Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

    В продължение на темата http://offroad-bulgaria.com/showthre...=124824&page=4 , ето какво си избрах...









    Първи впечатления:
    + стегната возия
    + безключово палене
    + градски разход късо разстояние + "газиране" 10/100

    - волана не се регулира в дълбочина (като си наглася педалите, волана ми е далеч... Като ми е добре волана, краката са ми полуклекнали , а съм доста стандартен ръст 176см, 80кг...
    - двигателят е шумничък, ск. лост вибрира яко...


    Понеже по-новите витари не са особено популярни във Форума, ще се радвам, ако споделяте впечатления от този модел тук...

    Въпрос №1 Какво е между болтовото разстояние? Джантите са 17" с 5 дупки, гумите 225/65/17...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

    Айде Честито!
    Много безаварийни километри и приятни емоции с машинката!
    На пръв поглед изглежда супер,дано да е така и технически!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

      Честито Тедо,
      5х114.5
      Оригиналния бриджстоун не става като гума,особено но мокро.
      Зареждай само хубава нафта и от време на време го разтривай на магистралата да почиства филтъра за твърди частици.Като цяло тази витара е удобна и проходима .За офф и трябва поне един блокаж.

      Очаква се догодина новият модел.

      Коментар


      • #4
        От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

        Честито и да си я каляш със здраве.
        Тук там из нета пише че междуболтовото е 5x139.7, но не съм сигурен дали е така, а и това 114.5 нещо ми се струва че май е 114.3, но да не спорим за глупости и да те объркваме допълнително.
        Някои се оплакват от тоя филтър за твърди частици и даже има решение на проблема, като това се отразявало в намаление на разхода и подобряване работата на двг-то. Разрови се из гръцките форуми, там Витарите са доста популярни.
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

          Честито Рено!!

          Мотора се монтира на разни Мегани, Лагуни и още не знам к'во!
          Иначе, управлението му е Бош. Почти винаги трябва да се махне филтъра за твърди частици ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

            Мерси за благопожеланията!

            Доколкото разбрах ДП-филтъра създава проблеми при каране на къси разстояния и с ниска скорост - поне веднъж седмично ще се кара по 100-200км магистрала, така че не очаквам проблеми поне засега...

            Колата е екс-лизингова от Миркат на 77000км и изглежда мн. запазена. Няма тропане и скърцане (засега)...

            Преди малко си купих теглич BOSAL от ЕМК33 и гледахме джантите в един каталог - излезе, че са 4х114.3 ц.о. 60мм... Т.е. има голяма вероятност да станат тези, които имам от СФ-то, само с по една центрираща втулка за преход от 67 на 60мм

            Джипката е обута с нелоши зимни гуми Мишлен (около 6мм грайфер), но сигурно са се поскапали от карането през лятото - има малко накъсано по грайфера... свирят яко при по-рязко спиране... ама ще ме изкарат до зимата, а можеби и до пролетта
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

              Честито и тука, Тедо!
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                ...
                Зареждай само хубава нафта ...
                как разбираш коя е хубава и коя лоша - мен ме е гнус да я пробвам...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                  Ще ти напиша моето мнение,основано на опита и знанията ми.Не претендирам за меродавност.
                  Хубавата нафта се познава по звука на мотора, по малките оброти , по разстоянието което изминаваш с един резервоар и по това как върви колата.
                  В България зареждам на ОМВ или ЕКО тяхната по скъпа нафта.На Фолксвагена минавам с един резервоар 1200 км/85 л/,оборотите не скачат и колата ускорява нормално.Звукът е ясен и звънък.
                  в чужбина с по скъпата там нафта, на БП примерно ,с един резервоар минавам 1500 км останалото е същото. Като заредя обикновенна там- изминавам 1200 км.
                  Почне ли да ми мени малките обороти повече не зареждам там.
                  а Джантите са с 5 дупки.Стават от Хюндай,РАВ ,Митсубиши и т.н.Мога да ти дам линк за руския форум на Сузуки ,но колите които се продават там са малко по различни като качество от продаваните в България.
                  Един личен съвет - ако ти се занимава си смени маслото в диференциалите,скоростите и раздатката.В Миркат слагат по гръцка спецификация и то идва малко по гъсто за колата през зимата.
                  При -10,-20 градуса вдига разхода на колата с 1-2 литра на 100 км.
                  Това го хванах на предишната ,там се включваше ръчно предното и ми направи впечатление ,че когато смениха маслото почна по трудно да се включва раздатката. Когато ги запитах какво масло са сложили ми стана ясно.
                  А тази зима при -20, като пусна педала на газта и на места където си вървеше спокойно по инерция ,колата спираше. от 8 разхода скочи на 10.
                  Твоята с ръчни скорости ли?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                    за нафтата - и аз имам ФВ - Пасат 1.9ТДИ 131кс почти винаги сипвам от евтината нафта на ЕКО... В чужбина естествено пак от евтината. Зареждал съм в Сърбия, Румъния, Гърция, Хърватска, Австрия (една от най-евтините, но да не е на магистрала бензиностанцията), Чехия, Словакия, Унгария, Германия, Италия (в последните 3 бая скъпо)... Никога не съм усетил да ми прескачат оборотите и тем подобни...В Германия разходът е най-голям (кара се най-бързо), а в Гърция най-малък...

                    Дотук пробег с пасата 100 000км в мои ръце (купен на реални 61000 от първи собственик в Мюнхен)... Преди това Рено Меган 1.9дти - пак 100 000км (от нов на 10км)...
                    Междувременно 3 дизелови 4х4 - никога не съм подбирал нафтата... На галопера даже и биодизел сипвах, но определено вдигаше разхода...

                    Ремонт по двигател ми се е налагало само на първия ми джип, но той беше жертва на предишен собственик (основен ремонт с "подръчни средства" като за продаване)...

                    Може и да съм късметлия или изключение, но съм силно скептичен към "скъпата нафта" и "хубавата нафта"... 20% разлика в пробега при равни други условия е силно съмнително...

                    За маслата в диференциалите ще погледна дали въобще са пипани...

                    Скоростите - да, ръчни са и не ми е известно да има автоматик 1.9ДДиС...


                    Вчера понавъртях още километри градско и разхода падна на 9/100. Прави ми впечатление, че след пешеходна пътека или спящ полицай колата не "поема" добре на втора, освен ако се даде леко газ 1500-1600об/мин и полусъединител... иначе започва да бучи и тресе до достигането на същите обороти...
                    Може би малко съм се разглезил от Санта Фе-то - то с лекота тръгваше от място на втора и развиваше над 80кмч... Но все пак беше V6 бензин... Обаче и с пасата нямам такъв проблем на 2-ра - тръгва си от 1000оборота, а уж са еднакви килограми и мощност... Сузито дори е с по-къси предавки... Не знам защо са се изциганили и не са сложили 6ск... 5-тата ще идва малко къса за магистрала по моя преценка (2000об = 80кмч)... иначе за "цариградско" движение е екстра - от 60 до 100кмч на 5-та със задоволително ускорение...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                      Аз имах проблем с включването на 5 над 120 км. и на 70000 ми смениха карантията в Миркат.


                      А за нафтата аз търся минимален разход и затова сипвам от по скъпата.Аз също не вярвах ,защото на Астрата не се усеща така голяма разлика, но на буса си е удобство по дългия преход

                      Не я сравнявай с по големите жипове това си е малка количка. Кефи ме ,че е много удобна и повратлива.Карал съм 24 часа и не съм се уморявал. Моята е бензин и определено след 80000 почна да се чувства в силата си.
                      В руските форуми се оплакват от някакво хлопане на предните макферсони ,но аз не съм го усетил още.Те подлагали някакви текстолитови шайби.Единият заден ам ми е омаслен ,но не съм го сменял още.
                      Последно редактирано от Георги Крумов; 01-10-11, 10:43.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                        това е интересно (за икономията от скъпата нафта), но за да се провери трябва 2 пъти да се измине определен дълъг маршрут с един същи начин на шофиране...

                        За маневреността... не знам колко е маневрено джипчето, но радиуса на завой на Санта Фе-то е 30-40см по-малък от на Гранд Витарата (и аз се очудих)...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                          вчера направихме още малко км и установих леко тропане отпред вляво - ще трябва да се огледа окачването - идеи за специализиран сервиз в юго-източната част на София?

                          има изпаднали винтчета на подкалника вляво и една от корите отдолу пак в ляво... явно е изтряскано някъде сузито... иначе върви направо, спира добре и няма луфтове във волана...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                            ...
                            Един личен съвет - ако ти се занимава си смени маслото в диференциалите,скоростите и раздатката.В Миркат слагат по гръцка спецификация и то идва малко по гъсто за колата през зимата.
                            ...
                            прегледах сервизната книжка и ръководството... Дават 75VV-90 за СК и 80VV-90 за диференциалите... Според теб, какво масло слагат "гръцка спецификация"?
                            В технически обслужвания никъде не пише да е сменяно маслото на СК и диференциалите... В табличка за обслужването го дават на 45000км да се сменя на СК и за диференциалите само "инспекция" през 45000км... За филтъра на климат. инсталация дават смяна на всеки 30 000км... Просто нямам думи... Той за 10 000 става черен...

                            Между другото, колата има 4 гаранционни ремонта - маркуч на турбото (на 41000км), семеринг на коляновия вал (48000км), радиатор на ДВГ (52000км), тампон стаб. щанга (58000км)...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                              Не мога да ти кажа точно за маслото,това е по скоро по усет от поведението на колата.Аз по професия съм авиоинженер и знам ,че в Гърция трябва да се използват масла за по топъл климат.Питах сервизния инженер дали работят по гръцка спецификация и ми потвърдиха. За България може да е проблемно само при много студена зима.
                              Това за тампоните на стабил щанга ме учудва.Моята е на 90000 и все още не са се разтропали .Руснаците ги сменят на по 70 000.

                              Отпред радиаторът не е защитен практически с нищо ,има една греда но е мижава.Има надлъжни лонжерони и съм си мислил ,че може да се сложи греда за лебедка ,но не съм узрябл още за това.
                              Последно редактирано от Георги Крумов; 03-10-11, 11:57.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X