Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

    Ще го ползвам за:
    - пикници;
    - риболов;
    - семейни разходки;
    - местене на багажи и помощ на приятели....
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #17
      От: Discovery 1 или 2 - дойде време да избирам....

      Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение

      Виждам, че всички модел 1 са 7 - местни, а 2 не са. Има ли модел въобще със 7 места за 2-ката?
      Има:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5316971

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5316972
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #18
        От: Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

        Да, очевидно има, но не съм попадал на такъв по обявите до момента.
        Всъщност ако има снимка на багажника веднага се разбира дали е с кутии или със седалки.
        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
        LZ2РSD

        Коментар


        • #19
          От: Discovery 1 или 2 - дойде време да избирам....

          Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
          Има:
          Втората снимка е на 5-местно - това отстрани са кутии, а не седалки. Моето е така, но въпреки това някой умник в големия талон го е написал 6+1.
          Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
          В Четвъртък / Петък ще ходя по огледи в София на ето тези екземпляри....Ако се спра на някой от тях ще искам "помощ от приятел" или в кой сервиз да отида да го прегледам подробно....
          За оглед най-добре се разбери нещо с Митко (dignatov тук). По принцип повечето екземпляри по автокъщите са хем с надути цени, хем с доста проблеми, които незапознат с модела човек може и да не забележи веднага. Аз също бих помогнал с огледа, но май ми се очертава по-натоварена програма точно в четвъртък и петък. Все пак не пречи да звъннеш, ако се спреш на някоя двойка. За единица няма да съм полезен. А за мощността на ТД5 - за мен е съвсем достатъчна, след като не намирам осезаема разлика във вървенето след значително увеличение на размера на гумите, при това без никакъв тунинг по двигателя.
          Последно редактирано от stargazer; 08-11-11, 18:32.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #20
            От: Discovery 1 или 2 - дойде време да избирам....

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            Втората снимка е на 5-местно - това отстрани са кутии, а не седалки. Моето е така, но въпреки това някой умник в големия талон го е написал 6+1.
            Показал съм му разликите, как изглеждат двата варианта.

            п.п. ....... като иде да гледа сам ще ги открие.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #21
              От: Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

              Благодаря stargazer (отбелязвам си телефона ти).
              Колегата dignatov - не мога да му видя профила... начинаещ съм.
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #22
                От: Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

                Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                Благодаря stargazer (отбелязвам си телефона ти).
                Колегата dignatov - не мога да му видя профила... начинаещ съм.
                Няма нужда да му виждаш профила - телефонът му си седи в подписа - нула 888 67 44 две две.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #23
                  От: Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

                  Привет...

                  Ходих, гледах... върнах се с празни ръце....


                  Благодарение на съветите от раздела за "съвет при покупка" още на външен оглед и тест каране - нищо не ми допадна.
                  1. Всички са в занемарен вид и таваните им са отлепени и висят... Грозна картина.
                  2. Воланите са запазени, седалките на шофьорската на мястото на качване са относително протрити, някъде скъсани.
                  3. Карах две автоматик и една ръчна:
                  - единия автоматик набираше добре, но имаше някакво много грубо бучене като настъпиш повече..., Освен това лоста при местене на N, R, D трябваше да се донамества за да светне и лампичката и да се покаже на таблото. Това веднага се отрази на трудно включване на бавни. ако не свети N не дава да мести на бавни. А и самият лост влизаше доста трудно.. Това ме обезпокои и ми говори за евентуални проблеми със скоростната кутия.
                  - втория - скоростите влизаха добре, но не вървеше като първия - вероятно двигателя е издухан. Таблото скърцаше ужасно по паваж.... не мога да си представя ако съм извън пътя и отивам за риба - сигурно ще изплаша рибоците....
                  - третия беше ръчка. Спукано предно стъкло. Лесно влизат скоростите, твърд съединител и следователно леко измъчено каране. ( това ме кара да реша окончателно че ще търся само автоматик). Двигателят му беше доста чист, само леко вляво (предполагам стартера) имаше малко масло.

                  Никоя от тях нямаше проблеми с лампи и т.н....
                  Много бях чел за възглавниците. Е сега вече разбрах... натиска се копчето, започва да мига и се вдига осезателно.
                  Интересно ми беше да проверя и съждението от един колега, че не загрявали както трябва.... Парното си тръгна много добре и даже стана леко жега, а вчера в София беше 2-4 С....

                  Направи ми впечатление, че и трите отсека на двигателите имаха леко различна конфигурация на тръбите.... Това ми е странно, като се има предвид, че и трите бяха 2000-2001 и дизели...
                  И трите бяха от частни лица и карани между 2-4 години в БГ.
                  Сега излязоха още няколко нови екземпляра нововнос.... Пак ще трябва да ходя до София...
                  Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                  LZ2РSD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

                    Така и нищо не си казал за бюджета. Ако имаш известен резерв не е зле да погледнеш и този: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=130892
                    Иначе, не ме изненадва особено това, което си открил.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

                      Скъпо ми е това...
                      Но така като гледам избора към момента мисля че до 9000 ще се включа.
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тест драйв на Land Rover Discovery 2 за Варна?

                        Вече мога да кажа - Колеги.... взех го.
                        Регистрация, обслужване и качвам снимки да се похваля.

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        Прочетохте ли това
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-11-11, 15:06.
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X