Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    Първоначално публикуван от mon1 Преглед на мнение
    Смяна на двигателно масло,масло на диф.+маслен и въздушен филтър+свещи-180лв.при Хонда Омбре
    Парите за труда можеше да ги спестиш не се иска инжинерни знания за да си ги сениш сам, а въздушния филтър които имаш да отвориш само две щипки и да махнеш капака е направо разхищение да плащаш за него,но имаш пари много даваш ги.

    Коментар


    • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
      Парите за труда можеше да ги спестиш не се иска инжинерни знания за да си ги сениш сам, а въздушния филтър които имаш да отвориш само две щипки и да махнеш капака е направо разхищение да плащаш за него,но имаш пари много даваш ги.
      Колега не е точно така. Давам пример.
      За изброените дейности примерно труда е 50 лв.
      За същото време в моята специалност ще изкарам да кажем 100 лв.
      Хората на запад са го разбрали това. Естествено винаги има изключения, но принципа е този.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        Колега не е точно така. Давам пример.
        За изброените дейности примерно труда е 50 лв.
        За същото време в моята специалност ще изкарам да кажем 100 лв.
        Хората на запад са го разбрали това. Естествено винаги има изключения, но принципа е този.
        Как е на запад,не знам!
        На изток принципа е,че ако мога,знам и имам условия си го правя сам.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Колега не е точно така. Давам пример.
          За изброените дейности примерно труда е 50 лв.
          За същото време в моята специалност ще изкарам да кажем 100 лв.
          Хората на запад са го разбрали това. Естествено винаги има изключения, но принципа е този.
          Да супер е принципа ако ти плащат на минута едва ли ще караш 1 ген ,5 до 10 мин които ще загубиш за смяна на въздушния за мен са оправдани да не плащам.

          Коментар


          • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

            Здравейте!
            Мисля, че уцелих темата... Преди няколко дни регистрирах Хонда CR-V 1999 147 коня 243 400км. В София. И определено бих искала да я закарам на читав майстор, който да се погрижи за нея и да се занимае със смяната на комплект ангренаж, всички филтри, кабели за свещи, свещи, маншони, шарнири, водна помпа, тампони, гарнитура капак... За момента това са ми казали. Имам добър % отстъпка за части на 3 места и предпочитам да платя за труд повече и да поръчам частите по заръка на човека, които ще я прави... Някои предпочитам да са по-качествени, други, както се подразбира, може да са от по-евтините, но това майстора ще го каже Разбира се преди това ще я закарам да я погледне. Нямам нищо против сервизирането да трае дори седмица или повече, стига да е в добри ръце и да се направи качествено, защото има вариант да е стояла около 9-12 месеца неподвижно... Очаквам вашите съвети... Мислех да се възползвам от услугите на dqdo Vlado, но за момента ми е на границата на далечкото(стига вече пътна помощ). Иначе съм му много благодарна за съветите, които ми даде по телефона и за отделеното време в разяснения Благодаря и на вас предварително! Очаквам някой съвет... До момента приятели са ми препоръчали разни майстори, но като цяло нямат опит с този модел. Та реших тук да търся отговор на нуждите си! Благодаря!
            П.П. За
            комплект ангренаж, филтри, маншони, шарнири, тампони, гарнитура капак - в сервиза, който я погледна преди да я закупя, ми казаха цена само за частите - 530 лв. Аз ги намирам с отстъпката за 230 лв. Че и маслото, свещите и кабелите им трябва да сменя... за маслото оргиналното ми казаха с отстъпка 60-70 лв., за свещите и кабелите още не знам. Предпочитам да я види бъдещият майстор и той да потвърди...

            Коментар


            • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

              Първоначално публикуван от Deisel Преглед на мнение
              Здравейте!
              Мисля, че уцелих темата... Преди няколко дни регистрирах Хонда CR-V 1999 147 коня 243 400км. В София. И определено бих искала да я закарам на читав майстор, който да се погрижи за нея и да се занимае със смяната на комплект ангренаж, всички филтри, кабели за свещи, свещи, маншони, шарнири, водна помпа, тампони, гарнитура капак... За момента това са ми казали. Имам добър % отстъпка за части на 3 места и предпочитам да платя за труд повече и да поръчам частите по заръка на човека, които ще я прави... Някои предпочитам да са по-качествени, други, както се подразбира, може да са от по-евтините, но това майстора ще го каже Разбира се преди това ще я закарам да я погледне. Нямам нищо против сервизирането да трае дори седмица или повече, стига да е в добри ръце и да се направи качествено, защото има вариант да е стояла около 9-12 месеца неподвижно... Очаквам вашите съвети... Мислех да се възползвам от услугите на dqdo Vlado, но за момента ми е на границата на далечкото(стига вече пътна помощ). Иначе съм му много благодарна за съветите, които ми даде по телефона и за отделеното време в разяснения Благодаря и на вас предварително! Очаквам някой съвет... До момента приятели са ми препоръчали разни майстори, но като цяло нямат опит с този модел. Та реших тук да търся отговор на нуждите си! Благодаря!
              П.П. За
              комплект ангренаж, филтри, маншони, шарнири, тампони, гарнитура капак - в сервиза, който я погледна преди да я закупя, ми казаха цена само за частите - 530 лв. Аз ги намирам с отстъпката за 230 лв. Че и маслото, свещите и кабелите им трябва да сменя... за маслото оргиналното ми казаха с отстъпка 60-70 лв., за свещите и кабелите още не знам. Предпочитам да я види бъдещият майстор и той да потвърди...
              Омбре сервиз Хонда
              Адрес: ул. „акад. Георги Бончев“ 2, 1113 БАН IV км., София

              Телефон: 087 989 8909
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                Омбре не е това което беше и най-вероятно ще и скъсат джобовете, а може да не остане доволна.
                Това е на база, прочетеното от пресни мнения за сервиза.
                И защо трябва да ползваш пътна помощ - нали е в движение?
                Щом си от София, но Костинброд ти е далече, едва ли ще отидеш до Дупница, където има невероятно читаво момче, разбиращо от Хонди и ремонтиращо само такива.
                Но ако се решиш на тази стъпка, ще останеш много доволна и качеството на обслужване, ще е гарантирано.
                Ето ти въпросното момче:
                https://forums.hondabg.com/topic/108...2%D0%B8%D0%B7/
                Също с добри отзиви между колегите Хондаджии, се ползва един сервиз в жк."Овча Купел" и няма лошо мнение за него, с изключение на това, че записването на час за прием, е трудно и се чака.
                Ето за този сервиз става въпрос:
                https://forums.hondabg.com/topic/106...F%D0%B5%D0%BB/

                Моля модераторите да ме извинят за линковете, но трябва да се помага, особено когато отсреща е дама.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                  Много благодаря за отговорите В чудесно движение е, но просто си ме е шубе да я карам повече от няколко километра. Мирише, може би от прахта, а може би не. От парното изхвърчаха листа и вълми от прахоляк и др.. Антифризът е чист, но след 3-4 км каране, след паркиране се загледах, че от ауспуха излизаше лек дим като цигарен - 3 минути след като е спряна... Двигателят също беше доста горещ... Та, задавам си въпроса тук за мнения, за изпитани от вас майстори, от които сте доволни и посещавате. Все пак е специализиран форум и се надявам на добри съвети от компетентни хора като вас В общи линии си търся майстор маниак, който е възможно да ми прави колата 2-3 седмици, но качествено Да няма против да му задавам въпроси и да ми разяснява за неща по колата, че дори и да ми показва Не е лесна тази задача... Преди ходех при двама, които отговарят на критериите, но им загубих дирите, откак се разделих със старата си кола. Ето едно предложение по темата - освен ремонтите и съответните суми, може всеки да пише и името на сервиза, в който му е била извършена услугата Така всеки ще може да сравнява и цените на различните сервизи. Изчетох доста инфо за вашите ремонти, но имената само на няколко места бяха написани. Ако всеки пише къде се сервизира, би било чудесно Отново благодаря! Бих ги проверила тези в Овча купел. Това, че трудно се записва час, говори само, че са заети, а щом е така, значи са добри . Успешна и безаварийна седмица!

                  Коментар


                  • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                    След като изчетох толкова много позитиви за пича в Овча Купел, определено мисля да го тествам Много съм благодарна за инфото!

                    Коментар


                    • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                      Колегата ти е дал по горе линк - отиваш при Омбрето, чува ги хондите.
                      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                      Коментар


                      • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                        Първоначално публикуван от Deisel Преглед на мнение
                        .......В общи линии си търся майстор маниак, който е възможно да ми прави колата 2-3 седмици, но качествено .....

                        ...... Бих ги проверила тези в Овча купел. Това, че трудно се записва час, говори само, че са заети, а щом е така, значи са добри .
                        Ако ще е майстор маниак (и то само на Хонди) - човека е Иван от Дупница , първия линк който ти дадох.
                        Изпратил съм поне трима познати при него и всичките са супер доволни и не искат да чуят за друг майстор.

                        Ако искаш да ти обясняват и да отговарят на всичките ти въпроси подробно , провери ги тези в Овча Купел - предполагам си изчела темата и колегите наблягат точно на това отношение от тях.

                        Успех и дано сме помогнали.
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                          Хонда на над 200К км... просто карай докато върви. Тия коли се купуват нови и след гаранцията се изхвърлят. Не си давай парите на вятъра... освен това си представям купето в какво състояние е.
                          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                          Коментар


                          • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                            ^Това от личен опит (включая родата и комшиите), или ЕЖК?!

                            edit:
                            За гаранцията питам, не за ръждата.
                            Последно редактирано от krasi-mir; 25-02-19, 06:35.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                              [QUOTE=Deisel;3430898]Много благодаря за отговорите В чудесно движение е, но просто си ме е шубе да я карам повече от няколко километра. Мирише, може би от прахта, а може би не. От парното изхвърчаха листа и вълми от прахоляк и ![/QUOTE

                              Смени си филтър климатик за да не усещаш миризма си вземи филтър с активен въглен да почистят питата на климатика с спрей за климатици,сигурно е пълна с листа и плесен.

                              Коментар


                              • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                                Здравейте,
                                Виждам, че има доста полюсни мнения Колатa няма климатик... Не съм фен... Всеки с приоритетите си А понеже съм жена, Desert_Ant, определено едно от изискванията ми е колата, която ще карам да не е кочина и купето й да е супер запазено... И не съм се метнала на първата излязла оферта... Изчетох какви ли не теми в този форум, не само за това возило... След това в различни сайтове сравнявах цените на частите на 7 вида комерсиални марки и модели(леки коли)... Направих си равносметка ... И 3 месеца я търсих, за да попадна на нея Преди да я закупя я закарах в сервиз, където работи приятел. И след като я огледаха добре - ми казаха, че доста си заслужава и да я вземам... Всъщност запазеността й ме накара да я купя. От Швейцария е, с двама собственици преди мен, със сервизни документи. Супер запазена. Такава не бях виждала до този момент и то на такава цена... (От тези, които се продаваха последните месеци) И понеже темата е за цени на части и сервиз - CARPERA, този филтър с активен въглен, приблизително колко често се сменя, дали има такъв, който бих могла да си сложа и каква сума трябва да приготвя? И съвет - къде да ми го сменят. Принципно си записах час вече при Слави в ОК. Няма да чакам месец да я оправи, по малко, но определено след всички мнения, които прочетох за него, реших да го видя Пак съм много благодарна за инфото за него Надявам се малко след средата на мсеца да ви напиша колко съм доволна от услугите му и колко ми е струвал ремонта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X