Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигателя на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Аз казах Тд5...
    Aaa, това с Малта не бях го видял. Не знам защо.
    Обаче какво променя в нашта тема? Карали с Тд5. Ми добре, фенове са, имали пари - дали.
    В темата Наско каза "бюджета не стига" И това само за двигател. Ами пълната окомплектовка? Ами дори и да приемем, че търговеца ще направи такава, каква е гаранцията , че състоянието на всички компоненти е приемливо? И накрая - не без-интересно е кой после ще нареди тая 1 стая (айде да не са 3) с кабеляци.
    Затова и казах "кола донор". За съжаление когато се сменя двигател със съвсем друг, пък и с микропроцесорно управление това е задължително условие. Другия вариант е някой корифей на марката и разполагащ с донори, от които да ходи да гледа и да скубе като се наложи.
    Та горе долу затова изложих предишното си мнение.
    За това колко върви Тд5 без намеса в параметрите на управление на горивната система нямам намерение да споря. Има си тех. данни и хич не са впечетляващи. Тунинга е друга тема.
    За това, че ремонтите на ЗД30 и 1КД са скъпи съм съгласен. Дали са по скъпи и трошливи от Тд5 е сложна тема и излиза от настоящата дискусия.
    Аз казах че ремонта на Тд5, ако се наложи е по скъп от ВМ-а. Иначе, в сравнение с аналогичните вихрово-камерни двигатели на Тойота и Нисан не е по скъп. За сравнение - главите на РД28Т и 1КЗ са горе долу по 1600 лв. в магазина. Толкова са и 4 глави на тоя ВМ.

    Айде весела Коледа!

    Коментар


    • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

      Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
      Дали е много,много е.За сравнение ще посоча моя ,3.5-инжекция който купих от частно лице със АСК и раздатка ЛТ230 с приходящата към него ел. инсталация за 750лв.Мисля,че трябва да има сериозен коментал по цената!От друга страна всеки сам преценява за себе си.
      Де го намери за тези пари... Аз попадам все на някакви, които не познават парите!
      Засега най-евтиното отива към 300д, комплект със скорости и радиатор - 1,8 преди пазарлък и то в Пазарджик!

      п.п. Старзагорска логика - "ам'че сега като има конкуренцията по-ефтино - слеащият път нема да има и ще го продам" - тва отговор за 300д на цена 1,5к...
      Последно редактирано от PinMaster; 27-12-11, 10:21.
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Де го намери за тези пари... Аз попадам все на някакви, които не познават парите!
        Засега най-евтиното отива към 300д, комплект със скорости и радиатор - 1,8 преди пазарлък и то в Пазарджик!

        п.п. Старзагорска логика - "ам'че сега като има конкуренцията по-ефтино - слеащият път нема да има и ще го продам" - тва отговор за 300д на цена 1,5к...
        Аз бях същия като теб,лутах се насам на там и обиколих цяла България да търся.Накрая го намерих от Мобилето,джипа беше в Панчарево и човека беше решил да го издава на вторични,чист късмет.

        Коментар


        • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

          Намерих един дедо, дето ще ми даде целият Рейндж за 2к., но хич незнам (а и той) какъв е двигателя...
          Пуснал е обява за Дифендър, а снимка на Ренйдж... "И аз незнам какъв е - в талона пише Рейндж, а на капака - Ленд Ровър" каа човечеца
          Писал е 121 коня (предполагам, че го е преписал от талона), а италианките не са толкоз...

          Ако има колега от Хасково да отиде на място да го види ще съм много благодарен. Телефона му е 0878 399 000
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

            Отиди го виж, щото на талона на дългата серия пише, Ланд ровър-Рендж ровър.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Отиди го виж, щото на талона на дългата серия пише, Ланд ровър-Рендж ровър.
              Пратих хора, утре ще го погледнат поне дали е Ровърският мотор.
              Да попитам и нещо друго - на няколко места ми казват, че диското е дизел и със задна до първа - означава ли това, че ще мога да го туря на моята СК (която също е със задна до първа)?
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                Става.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Пратих хора, утре ще го погледнат поне дали е Ровърският мотор.
                  Да попитам и нещо друго - на няколко места ми казват, че диското е дизел и със задна до първа - означава ли това, че ще мога да го туря на моята СК (която също е със задна до първа)?
                  Задна до първа е LT77 скоростна кутия, монтира се на 200tdi.
                  Задна срещу пета е R380 (по-добрата кутия по принцип), монтира се на 300tdi.
                  Но може и така и така.

                  Коментар


                  • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                    Ако е 200 ТДИ, и го слагаш на мястото на 2.4 ВМ, ти трябва само камбаната с карантиите за съединителя, и окачването на двигателя, всичко друго пасва, аз карам с насаден 200 от диско вече сума време, можеш да видиш в по-ранните постове в тази тема.

                    Коментар


                    • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                      Я да ъпна аз темата че имам един двуврат RR 88 3.5 с карбуратори на който татенцето май изпусна мотора тази зима (едвам върти). След появата на бебето Витарата ми омаля и не мога да сложа количката, жената и детето заедно в колата ако и аз съм там . Та се замислих дали не мога да сложа някой дизел на Рейнджа за да можем да се предвижваме всички заедно. Смяната към днешна дата дали не е станала по финансово поносима, намират ли се подходящи агрегати ?
                      God Got'a Glock

                      Коментар


                      • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                        Първоначално публикуван от GunGod Преглед на мнение
                        Я да ъпна аз темата че имам един двуврат RR
                        нещо ........па дзънни, ни апя
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                          Според мен замяната с дизелов агрегат е доста по-сложна и нямаща особен финансов смисъл.Би трябвало друг V8 да пасне без преправяне,само малко по тоците.Говоря за 3.5 инжекция,3.9 ,пък и са на доста поносими цени.Колкото до дизел,трябва:Нови лапи за ДВГ,камбана за с.к. а може би и дизелска с.к.,генерация,евентуално горивопроводи,узаконяването ще е по-трудно,радиатор с кулер,то май цяла кола за донор ще трябва.
                          M.P.

                          Коментар


                          • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                            Първоначално публикуван от GunGod Преглед на мнение
                            Я да ъпна аз темата че имам един двуврат RR 88 3.5 с карбуратори на който татенцето май изпусна мотора тази зима (едвам върти). След появата на бебето Витарата ми омаля и не мога да сложа количката, жената и детето заедно в колата ако и аз съм там . Та се замислих дали не мога да сложа някой дизел на Рейнджа за да можем да се предвижваме всички заедно. Смяната към днешна дата дали не е станала по финансово поносима, намират ли се подходящи агрегати ?
                            Защо като алтернатива не пробвам да му сложиш една разумна цена и да го дадеш на някой да си го прави? Аз например двуврат Класик си нямам.

                            Коментар


                            • От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                              Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                              Според мен замяната с дизелов агрегат е доста по-сложна и нямаща особен финансов смисъл.Би трябвало друг V8 да пасне без преправяне,само малко по тоците.Говоря за 3.5 инжекция,3.9 ,пък и са на доста поносими цени.Колкото до дизел,трябва:Нови лапи за ДВГ,камбана за с.к. а може би и дизелска с.к.,генерация,евентуално горивопроводи,узаконяването ще е по-трудно,радиатор с кулер,то май цяла кола за донор ще трябва.
                              Идеята ми хрумна понеже имам нафта "на корем" (що ли тогава карам газова китара която ми харчи 15-25 газ , сам си слагам сол в раната сега ) и искам да си го карам постоянно не само в калта.

                              Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                              Защо като алтернатива не пробвам да му сложиш една разумна цена и да го дадеш на някой да си го прави? Аз например двуврат Класик си нямам.
                              Мислих го като вариант но машинката си ме кефи, жалко че тате го "опущи".
                              God Got'a Glock

                              Коментар


                              • Смяна на двигател range rover classic

                                Здравейте джипа е vm motor 2.4 , искам да му сменя мотора, че направо ми скъса нервите тоя двигател.Какъв е варианта при мен, кой мотор ще стане с най-малко преправки.Замислям се и за бензинов вариант.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X