Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигателя на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на двигателя на Range Rover Classic

    Мисля, че ще бъде доста интересно, поне за мен, ако се отвори една тема за Engine Conversions. Например аз много харесвам Range Rover Classic (до 1994г.), но 95% от дизеловите версии са с един италиански дизел на VM Motori (подобен при Чероки, Алфа 164, Форд Мондео и т.н.), който трогва и може да ти скъса сърцето от проблеми. Чел съм на разни места в нета, че слагат дизел от Форд Транзит, от Нисан, от Исузу и т.н. и т.н.

    За мен би било интересно да разбера нещо повече за този процес, и още повече може ли да се извърши в БГ и какви са приблизителните разноски..

    Благодаря за вниманието!

  • #2
    Двигатели...

    Определено темата е интересна, но имайте в предвид, че е много специфично за всеки двигател и всеки конкретен модел.

    Това, което знам е, че повечето проблеми са с узаконяването на направените промени. Преди време имаше официално становище на завода УАЗ по въпроса за смяна на двигател, където бяха посочени следните изисквания:

    Не повече от 20% разлика във въртящият момент, мощността, теглото и размера на новия двигател спрямо фабрично установения.

    Предполагам, че и в България има подобни изисквания, но за съжаления аз нямам повече информация. А по отношение на Range Rover със сигурност изискванията към новия двигател ще бъдат сходни.

    А какви са проблемите на оригиналния двигател?
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Конверсия...

      Консултирах се с автосервизи и повечето от тях нямат нищо против да се заемат със смяна на двигателя (не и с пререгистрацията впоследствие). Най-трудното е стиковането със скоростната кутия. Обикновено се налага да се прави т.н. камбана, когато се слага съвършено различен модел двигател. Иначе закрепването на новия двигател към шасито не представлява особен проблем. За съжаление никой не дава представа за парите които ще иска преди да види автомобила и двигателя
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Двигателя е с четири глави. Като конструкция явно е лош и просто не съм чувал, а и виждал някой Рейндж Ровър с този двигател да е минал 200.000 км без прегряване, пукане и други проблеми свързани най-вече с главата.

        Като се има предвид, че за тоя мотор не съм чул и чел нищо хубаво в БГ и нета, освен разбира се от собственици на Алфа 164 (които са си ултраси на Италиянската школа за мене), странен е за мене факта, че се слага на толкова много коли и джипове. Което ми говори следното - хората на запад двигателите за нищо ги нямат и явно са на приципа "чупи -> купи (нов)". Още повече, че VM Motori, производителите на въпросния двигател стават собственост на Detroit Diesel през 1995г. (мисля), които ги водят за едни от големите, когато се говори за дизелови двигатели.. Едва ли тук (според мен) може да влезат в сила доводите на феновете на Алфа, че дизелите "конструирани" е вероятно да не работят добре при по-големи натоварвания (при джиповете).. Защото ако е така, какво са направили (или преправили) Мерцедес на 300Д (5-цилиндровия) че да си е перфектен във всички положения..

        Конкретно за Рейндж Ровър Класик по-интересно за мен ще е монтирането на дизелов двигател на кола с първоначално монтиран (от завода) бензинов (V. Един от доводите ми е далеч по-добрата скоростна кутия при осмаците, която е автоматик на ZF. За съжаление комбинация от ZF и приличен дизел (заводско изпълнение) има първо при Дискавъри, едва 1995г. (мисля), като тук изключвам Рейндж Ровър II (1995г.). Скоростните кутии, които англичаните слагат на дизелите не страдат от липса на недъзи до към 1994-5-6г.

        Другия ми довод е много по-ниската цена, пак в случая за Рейндж Ровър. Приличен V8 смятам, че може да се намери от 5-6 нагоре. Нямам представа и аз за какви пари може да стане "конверсията", но ако е в границите на 2-3 хиляди лева, излиза, че за под 10.000 лв. човек се вози на един от отличниците в бранша, кола с идеален баланс за мене за умерен офроуд и честа употреба по магистралата/града..

        Вие какво мислите?

        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          Land Rover, от VM двигател на 3.9

          Колеги,
          възможно ли е от Вм мотор да се премине към 3.9 8мак
          като раздатката и скоростите останат същите.
          Питам тъй като имам възможност да взема цял обръщан джип
          а ми се остава с ръчни скорости.

          Ще издържат ли скоростите и дифовете?
          Има такова Диско с ръчни скороси, но не съм сигурен какви точно.
          Ще има ли проблем с куплирането непреодолим ?

          Ако някой има идея моля..
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-05-10, 13:04.
          леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

          Коментар


          • #6
            До: От ВМ на 3.9

            Здрасти,колега,аз карам Диско 3.9 -96г. със ръЧна кутия-R 380, раздатка-LT 230, определено издържат (засега).
            Коя година е класика? Обръщания джип коя год. е? И дали е автомат.
            Имай предвид, Че такива трансформаций отнемат доста време, ще имаш игра със токовете.
            Ако искаш,обади се-0888 65 13 67 Яни,имам някаква бегла идея.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-05-10, 12:56.

            Коментар


            • #7
              Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

              Здравейте, съвем нов съм във форума и се надявам да ми помогнете.Сдобих се с Рейндж Ровър Класик с VM мотор 2.5 от 1992 г. който направо ми скъсва нервите с прегряване и ремонти по двигателя.Интересува ме с какъв двигател и скорости мога да заменя италианския без да променям основно коша?Видях мнение за двигател от G-class.Това решение ли е?Предварително благодаря и се радвам че се присъединявам
              Последно редактирано от vrais; 16-01-09, 15:01. Причина: недостатъчно обяснения

              Коментар


              • #8
                До: Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

                Здравей, и добре дошъл.

                Не е ли по-лесно да си смениш колата?
                Последно редактирано от Злой; 16-01-09, 16:45.
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

                  Ами ще я ползвам събота и неделя за лов.Не ми е основния автомобил а и го взех почти без пари.В допълнение искам да питам дали мога да сложа двигател от другите модели

                  Коментар


                  • #10
                    До: Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

                    Теоретически, при достатъчно желание и финикийски знаци, може да се присади почти всичко, което чат-пат отговаря на размери на оригинален ДВГ. Плюс/минус естествено. Ама се впускаш в едно почти безкрайно приключение..... Най-добре, за да намалиш мащаба на игрите, да си намериш донор, или най-мощния/безпроблемен комплект ДВГ/СК/РК, който беше някога монтиран на това купе, и да си го монтираш.
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

                      200tdi

                      Коментар


                      • #12
                        До: Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

                        И моето мение е че най-безболезнено е 200 или 300ТДИ
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-10, 11:41.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                        Коментар


                        • #13
                          До: Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

                          200Тди

                          Коментар


                          • #14
                            До: Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

                            Оригиналнен 3,5 V8
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-10, 11:41.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              До: Land Rover RANGE ROVER TD 2.5

                              Хаха, каквото и да е, само не VM !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X