Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумите, видове, модели и сравнения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Гумите, видове, модели и сравнения

    Здравейте, бих желал да попитам има ли оффроуд гуми за автомобили с размер на джантата 13 или 14 цола. За автомобили Фиат Панда 4х4, Сузуки Игнис, Субару Джъсти.
    Съответно ако има такива гуми за тези малки джанти на кои марки се предлагат?
    Поздрави

    Коментар


    • #77
      От: Гумите, видове, модели и сравнения

      уникална гума много тиха и за лек офроуд е наи добрия избор !!!

      Коментар


      • #78
        От: Гумите, видове, модели и сравнения

        Може на някои хора да им се струва още рано, но аз мисля скоро да си взема летни гуми. Разглеждах доста и си харесах Goodyear Effigrip Compact 185/65 R14 14 от maxcar.bg. Гумите ми изглеждат добри и цената не е лоша. А вие какво мислите? Някой има ли наблюдение от тези гуми?

        Коментар


        • #79
          От: Гумите, видове, модели и сравнения

          Не мисли колега действай мойте утре ги слагам летните

          Коментар


          • #80
            От: Гумите, видове, модели и сравнения

            хаха, а аз съм се притеснил, че е много рано.

            Коментар


            • #81
              От: Гумите, видове, модели и сравнения

              Докато максималните температури не се задържат стабилно над 10 градуса зимните гуми не свалям !

              Коментар


              • #82
                От: Гумите, видове, модели и сравнения

                При сравняване на размерите 31/1.5/15 и 255/75-15 забелязвам, че тегловният (по-масов) коефициент на първите е 109, а на 255/75-15 е 110.

                Някой знае ли, при въпросните коефициенти, колко платови са гумите, и/или от къде се получава разликата ?

                Конкретно разсъждавам по темата Kumho KL78, но и при другите марки които предлагат тези размери коефициентите са същите.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #83
                  От: Гумите, видове, модели и сравнения

                  И аз гледам летни гуми ,спрял съм се на три модела от високия клас(живота ни е ценен,както на нас така и на другите), и се чудя кой 195/65R15 CONTINENTAL Premium Contact 5 ,DUNLOP Sport BluResponse и HANKOOK Ventus Prime 3 ! До тук добре ако някой има впечатления нека сподели? Другата ми дилема е товарния и скоростния индекс ( колата е тежка, омега 2.6) кое е по добрия вариант 91V или 95H XL ?
                  Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Гумите, видове, модели и сравнения

                    Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                    И аз гледам летни гуми ,спрял съм се на три модела от високия клас(живота ни е ценен,както на нас така и на другите), и се чудя кой 195/65R15 CONTINENTAL Premium Contact 5 ,DUNLOP Sport BluResponse и HANKOOK Ventus Prime 3 ! До тук добре ако някой има впечатления нека сподели? Другата ми дилема е товарния и скоростния индекс ( колата е тежка, омега 2.6) кое е по добрия вариант 91V или 95H XL ?
                    При еднакъв размер, но с различен тегловен коефициен, тези с по-големият (особено ако са и XL) друсат повече, но са и по-здрави, щото обикновено имат някой друг плат отгоре в сравнение с по-ниският коефициент.
                    За лек автомобил, освен ако не е баничарка, май не е много удачно.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #85
                      От: Гумите, видове, модели и сравнения

                      Благодаря ,в крайна сметка избрах Continentala с индекс 91V за момента съм супер доволен ,въпреки все още ниската температура ABS-а не се е задействал и за секунда .
                      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Гумите, видове, модели и сравнения

                        Някой може ли да каже, какво е означението S/T .Ако А/Т е ALL TERRAIN (Всички терени), М/Т е MUD TERRAIN (Кални терени) логично би било S да е Snow (Сняг) но в каталозите на търговците гумите означени със S/T се водят летни.Търсих информация в нета, но ми излизат всякакви обяснения на етикети, индекси и пр. само това не разбрах какво е.Виждал съм го при Тойо, Гудиър и др., а някъде съм срещали и означение Н/Т за него също не разбирам какво е.Имат ли някакво значение за вида на гумата или са чисто търговски означения.
                        LZ1ACU

                        Коментар


                        • #87
                          От: Гумите, видове, модели и сравнения

                          Здравейте, има ли някой впечатление от гуми sunny ? Знам , че са китайски и не са на нивото на Мишлена, но има доста положителни мнения на хора в нета.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Гумите, видове, модели и сравнения

                            Уважаеми колеги ,

                            някой има ли лични и непосредствени сравнения върху два модела гуми ;;;SILVERSTONE MT - а именно SPORT и ЕXTREME ...?

                            Кой от тези два модела е по подходящ за дълбок неутъпкан сняг и каменисти терени , устойчивост на странични наклони. Също така и за движение по шосе (като шум , устойчивост , спирачен път и тн.)

                            Как се държат в Дълбока Кал не ме интересува , тя не ми е приоритет !

                            А дано поне тоя път да има адекватни отговори.
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • #89
                              От: Гумите, видове, модели и сравнения

                              Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                              Някой може ли да каже, какво е означението S/T .Ако А/Т е ALL TERRAIN (Всички терени), М/Т е MUD TERRAIN (Кални терени) логично би било S да е Snow (Сняг) но в каталозите на търговците гумите означени със S/T се водят летни.Търсих информация в нета, но ми излизат всякакви обяснения на етикети, индекси и пр. само това не разбрах какво е.Виждал съм го при Тойо, Гудиър и др., а някъде съм срещали и означение Н/Т за него също не разбирам какво е.Имат ли някакво значение за вида на гумата или са чисто търговски означения.
                              H/T означава Highway terrain - нещо средно между гума за асфалт и такава за АТ. Ако караш 90% асфалт без да се вреш някъде в сериозна кал (или дори и да го правиш, имаш бекъп вариант като лебедка или пътеки за кал), вършат работа. По-издръжливи са, не се режат лесно на камънаци (пробвано, уви държат и не искат да ме оставят да ги сменя с МТ), по-тихи са, но сцеплението им е гола-вода на камък / чакъл (на едно място с около 30-40 км / ч по един баир с чакъл колкото юмрук леко подхлъзна настранли камиончето ни - представям си ако беше по-бързо и щяхме да литнем настрани, доста улекна волана). Има тема за тези гуми тук: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=224804

                              S/T само съм виждал, че е Special Trailer - слага се на ремаркета / дърпащи оси, до колкото разбирам. Не са предвидени за сцепление. Имали по-дебели бордове, за да не се гънат в завой.

                              LT - light truck, за "камиони", пикапи, които се товарят, имат по-голям товарен индекс (около 300кг отгоре в сравнение с другите)
                              Тел / Viber: +359 889 396 793

                              Коментар


                              • #90
                                От: Гумите, видове, модели и сравнения

                                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                                Уважаеми колеги ,

                                някой има ли лични и непосредствени сравнения върху два модела гуми ;;;SILVERSTONE MT - а именно SPORT и ЕXTREME ...?


                                Кой от тези два модела е по подходящ за дълбок неутъпкан сняг и каменисти терени , устойчивост на странични наклони. Също така и за движение по шосе (като шум , устойчивост , спирачен път и тн.)

                                Как се държат в Дълбока Кал не ме интересува , тя не ми е приоритет !

                                А дано поне тоя път да има адекватни отговори.
                                Хахахаха....
                                МТ означава Mud terrain, демек-кал. Тези гуми са си за кал.
                                Това, че теб не те интересува калта-гумите изобщо не ги вълнува. Те са си за дълбоката кал.
                                За шосе не са никак подходящи, да не кажа, че са най-неподходящите. Говоря за асфалт. Щото "шосе" е доста по-'ироко понятие.
                                За неутъпкан сняг са супер, той е като калта-иска си агресивен грайфер и мощен мотор.
                                За камъни не мога да говоря, там каучука е по-важен, но не съм компетентен.
                                За странични наклони са добри и двата модела, но там има още други фактори, не е само до гуми кога ще се обърнеш.

                                Като те чета-сякаш си за "спорт", че "екстрем" ще са ти много екстремни.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X