Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за мнение-XJR 1300

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Много добре стои, браво. Моето пък нещо, не иска да пали като е студен двигателя. Смисъл като го паля студен, смукач, всичко както си трябва, веднага пали за кратко и гасне, и повече няма палене, колкото и да въртиш на стартер никакви признаци на живот, с или без смукач, даваш, не даваш газ, нищо - все едно съм му извадил лулите. На бутане пали на 2ра на 15тия метър, не пали веднага. От седмица е така, топъл ли е пали от четвърт. Преди си палеше... Свещи, не съм сменял никога, днес ги смених, утре, ще видя как ще е, поне са евтини, но ме съмнява, че няма да е от тях. Нещо предполагам от карбураторите ще е. Реглаж ли, знам ли и аз.
    Дави се. Виж си въздушния филтър между другото. И също като ти се задави така пробвай да дръпнеш смукач докрай и без газ. При мен така припалва...
    LZ2NKM

    Коментар


    • От: Моля за мнение-XJR 1300

      Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
      Дави се. Виж си въздушния филтър между другото. И също като ти се задави така пробвай да дръпнеш смукач докрай и без газ. При мен така припалва...
      Всъщност като го задавиш, се пали без никакъв смукач, с навъртяна до края газ. Иначе се дави още повече. Като запали връщаш плавно газта и същевременно дърпаш смукача за да не угасне. Пробвай да си намериш подходящото положение на смукача, може да не е необходимо да се дърпа до края на студено. И не подвай газ докато палиш на дръпнат смукач, така се задавя със сигурност. Както казва Ники - виж си филтъра.

      Коментар


      • От: Моля за мнение-XJR 1300

        Хмм, като дърпам смукача и го паля без да подавам газ, припалва за кратко и гасне... за сега е добре, като смених свещите. А това, че се дави, е точно така, то даже започва да мирише и на бензин. Като намокри свещите ходи го пали... ще взема предвид съветите ви за студен старт. Благодаря!
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Моля за мнение-XJR 1300

          Здравейте приятели, моят XJR е 1200, но явно момъкът в Швйцария който го е карал наистина е карал доста, минал е около 60000 км и го е модифицирал с предница на 1300 за по добра защита от вятър. Аз обаче искам малко да го "разсъблека" ( т.е. падам си по nakid класиките ) и за целта му поръчах оригиналния кръгъл фар.... обаче ми дойде без стойките. Коловете са с големичък диаметър както знаете... та въпроса ми е от къде мога да си намеря такива стойки, след което ще обявя тоя спойлер за продаване. Благодаря предварително.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:231647o.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5423489

          Коментар


          • От: Моля за мнение-XJR 1300

            Това не е предница на 1300, а е някакъв афтърмаркет спойлер. Откъм фар, стойка, уреди и т.н. няма разлика м/у 1200 и 1300 (е, има, с годините модифицират таблото на 1300, но разликата е само вътре в уредите и лампичките). Оригиналната стойка на фара е една сложна скоба, която не е свързана с коловете, а с тройниците. Може да потърсиш в ибей, или оригинална от Ямаха, но сигурно ще е скъпа. В Луис продават афтърмаркет стойки за фарове, които се захващат за коловете(на XJR-a са 43мм). Евентуално от 400-ка ако излезе нещо са същите фара, таблото, стойките и т.н.
            Първоначално публикуван от Streetspirit Преглед на мнение
            Здравейте приятели, моят XJR е 1200, но явно момъкът в Швйцария който го е карал наистина е карал доста, минал е около 60000 км и го е модифицирал с предница на 1300 за по добра защита от вятър. Аз обаче искам малко да го "разсъблека" ( т.е. падам си по nakid класиките ) и за целта му поръчах оригиналния кръгъл фар.... обаче ми дойде без стойките. Коловете са с големичък диаметър както знаете... та въпроса ми е от къде мога да си намеря такива стойки, след което ще обявя тоя спойлер за продаване. Благодаря предварително.[ATTACH=CONFIG]511273[/ATTACH]

            Коментар


            • От: Моля за мнение-XJR 1300

              Колеги, продавам си XJR-a, тъй като си взех друг мотор (Фейзър 1000). Знам че не е съвсем тук мястото, затова само толкова. Като му направя актуални снимки ще пусна обява. Цената ще е много добра (за купувача, то е ясно че аз ще съм на загуба и то много )

              Коментар


              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                Как е колега с продажбата, пусмна ли обява? А фейзъра как е по-добре ли се държи? И аз се замислям дали, да не пусна моя за продаване. То за набутвацията е ясно, чудя се и аз, замислям се за Хонда ЦБР 1000РР Репсол разцветката, 2007. Не знам, XJR така ми пасва, просто не е истина, визията страшно ме кефи, но малко старичък, или пък новия 1300, който е след 2006, оф и аз незнам. Знам, че ще згреша ако го продам, кво ще я правя тая пистарка... ама сега пък такива мисли ме налегнаха. Реално ямахата я карам 80-90% градско, а иначе къси преходчета от по максимум стотина км... много рядко повече, а е правена за път.... Не знам, но тази Ямаха, е единственото нещо, което съм купувал със сърцето си!!!
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Здравейте, на мен сега ми предстои реглаж на клапани, та като цяло предполагам сте правили на вашите, то го дават като периодично обслужване, някъде на около 25 хил. км. До сега, не съм правил такива неща и ще го крам на някой майстор. В хайнеса е обяснено всичко, но нито имам нужния опит, нито нужните инструменти. Като цяло сложна ли е тази процедура, та да внимавам при кого го "карам" за реглаж. Така и така ще се разбазиква, дали да не ги накарам да регулират и синхронизират(каквото там се правят) и карбураторите?
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Регулировката на клапаните на ХЖР-то е лесна в сравнение с много другите мотори, ако имаш правилния инструмент. Защо е лесна? Пуловете са 25 милиметрови и се слагат отгоре на водач или чашка - не знам как се казва. На много от другите мотори за да смениш пуула, трябва да свалиш вала и да махнеш чашката. Твоя ако го дадеш на майстори, най-вероятно също ще свалят валовете понеше шанса да имат тоя инструмент не е голям. Та както си видял в хайнеса с интрумента е лесно - завърта се вала да натисне максимално, после са попъхва това инстументче, пак завърташ вала назад, а чашката стои натисната. С една пинсета си махаш и слагаш пуула после. За да го направиш като хората ти трябват следните неща, които аз имам и мога да ти дам:

                    1. Прецизен луфтомер.
                    2. Инструмента на Ямаха (представлява една крива планка).
                    3. Малък микрометър, за да измериш пуловете след като ги свалиш. На някои от тях не се чете дебелината, ако са обърнати наобратно, а има вероятност някой преди теб да ги е шлайфал неграмотно от обратната страна на надписа и всъщност това, което пише да не е реалната дебелина и после да се объркаш.

                    След като измериш луфтовете и извадиш един по един пуловете - записваш стойностите на едно листче, и си смяташ къде да ги размениш, и колко нови ще ти трябват. Новите в повечето случаи трябва да са по-тънки, затова много хора си шлайфат старите. Предпологам, че с кадърно шлайфане - без да се отнема много пуула - пак може да се ползва. Аз миналата година след размените по клапаните си купих няколко (около 6-7) от Ямаха. Цената е около 15 лв./брой. Сега са ми останали някакви, но са с големите дебелини (265, 270, 280), които за стари мотори са почти неизползваеми.

                    После задължително ще трябва да се направи сонхрон на карбураторите - мога да ти дам също часовници и да си ги направиш - това пък е съвсем лесно. Та ако ти се занимава сам - свирни да мислим как да ти изпратя нещата.

                    Между другото да те питам и аз нещо, понеже помня, че си беше правил предницата. Кажи как стегна долния болт, който държи касетата - аз за да го развия на единия кол, трябваше да стегна максимално пружината... И как наби новата семерина без инструмент? Мисля да сложа старата семерина и да я ползвам за набиването на новата.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Благодаря за бързия отговор колега! Доста по - сложно ми изглежда сега реглажа на клапани отколкото си го мислех... май ще търся майстор, че иначе ще имам 1 торба мотор и няма да има палене. Ще го обмисля още, ще поразпитам и майсторите какво ще кажат. Относно твоите въпроси - до колкото разбирам питаш за болта, който е в дъното на ботуша, той се развива с шестостен. Развиването му е по - лесно от стягането после, защото после се върти цялата касета вътре и няма стягане и започва да тече масло от там. Кофти! Решението ми дойде в ума, в момента, в който събрах всичко, както си знаех протече и се наложи да го отварям отново. Като свалиш кола, развиваш му тапата отгоре и вадиш един цилиндър, пружината и една подложна шайба, която се намира между тях. след това източваш маслото и остава единствено този "пакет", който се крепи с въпросния болт шестостен отдолу. Но като извадиш всички тези неща и източиш маслото (без да вадиш пакета) като погледнеш отгоре през телескопа надолу към пакета, то виждаш главата му. Тя представлява нещо като вътрешния шестостен, който е отдолу, но е звезда, като гаечен ключ звезда. Аз го направих така - заварих две парчета арматура дебели около 18мм(каквито имаш, просто да са по - яки) под формата на "Т" да стане като ключ и отдолу на по - дългата арматура заварих гайка 18мм (за 30 ключ), която пък ляга съвсем точно в горната част на "пакета" и така си държиш контра и при развиването и при стягането после. Става и със шпилка и 2 законтрени гайки пак на същия принцип, но нямах и си направих набързо това. Понеже ме няма много в обясненията, ако искаш мога да ти го нарисувам и/или снимам. Предполагам има някакви специални ключове за това. Така, а семеринга го набих с пиличкта, с която си остря веригата на Щила, като я увих с изолирбанд, да не надраска нещо - също набързо измислено. Малко бавно става, но стана. По принцип до колкото знам това се прави с тънки дорници на същия принцип. Може да използваш и стария семеринг, ако ти е по - лесно. Най - лесно мисля, че ще стане ако се направи нещо като дорник, от алуминий например, да е по - меко, та да не надраска телескопа и да се набива така. Нещо като втулка или цилиндър да се движи по телескопа и да набива равномерно по цялата площ на семеринга. По Дискавъри гледах с едно такова приспособление набиваха семеринги на мотори в "Америкън Чопърс" на струг ти го правят за минути, само трябват точни размери.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Така, здравейте отново. Благодарение на колегата "damon" се сдобих с нужните ми измервателни инструменти и към момента резултатът се вижда от снимката. Това са хлабините между валовете и клапаните. Като цилиндрите са както следва - от ляво на дясно от първи до четвърти, а стрелките сочат впускателни и изпускателни клапани. Изпускателните са по - зле. Въпросите ми към този момоент са - единия изпускателен на четвърти цилиндър е с хлабина 0,18 - мисля да го оставя така? Впускателните, които са на 0.13, да ги пипам ли, или и те да останат така? При положение, че стандарта според производителя е 0.11-0.16 за впускателни и 0.16-0.20 за изпускателни клапани. Сега започвам да вадя повдигачите(пулчетата) и да меря и тях, да гледам дали, не мога да разменя някое. Ето и снимката : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka1036.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5446254
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Като гледам за превене си, но не е толкоз зле. Тия които са в спецификация можеш да си ги оставиш. Има още накъде да мърдат. Иначе, ако ще шлайфаш пуловете - направи си ги на горните спецификации - да са максимално отпуснати - 0,20 за изпускателните и 0,16 за всмукателните. Може да си направиш и тия на 0,13 също да са 0,16. Така поне дълго време няма да пипаш нищо. Хлабината нормално намалява, заради износването на леглото на глапана, и евентуално гърбиците на валовете. Иначе пуловете са доста здрави и аз поне като мерих мойте - нямаше някой да е изтънял от това което пише на него.
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Ммда, като гледам положението, не е много розово... май ще ми трябват десетина нови, или там някъде, поне 8... старите, ако ще шлайфам освен нещо фрезист ли да търся, на ръка май няма шанс да стане, доста серт са тия пулчета. Ама пък трябва да се шлайфа малко с по 0.03, 0.04мм, освен да ги застържа на шмиргела Иначе които можех ги размених, доближават се до горните граници, станаха добре, ще ги мисля и другите, може и от Ямаха да поръчам, наистина ли са през 0.05, моите всички са с надписи, но повечето завършват на 0.02, 0.04 0.08... такива могат ли да се купят или само на 0.05.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Шлайфат се на магнитен шлайф. Машината я имат майсторите дето правят глави (основно за коли , но машината е една за всички ) . На ръка не става. Пулчетата не са скъпи - някъде 5 лв парчето( ама съм купувал за лека кола). VW-по-старите двигатели са с такъв реглаж. Преди имах Волво 940 ТД- това е редовия шестак на ЛТ(бус). Този двигател беше с такъв реглаж. По-новите ги правят с хидравлични повдигачи(чашка и вътре една пробита гумичка играеща роля на амортисьорче или каквото там). Вземи си едно пулче в джоба за юрнек и в магазините за авточасти. Опитните продавачи или ако имаш познати майстори ще ти кажат кои двигатели са с такива и ще ти излязат пулчетата. Не чакай на ЯМАХА. На шлайф ако носиш пулчета би трябвало да ти искат 2 лв. някъде на бройка за шлайф.

                              Коментар


                              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Както казва Емо, шлайфа се само на специализирана машина! Освен това - само от едната страна (най-добре от тази с маркировката, да не става после объркване)!!! Това е много важно, защото при шлайфа пада част от износоустойчивото покритие. После шлайфаната страна се слага отдолу. Направи си ги на горната граница (т.е. най-големия допустим луфт), защото всъщност луфта намалява, а не се увеличава (клапаните се вкопават в леглата). Пуловете не съм открил от кои коли стават (и дали въобще стават от кола). Бях намерил информация че стават от Форд Зетек 2.0 бензин, но не помня детайли. Стават със сигурност от FJ, V-max и май имаше още някои модели (Хонда ЦБХ, но не съм сигурен).
                                Пуловете, които се продават са само през 0,05. Тези, които са на друг размер се слагат само оригинално в завода, не се продават отделно като части.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X