Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

    С колко се разминаваше ? На аванс или на закъснение ?
    Коя беше отправната точка за центровката на всички агрегати ?
    Белег на маховика , белег на централната шайба, или 1-ви цилиндър в ГМТ ?
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #92
      До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

      Първо сложихме 1 цилиндър на ГМТ и тогава се нареди всичко.

      Коментар


      • #93
        До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

        Не е зацепен както трябва!!!
        Щом пуши значи недогаря нафтата, а това е факт за недобра настройка. Браво на майсторите и евала на тук изписалите за тях перфектционизми... Кой каза, че ще сгреша?
        В понеделник ще съм на София късно вечерта, ако неси го оправил във вторник може да се разберем да го докараш да го погледна и да видим какво може да се направи.
        Успех до тогава. А односно зацепването белези не е нужно да се гледат, ще го наместим дори да няма нито един белег и ще работи на мушица! Всеки случай него карай така, защото смесообразуването не е добро и му правиш адски лошо разработване, а най-важното за един дизел е разработката му!
        4ао
        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

        Коментар


        • #94
          До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

          ДИНИ, майстора наистина са постара при сглобяването на мотора. Явно обаче не разбира от дизелови настройки. Ще гледам да го направя до вторник. Дай все пак някакъв телефон да ти звънна ако не успея.

          Коментар


          • #95
            До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

            Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
            Относно ГНП при зацепването има белези на кожуха. На тях пишеше - с и без турбо. Огледахме зъбното колело на ГНП за някакъв белег и единственото което забелязахме беше един зъб който беше малко по-къс от другите. Сложихме го срещу белега "с турбо".
            Не съм специалист, но ми звучи несериозно по-къс зъб да е маркер.
            В ръкодовството, което ти бях пратил има инструкции за зацепване и къде какви марки има
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #96
              До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

              0886 089 065
              ICQ 306 425 637
              а односно майстора определено ми хареса как работи. Чисто, бавно и с мерак доколкото показват снимките, но системата на работа на един двигател било то двутактов или четеритактов бензинов или дизелов има основни принципи, който несе променят. И ако ти търсиш на всяко нещо предписания от производителя, значи неси наясно как работи системата на двигател, което е лошо за един майстор.... С гайкаджии е пълна България. Виждал съм и обратното. Шефа на механото във Враца завършил ДВГ в техническия идваше да си прави форда при нас, защото сам признаваше, че на практика е много зле...
              Аз мисля, че за да правиш едно нещо съвършено трябва да нямаш тайни в него, а човек се учи докато е жив.
              Обади се ако неуспееш да се справиш докато дойда ако не друго поне няма да се набутваш с пари по "майстори"!
              4ао
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #97
                До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                Много ще се зарадвам ако Дини свърши работа , следим ремонта с един познат майстор на дизели и само като видя "насипното" състояние в което ти издадоха колата в първия сервиз каза че моного трудно ще го върнат към живот твоя японец ........пожелавам успех !
                подпис : Драги ми смехурко;))

                Коментар


                • #98
                  До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                  Спокойно. Ако несе оправи ще помогна и ще кърти мивки! С тая голяма турбина трябва да върви като лудо...
                  Лек ден
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                    дайте му аванс регулирайте нафтата и е 6

                    Коментар


                    • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                      Севдо, аз имах подобен проблем със предишната Тойота - изведнъж взе да пуши бяло, никаква мощност, дори взе да загрява. Оказа се прескочил зъб на ангренажния ремък на ГНП-то, вследствие на омасляване от изтървал семеринг. Много е вероятно и при теб да е така. Някъде бях писал по въпроса . Едни дизелджий бъзикаха дюзи, въртяха помпата и накрая решиха да я ремонтират. Добре че се усъмних и избягах навреме. В "Тиксим' Пазарджик веднага отхвърлиха версията с развалена помпа, и на другия ден ми се обадиха да си взема колата - пари ми взеха само за сменения семеринг. Може би , защото при тях си смених ремъка и ролките и ми дадоха 100 хил. км. гаранция.

                      Коментар


                      • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                        Колата в момента е в Бош - Гара Искър /Технотест/. Днес цял следобед сваляха помпата - много е тегаво. Откриха, че няма никакво предварение. Зацепиха я с два зъба разлика - пак нищо. Утре ще проверяват дали подава гориво на необходимия цилиндър. Мисля си дали не е зацепена правилно на белезите, но с 360 градуса разлика? Нали двигатела прави 1 оборот, а помпата 1/2?

                        Коментар


                        • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                          Здравейте,

                          Подкрепям колегата по-горе за прескочилия зъб, имах Пежо 406 Д, и изведнъж почнаха същите симптоми, оправиха ми ремъка но профилактично ме порязоха и с една дюза ) "за смяна"

                          Много поздрави,
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                            Само да поясня на колегите, че тук става дума за предавка със зъбно колело, а не ремък и зъби не прескачат. Виж, могат да се зацепят неправилно лесно.

                            Коментар


                            • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Здравейте,

                              Подкрепям колегата по-горе за прескочилия зъб, имах Пежо 406 Д, и изведнъж почнаха същите симптоми, оправиха ми ремъка но профилактично ме порязоха и с една дюза ) "за смяна"

                              Много поздрави,
                              Ако зачетеш темата малко по-внимателно, ще забележиш че в случая ремък няма

                              Коментар


                              • До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                                Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                                Нали двигатела прави 1 оборот, а помпата 1/2?
                                Точно!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X