Моля за мнение-XJR 1300

                  След 2007-ма е с 4-в-1 ауспух.

                  Бандита наистина не мога да го причисля в този клас, от Сузукитата там е GSX1400 и е в пряка конкуренция с Ямахата. Хондата и Кавата според мен отстъпват на предните два модела заради водноохладените си двигатели - аз лично предпочитам класиката при класиците

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Какво стана колега купи ли си? Кажи нещо за моторетката ако си. И аз имам мерак за такава, ама ще почакам до пролетта, щото не само са ми къси панталоните, ами направо ги няма в момента.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Още не съм го купил! Като го взема,ще си кажа! Подхванаха ме други задачи,но не съм се отказал.

                      п.п В неделя ще ходя да гледам един в Дупница.От доста време се влачи тази обява,та ако някой го е гледал да казва какво му е...моля!
                      Последно редактирано от REGULATOR; 28-10-11, 21:28. Причина: допълнение
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Здравейте.
                        Да се похваля и аз.От доста дълго време си мечтаех за такъв тип мотор и най-накрая си купих.От една година вече живея и работя в Англия,и тези мотори са много популярни тук.Изчетох много ревюта и се спрях на следните:Suzuki GSX 1400,YAMAHA XJR 1200/1300,KAWASAKI ZRX 1200 и HONDA CB 1300.И така тръгнах в търсене на подходящият за мен.Имах късмета да намеря всичките на едно място.От всички изброени Хондата беше значително по-скъпа (и нова) и бързо отпадна.Сузукито ми беше фаворит,но след кратък тест разбрах,че не е за мен.Висок съм 173см/90кг,седалката ми идваше много широка и висока,краката ми едвам стигаха земята и беше една неприятна цветова комбинация-черно/бяло/червено.Обачеее как върви това Сузуки...мноого,може би в бъдеще ще се премисля,ако изпадне синьо бял .Следващият под ред беше XJR 1200 в цветовете на Кени Робъртс.Още щом го запалих ме грабна (страхотен звук- гърнета MTC),направих една бърза обиколка и вече не исках да се качвам на Кавазакито.240км карах до вкъщи,валеше през цялото време,а аз щастлив...голям кеф.До сега съм минал 3000км и съм много доволен,единствено предницата ми се струва мека и късите светлини слаби.Разхода не съм го смятал.Много е удобен за каране,не измаря,с по-висока скорост е неприятно както с всеки гол мотор.Винаги излизам да карам с голямо удоволствие и се прибирам много доволен.Супер е мотора.Ако искаш модерна класика,въздушно-маслено охлаждане,голям,мощен и шумен мотор няма да съжаляваш.Успех в избора.
                        Ето и малко снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6180598 sm.JPG
Прегледи:1
Размер:273.4 КБ
ID:5315704Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7020883 sm.JPG
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5315705Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7030888 sm.JPG
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5315706

                        P.S.Имам мотор,нямам гараж.Дали покривалата са ефективни за зимата?
                        Последно редактирано от dr.atom; 03-11-11, 01:51. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Ами..честито! Красавец! Гложди ме една такава......."благородна" завист! Да си го караш с много здраве и кеф!

                          Между другото-можеш ли да ме ориентираш с цени на такъв екземпляр? Благодаря!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Първоначално публикуван от dr.atom Преглед на мнение
                            .........Дали покривалата са ефективни за зимата?
                            Готин мотор, честито.
                            Вземай мото-наметало не се замисляй. В повечето случай имат означение за какви атмосферни условия са + дишащи мембрани и колани да не ги отнесе вятъра.
                            Примерно:

                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Супер, добре дошъл в клуба! Кени Робъртс е готина разцветка.
                              Твърде мекото окачване е основния недостатък на този мотор. Относно предницата, вариантите са:
                              1. Смяна на маслото с 15W (по "книжка" е 10W) - не особено осезаем ефект. Може и по-гъсто, но вече се нарушава работата на окачването.
                              2. Изработване на дистанционни шайби, които се слагат отгоре м/у пружината и капачката на кола. Моите са около 15мм и има осезаем ефект.
                              3. Смяна на пружините с прогресивни - аз съм заложил на Hagon, обаче всички производители предлагат, като цените са 80-100 евро.
                              4. Смяна на коловете с такива от Fazer 1000 - те са напълно регулируеми и останалото е въпрос на настройка. Ще ти трябва и джантата с дисковете, тъй като на фейзъра са по-малки. Апаратите стават. Друг вариант е да си намериш от XJR с напълно регулируема предница, има и такива версии, но са рядкост. Естествено, може да се пригодят и от друг мотор, вкл. обърната предница и т.н. но там вече е по-скъпо и трудоемко.
                              За по-добро поведение в завои, може да пробваш да смъкнеш малко тройниците в коловете, 1-1.5см е оптималния вариант (да стърчат с толкова над горния тройник). Може обаче да пречи кормилото, моето е повдигнато спрямо стандартното.

                              Предишния ми мотор стоеше на паркинг с покривало през зимата и не е имало проблем. Покривалото не беше от скъпите. Гледай само да е за на открито, щото има и за в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Моят излиза 4199лв по сегашния курс на лирата.
                                1997г.
                                Купих го от търговец и успях да смъкна 200лв.Ако се пазарува от частни лица нещата са съвсем различни-по изгодно е.Но ако търговеца е голям,мотора върви с преглед,пътна такса,напълно обслужен и задължителна 3месечна гаранция,която срещу 50~100 лири може да се удължи за година.



                                Някой ползва ли такова покривало?
                                Може би това ще е.
                                OXFORD MOTORCYCLE BIKE STORMEX ALL WEATHER COVER

                                http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...pf_rd_i=468294

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X