Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    И аз днес поръчах тампони за задния носач за по 21 лв. на брой. Утре ще пристигнат и ще ги видя.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

    Коментар


    • #17
      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      Радиатор охладителна система - 240лв. от Ем Комплект.
      Аз съм с автоматични скорости и затова е по-скъп.
      [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

      Коментар


      • #18
        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Ангренажен ремък Gates - 70 лева ,
        обтяжна ролка ангренаж - 45 лева - японска ама не съм сигурен за марката ,
        амортисьори задни - газови двойнодействащи Kayaba 2 х 110 лева ,
        големите тампони на задните носачи - 2 х 29 лева ,
        комплект тампони на задните стабилизиращи щанги - общо 22 лева ...
        Друго за сега не съм сменял .

        Коментар


        • #19
          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Първоначално публикуван от ebattipi4a Преглед на мнение
          Ангренажен ремък Gates - 70 лева ,
          обтяжна ролка ангренаж - 45 лева - японска ама не съм сигурен за марката ,
          амортисьори задни - газови двойнодействащи Kayaba 2 х 110 лева ,
          големите тампони на задните носачи - 2 х 29 лева ,
          комплект тампони на задните стабилизиращи щанги - общо 22 лева ...
          Друго за сега не съм сменял .
          Много добри цени,а за труда колко?И-и-и добре дошъл!
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • #20
            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

            Превантивно купих горна помпа на съединител марка Джапанпартс за 45 лева с отстъпка, която ще сменя някои ден ако се наложи, течност спирачна на Феродо 500мл за 5 лева, и филтър бензинов за около 20 лева некъв немски ма му забравих името. Всички цени са с остъпка не малка и за това не се подвеждаите, не знам колко са реалните цени, но поне с 20-30% отгоре.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #21
              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

              Задни биалети на 555 24 лв,тампони стабилизиращи щанги предни+задни 25 лв.Гарнитура капака на главата с опръстени за свещите 35 лв. вчера проверих и бензиновите помпи:японска 150 лв,китайска 90 лв. Капачка на делкото-35 лв,палец -15 лв.

              Коментар


              • #22
                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                Такааа и аз да попиша малко по темата, ама с минусов знак ще слагам сумите които съм спестил по ориентировъчни цени на сервиз като съм разходвал собственото си време:
                # смяна на масло на задния диф. в оторизиран сервиз на хонда: + 70лв. /масло и труд/
                # смяна на масло и филтър:+ 60лв.
                # ремонт на часовник: - ??? лв. / едва ли някой щеше да се занимава в сервиз, тъй че сам с поялника/
                # смяна на хубави английски фарове с тайвански без опция за ел. регулиране: +300лв./ фарове и труд/
                # смяна на въздушен филтър и филтър на купето около + 30лв. общо за двете. Труд: - 20лв.
                # смяна на горни шарнири с Теknorot- 170лв. със стенд и труд в оторизиран сервиз / тука май ме удариха с цената ама с това определено не бих се захванал сам/
                # регулиране на клапани: - 25лв. /не било сложно/. Гарнитурата си беше ОК. Регулирах и свещите: -10лв. поне ако се намери някой сервиз да се занимава с това на тая цена, вместо да ги смени.
                # ГИ: + 1100лв.-Тамона
                # Акумулатор: AFA 45 AH / 330A: 105лв.
                # Радиатор: 208лв. Китайче ITN / държи още/, труд: -30лв.
                Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 30-01-12, 16:30.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • #23
                  От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                  нНякой сменял ли е тампон на двигател; На мен ще ми се наложи и потърсих тук там. Намерих за 57 лв и ще го взимам, че моя е мнооого зле. При включване на задна скорост и потегляне направо изключва.
                  Honda CR-V I 2000 г.
                  0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                  Коментар


                  • #24
                    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                    Кой тампон, те са четири. Предполагам говорих за задния отгоре. Макар за него да ми се вижда ниска цената.
                    Двата долни особенно този от към скоростната почти на всяко црв което съм виждал на 10 години е заминал. От другата страна издържа повече. задния обикновенно се къса при катастрофа или много рязко спиране след което двигателя почва да си ходи осезаемо назад напред. Има един крушовиден който не съм го виждал скъсан.
                    Последно редактирано от Deian_g; 22-02-12, 09:28.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                      Този който е зад термостата. Незнаех че са 4 на брой. Мислех че са 3. От ляво и от дясно по 1 и над скоростите зад термостата 1.
                      Honda CR-V I 2000 г.
                      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                      Коментар


                      • #26
                        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                        Здравейте колеги, трябва да сменям тампони на стабилизираща щанга отпред. При студено време е доста осезателно хлопането, като се постопли намаля. И така изправен съм пред избора- 25лв. за брой за оригинален и 4,40 за брой корейски на LONGHO. Предполагам веднага ще кажете да взимам оригиналното, ама за неговата цена ще взема 6 корейски?Трудът по смяната е около 15лв. общо за двата тоест ако ги сменям по-често от оригиналните излиза че дори и да се скапят за същите пари ще съм икономисал за още 2 смени.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #27
                          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                          Ако намериш свободен канал за 10 мин ще смениш и двата тампона сам. Хубавото, е че ще имаш възможност да огледаш състоянието на автомобила отдолу.
                          Honda CR-V I 2000 г.
                          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                          Коментар


                          • #28
                            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                            Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                            Ако намериш свободен канал за 10 мин ще смениш и двата тампона сам. Хубавото, е че ще имаш възможност да огледаш състоянието на автомобила отдолу.
                            Ааа колега, това съм страшно навит сам да го направя, доверие на никой нямам особено в тая криза. Тъй като не съм виждал този тампон освен на снимка, има ли цепка така че да се надене като се махне скобата, че по едно време се уплаших че се нанизва от края. Иначе за тези LONGHO някой слагал ли е, че май скърцали?
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #29
                              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                              сцепени са няма страшно. Ако ти се намира и силиконов спрей, пръсни и сглобявай. Аз на моите преди 3 години само им подложих малко гума от вътрешна на кола и още не съм сменял, ама сега ще ги сменям заедно с биалетки че нещо много се разклопа предницата след тия коловози зимата. Да си призная и хич не я жаля де.
                              Honda CR-V I 2000 г.
                              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                              Коментар


                              • #30
                                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                                Скоро сменявах и предните и задните тампони но на 2-ра генерация в Бултрако-София /оргинални демек/.Предни 2бр.х 17.12лв. задни 2бр.х 7.76лв. +25лв. труд за 10 минути, та общо 74.76лв. по фактура.Дали си заслужава-ти си реши?Аз лично предпочитам оргинални,които ще изкарат няколко смени на ментетата,а пък труда можеш да го икономисаш, защото се сменяват много лесно /сцепени са/ нали това питаше.
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X