Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    Здравей кола няма климатик не бях срещал такава а и определено не бих купил такава не мога да мисля лятото какво става в нея.Но това е лично мое мнение.
    И моята е Швейцарка 1 ген автоматик супер запазена е поддържана от мен.
    Може ли да снимаш таблото с врътките за парното което е отдолу радиото за моята лична колекция.
    Този филтър ако ти го имаш се сменя с сманата на маслото но поради трудния му дастъп е тегава работа.Важно е да не се спира под дървета листата от тях го запушват двойно по бързо,
    Аз го купих от ЕВРО07 мисля е беше за 14 лв
    Ето темата как има и номерата на филтрите
    https://forums.hondabg.com/topic/107...2%D1%8A%D1%80/
    Последно редактирано от CARPERA; 26-02-19, 20:19.

    Коментар


    • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      Филтър купе може да го сменяш и на 5000км и няма да сгрешиш особено ако караш в София. Достъпа да е труден... хич не е бих казал. Почти всички японки им е зад жабката, сменя се с малко гимнастика само с откачане на вратичката. Иначе форд фокус/мазда3/волво в50 - там е весело, на Мерива А е забавно, а на Ярис си е садо мазо.

      Основното на тия хонди е купето, поцинковано е - ама само външните панели - излезе ли ръжда, значи страдание, да речем имам известен опит с тоя модел. Обичат да късат предни и задни ботуши, предни щото конструкцията е недомислена и направена от говнолин, задно от гнилоч и повече товарене.. е и говнолин.
      За корозия първо се проверяват задните вежди отвътре към задната броня - не трябва да хрупа, камо ли да ти влезе пръста. Корозия отвън - обелена боя, лека ръжда без шупли/балончета не те интересува. Ако колата е добре от към тенекии, редно е преди зимата да се измие хубаво и кухинте да се напълнят с парафин - но само ако не се налага тенекеджийска работа

      Двигателите са са ок, стига да се примириш, че харчат масло и не вървят. Някъде след 100к се обаждат сегменти (100к е оринтировъчно, все пак, някой наблюдения са на база нов внос и на четене по чужди форуми) ремонта е спорен като успех - алуминиев блок, та по-добре да доливаш.
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
        Филтър купе може да го сменяш и на 5000км и няма да сгрешиш особено ако караш в София. Достъпа да е труден... хич не е бих казал. Почти всички японки им е зад жабката, сменя се с малко гимнастика само с откачане на вратичката. Иначе форд фокус/мазда3/волво в50 - там е весело, на Мерива А е забавно, а на Ярис си е садо мазо.

        Основното на тия хонди е купето, поцинковано е - ама само външните панели - излезе ли ръжда, значи страдание, да речем имам известен опит с тоя модел. Обичат да късат предни и задни ботуши, предни щото конструкцията е недомислена и направена от говнолин, задно от гнилоч и повече товарене.. е и говнолин.
        За корозия първо се проверяват задните вежди отвътре към задната броня - не трябва да хрупа, камо ли да ти влезе пръста. Корозия отвън - обелена боя, лека ръжда без шупли/балончета не те интересува. Ако колата е добре от към тенекии, редно е преди зимата да се измие хубаво и кухинте да се напълнят с парафин - но само ако не се налага тенекеджийска работа

        Двигателите са са ок, стига да се примириш, че харчат масло и не вървят. Някъде след 100к се обаждат сегменти (100к е оринтировъчно, все пак, някой наблюдения са на база нов внос и на четене по чужди форуми) ремонта е спорен като успех - алуминиев блок, та по-добре да доливаш.
        Колега моите извинения но..!
        През ръцете са ми минали повече от 4 автомобила Хонда и смея да твърдя , че не си попаднал на екземпляр !
        Първата ми кола от Япония беше Сивик , който купих на 350 к км и с това ми направи впечатление , безупречна работа на мотора , ускорение , отлично пътно поведение.
        Та въпросния "кошник" според някой , ме кара още 100 к км , т.е. стана на 450 хиляди , без да пипна нищо по него !
        А и да спомена , че и на - 30 гр.палеше след 2 секунди .
        Та тогава се влюбих в марката и като цяло в японското автомобилостроене.
        Следващите ми автомобили от същата марка също не са се различавали от първата ми като цяло...
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Не, не, не. ЯпонЦки автомобили не понасям, не бих си причинил да ги карам верно си взех микра за жената да се учи, ама щот не ми се рискува волвото Иначе са ми минали няква бройка през ръцете... да я наречем серозна, основно за тенекии. Приемете съвета като доброжелателен, макар на никой да не бих препоръчал азиатски автомобил
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X