Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    Ами колега аз малко файтонджия падам ... с други думи шибвам камшика и като бягат конете съм добре, ако спрат да бягат .. се обаждам по телвфона. Освен съединителя и горна помпа сменяха (която всъщност е изгорила и съединителя) па може за това да е +30лв. Дадох разчета за да имат орентир колегите.

    Коментар


    • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      Първоначално публикуван от topche Преглед на мнение
      Освен съединителя и горна помпа сменяха (която всъщност е изгорила и съединителя)
      В какъв смисъл е изгорила съединителя. Не е създавала достатъчно налягане и си карал на полу-съединител или какво ти дадоха като обяснение ?
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
        В какъв смисъл е изгорила съединителя. Не е създавала достатъчно налягане и си карал на полу-съединител или какво ти дадоха като обяснение ?
        точно така. това се е получило.

        Коментар


        • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Първоначално публикуван от topche Преглед на мнение
          Ами колега аз малко файтонджия падам ... с други думи шибвам камшика и като бягат конете съм добре, ако спрат да бягат .. се обаждам по телвфона. Освен съединителя и горна помпа сменяха (която всъщност е изгорила и съединителя) па може за това да е +30лв. Дадох разчета за да имат орентир колегите.
          Хубаво си направил, че си дал ориентир колега. Би ли уточнил дали става въпрос за официален сервиз и ако имаш марките на сменените части. Иначе е малко половинчата информацията.
          За съединителя, по-скоро помпата е създавала непрекъснато налягане ако е блокирала и съединителя не е успявал да зацепи пълноценно.
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

            Ти мани ами друго виж: "смяна на водна помпа 64лв" - "смяна ремъци ролки водна помпа 120 лева", нали веднъж си платил за смяна на водна помпа, или онова може би е цената на водната помпа? И при положение че ти сменят ремъци и ролки ква е тая ъпсурдна цена за 5 болтчета на водната помпа. Единственото обяснение че си сбъркал смяна на водна помпа 64 лева със "самата водна помпа 64 лева "
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

              Първоначално публикуван от topche Преглед на мнение
              ето ме и мен. С 1998, 2000 куб. съм.
              5/9/2014
              смяна масло 10/40 64.00
              паразитна ролка 15.00
              опъваща ролка 50.00
              демонтаж и монтаж съединител 180.00
              ангренажен ремък 40.00
              маслен филтър 8.00
              съединител 231.00
              въздушен филтър 14.00
              смяна гарнитра капак клапани 49.00
              смяна водна помпа 64.00
              смяна антифриз 24.00
              смяна готна помпа съединител 68.00
              труд - ремъци, ролки, водна помпа 120.00
              смяна течност съединител 15.00
              смяна масло на скорости 42.50
              смяна поленов филтър 14.00
              998.50

              Това е за добре дошъл в клуба
              Верно е брат!Толкова-по надоле нема как.Добре дошъл!Ценита са си нормални за части -читави.Така е + още 1000 лв. да я подкараш.То за всеки "ново" закупен автомобил е така!Ако са ти регулирали и клапаните,че така и така са я отваряли от тук нататък имаш втомбил само за каране поне близките три години.Аз ти го гарантирам-успех и безаварийно.
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                Ти мани ами друго виж: "смяна на водна помпа 64лв" - "смяна ремъци ролки водна помпа 120 лева", нали веднъж си платил за смяна на водна помпа, или онова може би е цената на водната помпа? И при положение че ти сменят ремъци и ролки ква е тая ъпсурдна цена за 5 болтчета на водната помпа. Единственото обяснение че си сбъркал смяна на водна помпа 64 лева със "самата водна помпа 64 лева "
                точно така. И изобщо по смисъла на "смяня" се има в предвид - не труда , а самата част

                Коментар


                • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                  Днес смених предните накладки с Брембо.Купих ги за 42 лв с отстъпка
                  Honda CR-V B20Z1

                  Коментар


                  • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                    Тампони предна стабилизираща щанга HONDA по 10лв бр. предните на Жапан партс изкараха 3-4месеца и се надупчиха буквално.Капачка делко 15лв корейска(свалената се оказа оригиналната на 200000км) в ниските малко претрисаше като студена сега е 6.
                    CRV 1998г 128кс

                    Коментар


                    • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                      Здрейте !!!
                      Нека на бързо се запознаем със реалноста :
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004-385.jpg
Прегледи:1
Размер:192.6 КБ
ID:5620183

                      До тук, като требва да се има предвид, немам зимни гуми не съм сменил хидравлично масло, PCV Valve която струва само 100 лв. доло на педала на спирачката май беше, некъв клапан мисла, че тече и няколко дребни нещица и не свъшваме тук, искам ролбари отсекде да и сложа, поцинкована ламарина под двигателя 5мм или по дебела, а за изолацията от шум не ми се мисли

                      П.П. Да не си помислите че колата я имам от дълго време, погледнете датите !!!!
                      HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

                      Коментар


                      • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                        Цените за работа на смяна на биалетките и маслото леко смущават. Ако махнеш и алармата и газовия инжекцион и удоволствието да пиеш кафе докато някой се занимава с автомобила ти всичко друго е приемливо.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                          Дедо Попе, първо те адмирирам че сподели всичко това. На първо четене ме смущават 3 неща:

                          1. Сумата от редовете не прави 2100,85 а 2082,21лв.
                          2. Работата по смяна на масло и свещи е изумителна, вероятно е поканен гост техник от Хонда, Япония. Вероятно при свещите влиза и трудът по капачка и палец, но при маслото си е чуденка.
                          3. Подновил си половината кола наведнъж, всички сме правили повечето неща но поетапно. Кое наложи смяна на всичко това, колата трябва да е била гробница. Друг е въпросът ако ти си пожелал да се сменя всичко и тогава аз лично бих попитал за отстъпка в цената иначе бих ги направил поетапно без зор.

                          п.п Дето Попе, PCV клапана да не си го пипнал да го сменяш! Сваляш го и го промиваш като след това пробваш да го раздрусаш трябва да се чуе отчетливо сачмата. След това пробваш да духнеш от двете страни от едната пуска от другата не и си гогов. Кви 100лв. кво чудо!
                          Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 30-10-14, 09:28.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                            Шшшш дедо попе я вземи да идеш да се разправяш в тоя сервиз бре, ква е тая смяна масло 76 лева бре, нещо са погрешили, имаш документ отиваи да се разправяш, не оставяи нещата така, ако искаш преди тва по телефона ги питаи абе колко струва д асменим масло при вас само труда аз масло си имам, и кат кажа 10 лева ти кажи а на мен що ми взехте 76 е бати сервизите ебати, за тва чети правило номер 2 в подписа ми Ква е тая 30 лева смяна на свещи бре тва да не е скапано БМВ да са му в гъза че да тряя ги вадиш един час. А и свещите при тея процедури дето са правили реглаж клапани и смяна на ангренажа 100% са ги били свалени, и за кво са ти взели 30 лева за да извадят новите от кутиките ли. Ето де с ати потънали едни над 100+ лева, вместо да си ги вземеш и да ни събереш да ги изядем и изпием ти си им ги оставил на тях, аи моля ти се стегни се и отиваи в сервиза утре ще те проверя кво си напраивл, и ако си отказал да си търсиш правата те отлъчваме от сектата.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                              Пичове тва с маслото е моя грешка е сега погледнах , като съм го вписвал съм объркал 76 лв. е масло и филтри работата е 10 лв.а за свещите поправяха охладителната система, шот газаджията беше вързал охлаждането на байпаса на главата, та ходих при газаджията много го псувах шот загреваше яко и след тва отидех у сервиза та смених свещите и опрайх охлаждането.
                              HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

                              Коментар


                              • От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                                Айде и аз да напиша какво съм сменил по колата до днес. Имам я от август 3013 г. и ...

                                20.09.2013 - смяна масло двигател (кастрол 10W40), ангренажен ремък, 2 ролки, горивен, въздушен, маслен и поленов филтър, водна помпа - 330 лв. (с работата)

                                21,09,2013- смяна на воден радиатор 220 лв. (с работата)

                                22.10.2013 - газов инжекцион Фобус - 1250 лв.

                                31.10.2013 - масло диф. - 30лв, вътр. кормилен накрайник - 48лв, 2 тампона на задна стаб. щанга 2 х 12лв (цени без работа )

                                22.11.2013 - задни тампони на купето 2 х 35лв., предни тампони на стаб. щанга 2 х 5лв., предни биелетки 2 х 30лв., (цени без работа)

                                04,07,2014 - масло (кастрол 10w40) - 55лв., въздушен филтър - 9лв, горивен - 9лв., маслен - 5лв., филтър купе - 14 лв., - Смяна от приятел

                                10,07,1014 - подмяна на катализатор с резонаторно гърне - 80лв. (катализатора го оставих на майстора)

                                22,10,2014 - предни накладки 45 лв.,

                                Общо взето е това и колицата си е бетон. Единствено се ядосах при смяната на радиатора но видях, че си е хроничен проблем.
                                Пропуснах да кажа че съм я оборудвал и с два комплекта гуми, зимни и летни марка General.

                                Ето и снимки

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9456310o.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5620300 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9456314o.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5620301

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X