Обява

Свий
Няма добавени обяви.

х.Марица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: х.Марица

    Ако влезеш в парка с джипа, ще спестиш не повече от 15 мин. ходене,
    До хижата е май повечко ходене.

    Коментар


    • #17
      До: х.Марица

      От х. Марица до х. Заврачица пеша е 1 час, 1.5. От х. Заврачица нагоре продължава т.нар. "Кайзеров път" - стар тревясал път, който се качва на превала на вр. Манчо. Този, последния връх е около 2700 м. висок и затваря циркуса на Маричини езера от изток, ако се не лъжа. Качвал съм го с джипа, но не се гордея с това. В източна посока от превала са остатъците от кайзеровия път. Може и да има минаване с джип към деривацията Белмекен, на мен не ми известен. Иначе по билото се стига до превала Джанка или по-надолу до х. Грънчар. Между Джанка и Грънчар също върви стария кайзеров път.
      Имам един апел: не ходете там с коли! Аз се отказах отдавна да газя с кола по поляните на Рила. Карам само по пътищата. Има ги достатъчно и в планината.

      Коментар


      • #18
        До: Re: х.Марица

        Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
        С джип се стига чак до пътя за Бел мекен . Само требе да се знае дерето и да не си САМ.Ама това е за друга тема.
        ...и повечко въжета!
        ------------------------------------
        тел. O878 9ЧЧ 999

        Коментар


        • #19
          До: Re: х.Марица

          Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение

          ...и повечко въжета!
          Не е бе Боби.
          Говоря за около 50м. стЕна. Нищо повече.
          А утре очаквайте ексклузивен репортаж за пътя х.Мечит-Кобилино бранище.
          Говориме за Тойота търкаляща се 80-100м. в скалите.
          Касмет е че пасажерите са останали живи.
          Снимки -утре.

          Коментар


          • #20
            До: Re: х.Марица

            Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
            Говоря за около 50м. стЕна. Нищо повече.
            А утре очаквайте ексклузивен репортаж за пътя х.Мечит-Кобилино бранище.
            Говориме за Тойота търкаляща се 80-100м. в скалите.
            Касмет е че пасажерите са останали живи.
            Снимки -утре.
            А бе, ще се опре някой ден до хеликоптери ама да де видим ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: Re: х.Марица

              Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
              Не е бе Боби.
              Говоря за около 50м. стЕна. Нищо повече.
              А утре очаквайте ексклузивен репортаж за пътя х.Мечит-Кобилино бранище.
              Говориме за Тойота търкаляща се 80-100м. в скалите.
              Касмет е че пасажерите са останали живи.
              Снимки -утре.
              Е как утре, мен сега сън нема да ме хване.
              А от коя страна е станал таркалана от северната или от южната?
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #22
                До: Re: х.Марица

                Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                Не е бе Боби.
                Говоря за около 50м. стЕна. Нищо повече.
                А утре очаквайте ексклузивен репортаж за пътя х.Мечит-Кобилино бранище.
                Говориме за Тойота търкаляща се 80-100м. в скалите.
                Касмет е че пасажерите са останали живи.
                Снимки -утре.
                Ааааа...никво утре и аз не мога заспа......давай снимките
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: До: х.Марица

                  Първоначално публикуван от D_Smile Преглед на мнение
                  От х. Марица до х. Заврачица пеша е 1 час, 1.5. От х. Заврачица нагоре продължава т.нар. "Кайзеров път" - стар тревясал път, който се качва на превала на вр. Манчо. Този, последния връх е около 2700 м. висок и затваря циркуса на Маричини езера от изток, ако се не лъжа. Качвал съм го с джипа, но не се гордея с това. В източна посока от превала са остатъците от кайзеровия път. Може и да има минаване с джип към деривацията Белмекен, на мен не ми известен. Иначе по билото се стига до превала Джанка или по-надолу до х. Грънчар. Между Джанка и Грънчар също върви стария кайзеров път.
                  Имам един апел: не ходете там с коли! Аз се отказах отдавна да газя с кола по поляните на Рила. Карам само по пътищата. Има ги достатъчно и в планината.
                  Здравейте! Аз също съм против газенето на ливадите но това лято искам да се кача с Фронтерата (дълга база) по някой черен път максимално близко до х. Заврачица, за да се разходя по връх Манчо, Близнаците и т.н. Интересува ме до къде мога да се кача с джипа, без да съм в нарушение с правилата на НП "Рила" и да не изпотроша машината все пак...?
                  Благодаря предварително за отговорите!

                  Коментар


                  • #24
                    От: х.Марица

                    До х.Заврачица,и няма да си единствения джип.

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: х.Марица

                      Първоначално публикуван от Румен Йорданов Преглед на мнение
                      Здравейте! Аз също съм против газенето на ливадите но това лято искам да се кача с Фронтерата (дълга база) по някой черен път максимално близко до х. Заврачица, за да се разходя по връх Манчо, Близнаците и т.н. Интересува ме до къде мога да се кача с джипа, без да съм в нарушение с правилата на НП "Рила" и да не изпотроша машината все пак...?
                      Благодаря предварително за отговорите!
                      В неделя 7.08.2016 бях сам джип на разходка в района.
                      До Марица имаше и леки автомобили (кара се бавно към края с лек автомобил)
                      След Марица става по интересно.
                      На първото възможно открито място (в циркуса) спряхме за почивка.
                      След малко видях отдалеко че нагоре се качват 3 джипа със Софийски регистрации:: Фронтера къса със шосейни гуми неповдигната, Терано късо със стари изтъркани МТ неповдигнато и бяла Витара дълга (не видях гумите отдалече но не изглеждаше повдигната).
                      След 30 минутна борба със камъните 2-те джипки се предадоха и се върнаха да паркират до мен, само Витарата продължи.

                      След нашата почивка и аз се пробвах:

                      https://youtu.be/qYpsznJza-8

                      Безуспешно

                      Не ми се разпъваше лебедка а и не бяхме тръгнали за покоряване на всяка цена

                      Имаше много неподходящо разположен камък вляво който се минава много близо и аха аха да ти издълбае я врата я заден калник

                      Да обобщя - за немного подготвен и не прежален джип се стига до 1 км под Заврачица

                      Поздрави
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: х.Марица

                        Никакъв проблем нямаш до х.Заврачица ,хижара Пламен пътува редовно до там с една узана.Предай му много поздрави от Румен .Успех.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X