Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Елешница - 02,10,2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Елешница - 02,10,2011

    Първоначално публикуван от ogitoBG Преглед на мнение
    Някой все пак успя ли да обиколи онова дърво на стръмната поляна?
    Терена беше абсолютно сух и не беше никакъв проблем. Аз не съм го заобикалял, а се качвах многократно както напред така и назад до края на поляната при храстите. Спирах и тръгвах върху изровеното без никакви затруднения. Фотографа е предпочел да снима ровенето, а не крайната точка. Търтея се качи и го заобиколи също без никакви затруднения.
    Това е снимка извадена от видеото на бордовата камера в най-горната точка при храсталаците.



    На долната снимка си личат следите както от моите изкачвания по права линия, така и тези на Търтея от заобикалянето на дървото. Пушилките не са от зор при изкачването, а заради нарочно и многократно спиране и потегляне с всичката газ с цел "полиране" на изровената част от отсечката и най-вече за фън.




    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
    А на витарката какво и е? И що така?
    Е как какво и е ? Разцепен на две преден кожух на диференциала. Класика във витарския жанр. Скок-приземяване на предния мост-разцепване. Отдавна известен сценарии при следващия модел със заоблените фарчета. Аз лично си мислех, че важи само за следващия модел, но се оказа че важи и за тази.
    Последно редактирано от elbgt; 03-10-11, 08:56.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #32
      От: Елешница - 02,10,2011

      Ето Търтея
      А така се занимавахме с жена ми от развиделяване...
      Колегата с Г-то щеше да се изкефи на връщането през Войняговци!
      Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

      Коментар


      • #33
        От: Елешница - 02,10,2011

        Хм, така не може!!! Само аз май останах, да не съм го взел пустото дръвче
        NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
        SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
        GSM: О887б97З79

        Коментар


        • #34
          От: Елешница - 02,10,2011

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          Скок-приземяване на предния мост-разцепване.
          А, точно за това питах. Не знаех, че е класика при витарите и ми беше интересно .. сух терен и разцепен мост!!! Сега вече ще знам и благодаря!
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #35
            От: Елешница - 02,10,2011

            Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
            Колегата с Г-то щеше да се изкефи на връщането през Войняговци!
            Малко ми дойде в повечко през деня и хич не вярвам вече на Търтея когато каже, че пътя е лек Сега ближа рани (в случая оглеждам пораженията) , но денят ми беше незабравим, сега е момента да благодаря на всички за помощта, изживяването си заслужаваше, ама го казвам сега - а вчера не вярвах, че някога ще се прибера. В Г-то имах шума и дренки да си правя чай през цялата зима, а в автомивката помислиха, че колата е служебна след като съм се отнесъл така с нея
            Страхотни хора, добър адреналин и със сигурност ще дойда пак......за ужас на жената

            Коментар


            • #36
              От: Елешница - 02,10,2011

              Страхотно изживяване,само да не бяха тези идиоти долни мръсни дето бяха изрязали дърветата щеше да е супер.Прес войняговци пътя беше супер само за разходки,даже на някакъв паметник спирахме абе беши си гот особено като знаехме че колегите знаят пътя,само накрая на околовръсното на софия спряхме да видим кой ще пие кафе кой ще си ходи та се набих в една голяма шахта та покривих тойотката ама това е бял кахър.Аиде и другият път с повечко резачки за дърва и газ..

              Коментар


              • #37
                От: Елешница - 02,10,2011

                Първоначално публикуван от ivan.to1 Преглед на мнение
                се набих в една голяма шахта та покривих тойотката ама това е бял кахър.Аиде и другият път с повечко резачки за дърва и газ..


                Кво й е на койотата!?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Елешница - 02,10,2011

                  Ништо особено задната броня прага и преден калник ама ги изпънах и в тъмното не личи

                  Коментар


                  • #39
                    От: Елешница - 02,10,2011

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    Малко снимки от "малолитражния" ми спътник



                    Цялата весела група с изключение на "малолитражния" снимач
                    Понеже виждам, че даже и ник си ми сътворил, рекох да го регистрирам... и аз да се похваля с тази разходка
                    Офроуда е нещо сравнително ново и за мен, но признавам е доста зарибяващо .
                    Да се надяваме скоро и аз да се сдобия с някаква машинка за да не съм само Малолитражния снимач
                    Разходката наистина беше много готина особено за мен. Срещнах се с приятели, с които си бяхме загубили координатите преди 7-8 години.,
                    LZ1WDX

                    Коментар


                    • #40
                      От: Елешница - 02,10,2011

                      Привет и от нашият екипаж много сме доволни от прекрасната разходка а Витарката е вече с нов преден мост (чугунен) сега може да направя още една партина през дърветата благодарим на всички за стрхотното изживяване.
                      878177589

                      Коментар


                      • #41
                        От: Елешница - 02,10,2011

                        Щом всички са доволни начи разходката е била готина.
                        Другия път на изток по реката стига пак да няма някой за вадене
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Елешница - 02,10,2011

                          Първоначално публикуван от ivan.to1 Преглед на мнение
                          ... накрая на околовръстното на софия спряхме да видим кой ще пие кафе кой ще си ходи та се набих в една голяма шахта та покривих тойотката ама това е бял кахър...
                          Бях точно зад тебе и видях, и се сетих за един "аналогичен случай" (според един култов виц от моята младост).

                          Преди 3-4 години се катери някъде в Странджа едно такова много кално, много дълго и много стръмно. И се наредили там много апапи да гледат сеира на Джимни-то. Но Джимни-то изпърпори като "стой та гледай", при това с гуми за мъгла.

                          И аз, много горд, придвижвам вдясно и напред - за да направя, виждате ли, място за следващия. И тутакси бухвам предно дясно колело в циментова канавка, дълбока едно 50 - 60 см. После - с елегантна маневра за излизане - вкарвам в канавката и задното дясно. И се наложи да ме теглят - с искри по асфалта и скърцане на носачи, и всички други красоти и срамоти.

                          После писа един колега във форума (видял снимката и се зачудил): Ами тоя защо сте го вадили, като не е затънал. А, обясни де...

                          Та стават такива работи.

                          Поздрави!
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Елешница - 02,10,2011

                            Здравейте
                            Моите снимки повтарят тези на колегите под друг ъгъл, но все пак избрах в хронологичен ред няколко по-различни...
                            Ако някой се познае и иска в оригиналната резолюция (10 мегапиксела) нека ми пише ЛС.

                            На сборния пункт...




                            След турбо-софт прехода от Кремиковския манастир към коритото на Елешница, където запрашеността в края на колоната (аз карах там) беше стресираща, спряхме да се преброим...

                            ...егати пауъра братчед...


                            ...и тръгнахме..., но не след дълго дойде време за преодоляване на препятствия и се поизчаквахме...




                            Дотук храстите не бяха пощадили дори и потенциалните победители в конкурс за елегантност...


                            ...нито пък препятствията гостоприемни...





                            Дойде време и Шогунът да извади Самурая...




                            а там си беше калничко... според аршина разбира се ...



                            Ето ни и в реката... изчакваме се пред поредното препятствие...


                            Тук се сравняват термините проходимост с вертикално излитане...


                            Не всички от останалите имахме какво да покажем и си бяхме просто сеирджии... но пък някои документираха с телескопи ...



                            Последваха моментите с дърветата... грозна работа..., но там не снимах, че беше по-належащо да помогна на колегите.
                            С една дума - запомнящо се... за софт-разходкаджия като мен това беше най-интересната разходка до момента.
                            Благодаря ви!
                            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                            Коментар


                            • #44
                              От: Елешница - 02,10,2011

                              Ето точно тук за пръв път чухме култовата за прехода реплика: " А-аа оттук моя джип няма да мине!" И след традиционните кандарми betona_ преодоляваше с недоверие препятствието с вещината на стар оффроуд вълк. Все едно си е вадил хляба до сега с дърводобив.



                              А ако някога се замисля да си купя още един джип това ще е точно същото стоково Г500. Ще му метна само едни гумета и то от куртуазия, а не че не се справя и с мъгливите и за декорация ще му пусна няколко стружки по боята за да не ме пита всеки срещнат (както със сегашната ми машина): "Абе, ти тоя джип вкарваш ли го в гора?" Как да им обясниш, че постоянно е там и няма никаква милост, а причината че не му личи е защото е все още със заводския керамичен лак на PPG.
                              Прикачени файлове
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Елешница - 02,10,2011

                                За в гората става всеки джип, стига да го прежалиш!!
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X