Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    Колеги,прегледах темите,но не открих такава в която да са ни събрани всички поправки с частите и разходите за тях който сме направили по нашите автомобили,дано не съм бил кьорав,но искам в тази тема да си споделим и пишем само ремнот на.....,резервни части/нови втора употреба/цена-цена труд на майстора.Нека не се срамим да си напишем кой колко се е набутал или правил-караме си стари колици и мисля,че и за потенциални фенове и купавачи,ще е интересно,а дай боже да са малко и леки ремонтите който ще опишем.Ще започна пръв!Никъде в темите преди две години нямаше инфо,че радиатора на CR-V остарява и се пука и е нещо нормално.Е смених го и се оказа,че това е масов проблем-така:
    Радиатор китайсти -260 лв. чисто нов за сравнение оригинален към 800 лв.
    Капачка радиатора-консуматив-радиатора идва без нея-китайска 20 лв.
    нов антифриз на "Мобил"-40 лв.
    труд на сервиза-40 лв.
    Преди година и половина като я купих-разходи за агренажен ремък,ролки,смяна масла на всякъде ,филтри,смяна на задните тампони на задния мост,крушки на мигач и заден трети стоп,труд в сервиза-общо 680 лв.
    Вие сте на ред!!!
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

  • #2
    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    Аз съм пас. Просто "цените тук (UK) не са това, което са (БГ)".
    Ще следя темата, защото обмислям да заменя Пинина(в БГ) със CR-V.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      Имах проблем с климатика - спукан радиатор. Нов радиатор /китайски/- 135 лв., демонтаж, монтаж, смяна на разни гумички, маркучета, филтър и нов фреон - 90 лв.
      Равносметка - 225 лв. и климатика работи като нов.

      Коментар


      • #4
        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Като я купих,всички ремъци,ролки и двиг. масло бяха сменени.А турих течност в диференциала-30 лв.,двиг. масло пълна синтетика-120 лв.,сух акумулатор-120,датчик на катализатора-315 лв.,гарнитура на капака на главата-70 лв.,тампони на стаб. щанги-8 лв.,задни биелети-28 лв.,комплект нови зимни гуми-600лв.
        [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
        [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

        Коментар


        • #5
          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Смяна на масло и филтър - маслото от Германия пълна синтетика 50евро за смяна на 15хил.км.
          Маншон за външно каре - 20евро сменен от приятел , плюс диагностика и ревизия на окачване на ел.стенд в немачко преди около10хил.км.

          Друго да чукна на дърво не съм и правил за пробег от около 20 хил. мили..
          Скоро ще стане на 90 хил. мили, нищо че е старичка вече - 99година. производство.
          В сравнение с другите коли....
          Вярно, че я купих от представителство на Хонда в Англия на сравнително висока цена, но не съжалявам за повечето лири дето съм дал тогава.
          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

          Коментар


          • #6
            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

            Бравос момчета,благодяря че споделяте,така ще сме си полезни,пропуснах вчера-комплект чисто нови гуми БФ Гуудрич -585л. с монтажа!
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #7
              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

              Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
              Бравос момчета,благодяря че споделяте,така ще сме си полезни,пропуснах вчера-комплект чисто нови гуми БФ Гуудрич -585л. с монтажа!
              Тези гуми нямат ли си нещо друго което да е ги определи, иначе информацията е много ценна "нови гуми за 585лв"
              Преди година заех Nissens радиатор за към 260лв - доста отстъпка от представителството. Интересно, че беше някакво евро производство но не помня.

              Коментар


              • #8
                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                Тези гуми нямат ли си нещо друго което да е ги определи, иначе информацията е много ценна "нови гуми за 585лв"
                Преди година заех Nissens радиатор за към 260лв - доста отстъпка от представителството. Интересно, че беше някакво евро производство но не помня.
                http://www.pitlane.bg/bf-goodrich-ma...etni-p35397-bg-малко ти е неясно питането ,но ето ти линка,с вида и цената на бройка гума-това ми сложиха,НО с малко по голяма отстъпка като на приятел,е не съм виновен ,че си имам приятели!!!Ако още нещо не ти е ясно на лични!!!А-а-а,пропуснах и моя радиатор е марката която си посочил Нисен!!! ие за същите пари без отстъпка!Китайски е,вервай ми!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                  Начи..... взех я 2009 обслужена, нищо не съм пипнал, мина се не мина време смених накраиник вътрешен на Джапан партс за 24 лева.
                  труд за маистора=0
                  Сложих газова, колата взе да вдига темп, помислих термостат, купих същия за 18 лева Джапан партс по спомен. труд за маистора=0лв
                  След тва намерих де е проблема, не е бил термостата масторите на АГУ неправилно вързали водата на изпарителя, ся имам резерва термосат.
                  Мина се не мина време прокапа водна помпа, поискаха ми 100 лева труд, да не са пили газ!!!! Водна помпа ГМБ 105 лв с отстъпка 76лв, антифриз IGAT 1,5 л за 13 лв, лагерче на обтяжната шаиба на климатика 7 лв СКФ.
                  смяна 4 часа, труд на маистори =0лв
                  Нещо от зад потропа, помислих- биелета, смених я с такава на 555 за 26 лева броиката, продължи да тропа, Вальо даде жокер- вътрешни тампони на стб щанга. Смених ги 2 бр по 5 лв=10 лева, вече не тропа, труд на масторите = 0 лв,
                  Гарнитура картер 18 лева, още виси на стената и чака смяна ама теча спря, или нема масло в картера или се закисна
                  Ааааа поглезена е с иридеви свещи другото по нея са глезотии, нищо не си е поискала наложително, квото аз съм и дал берекет
                  Оп щях да забравя, изгоря една крушка на задния плафон, оригинална нема никъде, заместител трудно но се намери няква посредствена за 50 ст
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                    п.п. забравих да уточня че помпата не беше протекла, пак некои маистор е за е-не, не беше стегнал горното ляво болтче и от там през гарнитурата прокапваше, а аз набедих помпата. Така че мога да кажа за 2 год , повреда по колата съм нямал. За същото време с един фиат вече бях на ръба на нервна криза
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                      привет и от мен!
                      към инфото мога да добавя:
                      1. рециклиране на кормилна рейка(заради повишени хлабини) -210 лв
                      2. предни амортисьори- 2х200 лв с отстъпка (марка ТOKICO)
                      3. предни биелети -около 2х 35лв (с отстъпка), мисля че и задните с там някъде
                      4. тампони на задни носачи - около 2х35 лв (с отстъпка)
                      5. капачка на делко + палец -около 50 лв (с отстъпка)
                      6. теглич втора употреба ( свален пак от І-ва ген.) -250 лв
                      7. филтър за купе-около 15 лв
                      8. датчик на ABS (преден) -към 350 лв -инфото е от познат, който се "похвали" преди дни ,след като преплувал една от реките във Варна
                      9.за радиатора- не се сещам марката, но тъй като струваше 250 лв, разбирам че е бил китайски.
                      искрено се надявам да съм бил полезен ,макар че някои от цените не са много точни.
                      живи и здрави!
                      C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                      Коментар


                      • #12
                        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                        Ааааа поглезена е с иридеви свещи
                        Откъде и колко лв.ако не е тайна и ефекта?
                        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                        Коментар


                        • #13
                          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                          Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                          Откъде и колко лв.ако не е тайна и ефекта?
                          Колега за въпроси има лични съобщения,пиши на колегата,ще ти отговори,да не разводняваме темата,пиши в гугъла иридиеви свещи цени ако ти е толкова наложително?Поздави?
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • #14
                            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                            От хонда-форума: интересен и полезен сайт за следене на разходи по любимото возило:
                            http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=67909
                            Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                            Коментар


                            • #15
                              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                              Вчера смених големите тампони на задните носачи в сервиза на Хонда Апостолов в Бургас всичко от тях и общо ми взеха 242лв. като труда е 60лв. тампони 2х78.50лв. и регулировка на преден и заден мост 25лв.Смених си сам и задните биалети цена 30лв.за бройка марка 555.За следващия месец са наред кормилните накрайници и предните биалетки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X