Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нисан Y61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • нисан Y61

    Привет на всички.Имам Патрол 2.8tdi-99 год.много хубава машинар но и претенциозна.Някой може ли да ми каже,защо кам 3000 об. на ниска предавка изкарва черен пушек.а на висока предавка не се вижда да го прави?И ако не е поработил на място понякога с първото натискане на газта пак вади дим.Благодаря предварително и се радвам,че сам малка част от колектива
    Последно редактирано от kiril georgiev; 30-05-07, 14:22.

  • #2
    Re: нисан Y61

    И моят Патрол Y61 е така,но като задържа газта изчиства.Мисля че е нормално при рязко подаване на газ да изпушва малко черен пушек и после да изчиства заради турбото,поне така сум чувал.

    Коментар


    • #3
      Re: нисан Y61

      Нормално е.
      Обаче ми прави впечетление че новите коли не го правят и като знам Киро колко е педантичен по отношение на колите които кара няма да миряса докато не се опита да го оправи. Така че някои които знае отговора да му каже докато е време има ли смисъл да пробва.

      п.с.
      Кире добре дошъл.

      Коментар


      • #4
        Re: нисан Y61

        Е как да не го правят? Един Патфайндър чисто новичък се впрегна на едно кръстовище на Патриота, реши да ме реже и за малко да се отровя, добре, че бях дигнал прозореца да не се напълни със сажди купето.

        Коментар


        • #5
          Re: нисан Y61

          и моя понякога прави така.а зимата при минус 20-30 градуса докато загрее пуши бяло двайсетина секунди

          Коментар


          • #6
            Re: нисан Y61

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Нормално е.
            Обаче ми прави впечетление че новите коли не го правят и като знам Киро колко е педантичен по отношение на колите които кара няма да миряса докато не се опита да го оправи. Така че някои които знае отговора да му каже докато е време има ли смисъл да пробва.

            п.с.
            Кире добре дошъл.
            Пушат си и още как/новите коли/ Патфайндера когато го настъпиш здраво оставяше 10 метра следа/черен пушек/ и туарега също пропушва-когато го запалиш и при натискане газта по рязко,но съвсем малко изпушва
            VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

            Коментар


            • #7
              Re: нисан Y61

              Значи такъв си му е модела.
              А за новите коли мога да ви подшушна че ФордКонект 1.8тд до 20 000км не пушеше ама грам. Друг е въпроса че повече от 80км/ч не можеше да вдигне.

              Коментар


              • #8
                Re: нисан Y61

                като няма нафта как да пуши?

                много зависи също и от качеството на горивото - понякога пуши, понякога - не... Черният пушек не трябва да ви притеснява, за разлика от бялия или синкавия...

                явно на бавните скорости /при офроуд/ товарите двигателя повече и се получават саждите /черен пушек/...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Re: нисан Y61

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Нормално е.
                  Обаче ми прави впечетление че новите коли не го правят и като знам Киро колко е педантичен по отношение на колите които кара няма да миряса докато не се опита да го оправи. Така че някои които знае отговора да му каже докато е време има ли смисъл да пробва.

                  п.с.
                  Кире добре дошъл.
                  Всички го правят и новите и по-старите, някои повече , някои по -малко. От новите двигатели тези с комън рейл го правят по - малко.
                  Нямя смисъл да се бърника по двигателя, освен ако цвета на пушека не се промени от черен на сив по към бял. Тогава вече със сигурност има проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: нисан Y61

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Нормално е.
                    Обаче ми прави впечетление че новите коли не го правят и като знам Киро колко е педантичен по отношение на колите които кара няма да миряса докато не се опита да го оправи. Така че някои които знае отговора да му каже докато е време има ли смисъл да пробва.

                    п.с.
                    Кире добре дошъл.
                    Добре заварили....звучи добре обяснението обаче Пламене като знаеш в Кърджали хората колко са сговорливи направо си мисля,че все моите коли неса в час.....и сега за Патрола "и той май бил скапан" та за това питам дали е нормално.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: нисан Y61

                      Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                      Всички го правят и новите и по-старите, някои повече , някои по -малко. От новите двигатели тези с комън рейл го правят по - малко.
                      Нямя смисъл да се бърника по двигателя, освен ако цвета на пушека не се промени от черен на сив по към бял. Тогава вече със сигурност има проблем.
                      Даже сам забелязал,че тези с комонреала изкарват савсем друг мирис от ауспуха

                      Коментар


                      • #12
                        До: Re: нисан Y61

                        Първоначално публикуван от borizul Преглед на мнение
                        И моят Патрол Y61 е така,но като задържа газта изчиства.Мисля че е нормално при рязко подаване на газ да изпушва малко черен пушек и после да изчиства заради турбото,поне така сум чувал.
                        И моят е така. И мисля че е нормално.
                        Всичко според мен зависи от това колко бързо му натискаш газта - ако подаваш плавно и увеличаваш с нарастването на скоростта = няма да пуши, и обратно - ако натиснеш педала рязко и повече, преди мотора да се е развъртял на обороти, които да съответстват на подадената газ, то тогава няма как да не изпуши. Защото неможе да подаденото гориво да изгори напълно...
                        И всеки дизел при такива обстоятелства би изпушил.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X