Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Canon 300 D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Canon 300 D

    Здравейте,
    Имам следния проблем с фотоапарата ми - изписва "err 05". Доколкото разбрах грешката означава, че светкавицата не изскача, а тя изскача. Знае ли някой как се отстранява тази повреда?
    Благодаря предварително!!
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

  • #2
    От: Проблем с Canon 300 D

    Предполагам грешката се получава , когато апарата "сам" вдига светкавицата ( режим AUTO) . При натискане на бутона за "ръчно" вдигане , наблюдава ли се същото поведение ? Може да прозвучи малко ... , но направи опит с друг обектив .

    Поздрави Иван
    LZ1UFS

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Canon 300 D

      Първоначално публикуван от chataloff Преглед на мнение
      Предполагам грешката се получава , когато апарата "сам" вдига светкавицата ( режим AUTO) . При натискане на бутона за "ръчно" вдигане , наблюдава ли се същото поведение ? Може да прозвучи малко ... , но направи опит с друг обектив .

      Поздрави Иван
      Прави го и на AUTO и и при натискане на бутона за ръчно изскачане на светкавицата. Иначе ако не си на AUTO и не натискаш бутона за ръчно, си снима всеедно си е всичко наред.
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Canon 300 D

        Пробвай да ъпдейтнеш firmware-а, но не мисля, че ще реши проблема, най-добре отиди в сервиза на Конон в Младост.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Canon 300 D

          Вероятно някъде по механиката за разгъване на светкавицата има проблем и апаратът "мисли" че светкавицата не е изскочила или не е съвсем изпъната. За съжаление не мога да ти кажа къде точно е датчика който подава тази информация. Може да е въпрос на почистване.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Canon 300 D

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Вероятно някъде по механиката за разгъване на светкавицата има проблем и апаратът "мисли" че светкавицата не е изскочила или не е съвсем изпъната. За съжаление не мога да ти кажа къде точно е датчика който подава тази информация. Може да е въпрос на почистване.
            И аз така си мисля, защото проблема се появи на плажа в гърция, където може и да е влязла някоя песъчинка. Мога да го разглобя само, че не съм сигурен в сглобяването ..
            Стефане, къде се намира този сервиз в Младост, адрес имаш ли?
            Don't hunt IF you can't kill
            първо 0883 после 333 накрая 448

            LZ1BGD

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Canon 300 D

              ЗЕНТЕКС
              Специализиран сервиз фото и видео камери,оптически системи и IT техника.
              София Младост 1 бл.25, вх.Б. тел 0888972776

              В БГ той е човека, който може качествено да ти отремонтира техника на Canon....

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Canon 300 D

                Има едно пин-че, като се вдигне светкавицата, под нея, някаде в ляво - най-вероятно се е заклещило и не изкача... поогледай и го раздвижи някак ... ако не - както са ти казали вече - сервиза Зентекс в Младост 1...
                LR Disco II, Td5

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Canon 300 D

                  Ако е блокирало пин-чето от пясъка в Гърция, и щом сервизът е добър - май не би се отразило зле въпреки всичко апарата да се прати на профилактика. Казва ли ти някой къде още се е наврял пясъка и къде ще се появи след време...
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X