Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хамъра не бил паркетник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: хамъра не бил паркетник

    и наистина ми се иска да видя накрая мнения на хора карали такъв....щото иначе си е чисто....автоцензурирано

    карал съм Н1 (за съжаление гражданска версия) и мога отговорно да кажа че това е едно от най добрите (серийни) превозни средства съществуващи в момента. както много пъти вече беше писано в този форум - за целите и терените за които е конструиран. никой не очаква от него роккроулинг чудеса. последно бяхме на разходка с такъв миналата неделя и с огромна лекота премина през места които доста ни поозориха (Г,ТЛК и модифициран Вранглер)

    ако не можете да бъдете безпристрастни, то поне се постарайте да сте обективни това го добавям с модераторското мастило защото касае и много други теми
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #47
      До: хамъра не бил паркетник

      Не съм виждал стандартен хамър да върши такива чудеса, но съм разполагал с 5 с военно окомплектоване (не знам дали имат особена разлика освен радиото, картечницата и бронята) и не съм особено очарован от проходимостта им. Те си имат други качества, но мисля, че оффроуда не им е силата ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #48
        До: хамъра не бил паркетник

        И к`во ги правите? Търкаляте ги по х`асфалта и чат пат ги заривате в пясъка, щот нали са много леки с бронята...
        Вземи бронирай УАЗ с толкова броня да видим как ще се представи
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #49
          До: хамъра не бил паркетник

          Еми, горе-долу това, щото в пустинята няма други камъни, освен бетонните заграждения... Но и тях не могат да ги преминат, а са по 50 см високи . А "моите" хамъри не бяха с най-високия клас бронировка, така че не бяха от най-тежките. Около 200 кила са по-тежки от стандартните...
          П.П. Там почвата е по-твърда от нашата, а през "зимата" вали такъв хубав дъжд и стават такива чудни локви, че просто ти е кеф, като се закопаеш в някоя .... После с 6х6 камион едвам съм ги вадил...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            До: хамъра не бил паркетник

            Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
            и наистина ми се иска да видя накрая мнения на хора карали такъв....щото иначе си е чисто....автоцензурирано

            карал съм Н1 (за съжаление гражданска версия) и мога отговорно да кажа че това е едно от най добрите (серийни) превозни средства съществуващи в момента. както много пъти вече беше писано в този форум - за целите и терените за които е конструиран. никой не очаква от него роккроулинг чудеса. последно бяхме на разходка с такъв миналата неделя и с огромна лекота премина през места които доста ни поозориха (Г,ТЛК и модифициран Вранглер)

            ако не можете да бъдете безпристрастни, то поне се постарайте да сте обективни това го добавям с модераторското мастило защото касае и много други теми
            +1

            Коментар


            • #51
              До: хамъра не бил паркетник

              Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
              и наистина ми се иска да видя накрая мнения на хора карали такъв....щото иначе си е чисто....автоцензурирано
              ......
              ако не можете да бъдете безпристрастни, то поне се постарайте да сте обективни това го добавям с модераторското мастило защото касае и много други теми
              Понеже колегата Quadra явно не разбра смисъла на полу-шеговитото, полу-сериозно мое изказване по-горе
              Мнение на kuzdov
              и второ - не може да катери баири и камънаци ...
              Тая глупост от къде ти дойде на акъла? Нали се сещаш че стандартен Хамър минава през камъни по-високи от предния капак на стандартна Нива И после не може да ги катери...странна логика...
              и за да не изглеждам голословен, ще се опитам да се мотивирам защо не смятам Хамъра в стандартния си вариант за офроуд машина, която би се справила с планински терен:
              1. Твърде широк и твърде голямо междуосие за стандартния около 40 см клиърънс (трудно се провира нормален среден на ръст мъж под него, така че едва ли е повече). Лично съм карал на ремонт машина с пробита горивоподкачаща помпа след неуспешен опит (от друг, не от мен) да преодолява препятствие, не по-високо от 50 см;
              2. Трудно маневрен-много голям радиус на завой-по мое мнение доста над 10 м;
              3. Твърде тежка предна част-не знам колко точно е съотношението на натоварването на двете оси, но в чакълест или песъчлив терен предните колела буквално потъват, а задните буксуват, дори и при режим 4х4 LO;
              4. При движение по чакълест, песъчлив и особено по кален терен почти е неуправляем при скорост над 20 км, пак поради твърде тежката предница според мен. При преодоляване на леки наклони в кал, осезаемо задницата се опитва "да изпревари" предницата.

              Като предимства мога да посоча безкрайно здравия и мощен двигател и здрава ходова част. Имал съм случай с машина, която ми докараха за ремонт, защото и спряло парното...Оказа се, че няма капка антифриз в охладителната система поради изгнила и протекла тапа на блока и така е каран неизвестно колко време. След смяната на тапата и наливането на антифриз, мотора си работеше, все едно нищо не е било. Единствения случай на повреда по ходовата част на някой от петте ми Хамъра беше смяната на предна полуос поради скъсан болт, който я придържа към редуктора на главината. Причината вероятно е била пренатягане при монтажа. А, и един случай на блокиране на скоростния лост, който беше разрешен с WD 40.

              Никога не съм карал Хамър в планински или горски терен, но с поведението, което има при преодоляването на незначителни препятствия и които не биха затруднили повечето от оффроуд машините, които съм виждал тук, във форума, не смятам, че ще бъде способен в стандартния си вариант да катери нито планини, нито какъвто и да е по-сериозен наклон, камо ли да преодолява препятствия по 1 м. и нагоре. Може би със сериозен лифт, подходящи за терена гуми и в по-опитни ръце от моите, ще постигне повече, но едва ли ще е нещо забележително.
              Това е моето мнение, надявам се да съм бил полезен и обективен...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #52
                До: хамъра не бил паркетник

                Благодаря за написаното от Kuzdov, наистина е добре когато човек прочете нещо, писано от някой наистина имал досег с една техника. По-горе Митко добре е написал че Хамъра е добър за това за което е направен. Сред целите за които е конструиран със сигурност никога не е влизало използването му като траялна машина. Хамър съм карал и тествал. Гражданската версия не армейската, с дизелов двигател. Говоря за Хамър 1. 100% впечатленията са ми същите като на г-н. Kuzdov. По отношение на клиренса Хамъра въобще не е това за което се смята най-малкото защото е с независимо окачване а знаете че на сложен терен 40см. клиренс на независимо окачване се равнява на доста по-малко като данни но на зависимо окачване.

                Въобще издигането на пиедестал на една машина е грешка винаги. Всяка си има своите слаби черти както и предимства. Говорейки за офроуд в страна като България и при нашите условия Хамър 1 няма нито едно предимство и тук е напълно и тотално безпомощен. Не искам да разгарям излишни спорове по въпроса и все пак призовавам да пишат хора които са пробвали...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  До: хамъра не бил паркетник

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Тая глупост от къде ти дойде на акъла? Нали се сещаш че стандартен Хамър минава през камъни по-високи от предния капак на стандартна Нива И после не може да ги катери...странна логика...


                  ------------------------------------
                  тел. O878 9ЧЧ 999

                  Коментар


                  • #54
                    До: хамъра не бил паркетник

                    Ставитски пак е пил.

                    Коментар


                    • #55
                      До: хамъра не бил паркетник

                      http://www.youtube.com/watch?v=lS_UX...elated&search=
                      специялно за кинекс
                      ето го хамъра в малко кал икак мачка една кола

                      Коментар


                      • #56
                        До: хамъра не бил паркетник

                        Първоначално публикуван от георги велев(g1994pk) Преглед на мнение
                        ето го хамъра в малко кал икак мачка една кола
                        Искаш да кажеш "... и как се обръща от една предварително смачкана кола"
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          До: хамъра не бил паркетник

                          мда нали кинекс искаше да му намеря видеото където един хамър мачка скода

                          Коментар


                          • #58
                            До: хамъра не бил паркетник

                            Първоначално публикуван от георги велев(g1994pk) Преглед на мнение
                            мда нали кинекс искаше да му намеря видеото където един хамър мачка скода
                            А кой иска видеото ,където "Хамър" мачка "Хонда"?

                            Т.е. резултата от тяхната среща.
                            B+

                            Коментар


                            • #59
                              До: хамъра не бил паркетник

                              колкото и червени точки да ми слагате , моето мнение за хамъра е това което съм налисал
                              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                              Коментар


                              • #60
                                До: хамъра не бил паркетник

                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X