Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

    Отскоро съм горд собственник на Мицу Спейс Гиър 2.8 ТДИ. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12581 Понеже, че го взех със завлякъл цилиндър се налага да го ремонтирам. Поради факта, че във Виликар /където познавам собственика/ са много заети и нямат време, реших да се обърна към сервиз Рубин за да ми го разглобят и сглобят. Останалите процедури като закупуване на нови части, шлайфане и т.н. смятам да си ги организирам сам. Въпросите са ми следните: Какви са ви отзивите за качеството на работа в сервиз Рубин? Колко мислите, че би струвало разглобяването и сглобяването на мотора? /Във Виликар тази услуга струва 300 лв./ И последно какво ви е мнението за този двигател? Благодаря!

    П.С. Ще се радвам, ако ми препоръчате друг сервиз, ако смятате, че Рубин е неподходящ!
    П.С.2 Като чета Мицу форума, май Рубин не е от най добрите

  • #2
    Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

    е аз не взех твоя гранд ама ти отмъкна спейса успех с ремонта.бутала може да си вземеш от разград. ако не си си намерил още.

    Коментар


    • #3
      Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

      Благодарение на Поли намерих японски комплект бутала със сегменти за 500 лв! 10x Поли!

      Коментар


      • #4
        Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

        направо без пари. и гледай шлайфа да е качиствен да не го претупат на бърже и не му обръщай волана зор се свиква ама кат са го направили така хората.

        Коментар


        • #5
          Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
          Какви са ви отзивите за качеството на работа в сервиз Рубин?
          ...
          П.С.2 Като чета Мицу форума, май Рубин не е от най добрите

          Миналата година опрях до Рубин след препоръки колко много разбирали от Паджеро (е, и по аналогия - от Галопер).

          Наистина, първият проблем, с който се обърнах към тях (теглене в ляво) успяха да го оправят след 2,5 ч. игра. Не знам обаче дали толкова продължителната борба нямаше нещо общо с това, че бях там през цялото време и нямаше как да ми кажат, че работата е готова, при положение, че на екрана светят едни червени цифри.

          Нататък обаче нещата взеха да не ми харесват. Едно, че останах с впечатлението, че ми "режат главата" и то за работи, които не са били извършени и второ, че взеха да ми правят бели.

          При смяната на масло в задния диф (LSD) щяха да ми налеят 1 л. каквото трябва за LSD и 1 л. обикновено масло. Добре, че бях там и прочетох какво пише на опаковките. Дали беше случайна грешка по недоглеждане или чорбаджията беше решил, че след като в склада има само 1 л. от правилното, а трябваха 2, може да ми набута 1 л каквото има, не мога да бъда сигурен. Факт е обаче, че ако не си бях отварял очите, задният диф на детевоза щеше да бъде напълнен с нездравословна за него смес ...

          При същото това влизане трябваше да ми сменят и един маркуч на сервото на кормилото. В резултат на мърлява и некачествена работа алтернаторът (намира се точно под помпата на сервото) неколкократно беше обилно заливан с хидравлична течност, поради което "умря" буквално на 50-100 м. от сервиза. Ремонтът на повредения алтернатор ме държа на нокти в навечерието на важна командировка, а за капак, вместо извинение за загубеното време и нервно напрежение, чорбаджията поиска да им платя за това, че са отстранили последствията от грешката си. Естествено, отказах да направя това и оттогава не съм стъпил в този сервиз ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

            Да, много хора се оплакат! Алтернатива?

            Коментар


            • #7
              Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

              егати цяла софия един кадърен сервиз ли имаили няма

              Коментар


              • #8
                Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                Маи няма......

                Коментар


                • #9
                  Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                  Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                  Да, много хора се оплакат! Алтернатива?
                  БалканСтар

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                    Пламене, на теб пък какво ти стана? Искам ремонт, не нова кола!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                      Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                      Пламене, на теб пък какво ти стана? Искам ремонт, не нова кола!
                      Не ти мисля лошото бе брат.
                      Като няма друг варянт и аз там ходя.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                        Севдо, явно си го закъсал
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                          При положение, че съм израсъл в автосервиз, пък и от известно време отговарям за транспорта в голяма фирма /с доста автмобили/ целодневно обикалям сервизи и сервисчета, направо незнам какво да ти кажа освен да подкрепя - kinex! Само от тях съм наистина доволен, обаче и цените са други!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                            Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                            Пламене, на теб пък какво ти стана? Искам ремонт, не нова кола!
                            Познавам човек, който е работил в Балкан стар, а и хора, които са ползвали услугите им - не бих им отишъл там дори да мога да си го позволя.

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Мда...Много ме е срам, защото препоръчах същия сервиз и се кълнях с двете ръце в техния професионализъм, но явно в БГ всичко е относително.
                            - (това е от друга тема и се отнася за сервиз "Рубин")

                            Ето за това, не препоръчвам майстори, лекари и зъболекари.
                            По-добре късно, отколкото по-късно.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                              Това не може да е истина! Добре де, къде си правите Паджерата?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X