Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Твърдите куфари - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
    Слагаш каката да седне на мотора и по нея мериш къде да монтираш куфарите. Монтажа двойно подсигурен - болтове (нитове) + лепило. И осигуряване против кражба. В никакъв случай мотора не трябва да е по-широк от 95 см отзаде, освен ако нямаш C+Е. И внимателно да се подбират каките - ако иска да носи торби с козметика - сменяш каката. Аз съм правил 5-6 дневни преходи с втори човек и супер малко багаж, а като гледам някои сами пътуват със странични куфари - това за мен си е разхищение на челно съпротивление и проходимост между храстите. Владича не знам каква кал ще чисти между куфара и мотора, та после две години ще пише пътепис.....само за чистенето, за замърсяването не искам и да си помислям
    Да това с каките е водещо....Сега обаче търся оптималната средна дължина на краката После ще ги избирам така Хахахах!!! Сега сериозно ...Аз за това избрах тези стойки защото са най близко до мотора. Общо взето имам насоки вече. Не очаквах обаче такъв зор при монтирането на тези стойки,които са правени уж за този мотор
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

      Страничните куфари със стоикйте им (крепежа) не е добре да са набутани плътно в мотора. Всичко да е много нагъчкано, много прибрано и свръх олекотено за по-сериозен офроуд, и за черно е добре, но за дълги, и далечни пътешествия с 80-90% асфалт не е много добре. Вярно, че тези куфари създават допълнително съпротивление и вдигат разхода, но за дълъг път са си необходими. Но говоря за наистина дълъг път.... Иначе някои с тези странични куфари и по кафетата из града ходят.
      Аз моите специално странични куфари ги качвам само, ако ще карам повече от седмица и най-малко 2500 км, и то пак всичко зависи от това на къде ще се пътува, дали ще нося палатка, храна, примуси, и т.н. Ако ще спя по хотели и къщи за гости, ако ще ям по заведения, то и при такива по-дълги трипове пак не са необходими страничните куфари.... Ежедневно на мотора аз си возя само задният куфар - топ касата. За 4,5 години, от както го карам това БМВ страничните куфари съм ги качвал точно два пъти и даже, и тогава не съм ги пълнил здраво. Вярно, че те моите куфари сега са малко големи, но не съм ги правил аз. Така ги купих, а да седна да ги режа и да ги стеснявам сега, хич не ми се влиза в такъв филм, в такива разправии. Когато сменя мотора ще сменя и куфарите.
      Абе Чанев, aз имам поне още 10 пътешествия, за които нищо никъде не съм писал. Имам само разни албуми със снимки в къщи за тях и тук там по някоя VHS касета с филми от тях. Бил съм два пъти на Монблан, бил съм в Памир, бил съм в Тян-Шан, бил съм в Южна Африка и на други места... А за първи път бях в Хималайте през 1997 година от общо три пъти ходене там. Може би някога ще напиша в интернет нещо за тези пътешествия, а може би не, защото времето си минава, и какво да занимавам хората със стари пътувания...
      Последно редактирано от ВладиЧ; 03-03-16, 08:59.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци



        Ето две снимки от днешната разходка. Мисля, че много ясно се вижда как са направени и монтирани стойките (крепежа) на страничните ми куфари. Гайките за захващането на куфарите са заварени за крепежа в четирите ъгъла, а болтовете, които захващат куфарите се слагат от вътре през стената на самият куфар. Тези болтове ф 8 мм са неръждаеми с полукръгли глави и се стягат със шестограм. Самите стойки (крепежа) и окачването им са изработени не от тръби, а от плътна стомана ф 8 мм, която е кадмирана за да не ръждясва.
        Последно редактирано от ВладиЧ; 03-03-16, 13:45.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

          Владич, запрятай ръкави и започвай да пишеш. Обещавам, че пръв ще си купя книгата!
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

            Нямам кой знае колко километри, но ВИНАГИ ми е било драго да си возя багаж.
            Минах през китайски пластмасов куфар 30 литра в началото, през непромукаем ОГРОМЕН сак около 100 литра, през конфигурация куфар+сак на седалката... и през най-удобното, което измислих - 60 литров DeWalt, който се издъни геройски в края на септември 2017... + още някакво менте, дето ме "уредиха" "добри познти, което ручеше като изведро...
            Реших да продължа с огромна "торба за дивеч", дето носи 60 кг и в нея да събирам всичко...
            Но пак нещо не е наред..

            Сега се заглеждам барем за един топкейс, 50-тина литри... иска си сухо място, дето се заключва "ужким" и да е по-подредено. За ходене по курорти - палатки и т.н. на руло в торбето за дивеч и на седалката (пътувам соло за по-добро настроение). Май тва си остана най-работещото, дето успях да изпробвам.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

              За сам човек най-оптимално решение е топ каса (всеки си знае какъв обем) + непромокаем сак за повечето багаж.
              LZ1NIM/P
              B pos

              Коментар


              • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от NiksZh Преглед на мнение
                За сам човек най-оптимално решение е топ каса (всеки си знае какъв обем) + непромокаем сак за повечето багаж.
                Старая се да оставя задния куфар празен, за да имам възможност да заключа яке/шлем по време на разходки, и да имам място ако купувам нещо по път. Аз също ползвам суха чанта за къмпингова екипировка, на седалката зад мен.

                Коментар


                • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                  Старая се да оставя задния куфар празен, за да имам възможност да заключа яке/шлем по време на разходки, и да имам място ако купувам нещо по път. Аз също ползвам суха чанта за къмпингова екипировка, на седалката зад мен.
                  При последната ни среща, май беше оставил място в топ касата за бъчва бира...
                  The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                  Коментар


                  • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                    Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                    При последната ни среща, май беше оставил място в топ касата за бъчва бира...


                    Топ касата е в България. На Кавазакито цялото място отзад е за бъчва бира

                    Коментар


                    • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                      Някакви предположения на какво щеше да прилича този мотор, който беше ударен от влекач с 53 футово ремарке ако не беше с твърди куфари?
                      P.S. След ударът мотор и моторист продължиха и завършиха планираното пътуване, има няма 1400 мили след случката.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3920.JPG
Прегледи:1
Размер:1.07 МБ
ID:5799862
                      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X