Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интерком за каски..Какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интерком за каски..Какъв?

    Здравейте,
    Някой може ли да сподели ползвал ли е интраком за каски , какъв модел и трябва ли да се избира по различен шлем.
    Идеята е да можем да водим разговор с пътника. Видях , че има шлемове с вградени такива ,но са доста скъпи
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Интраком за каски..Какъв?

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102320

    Коментар


    • #3
      От: Интраком за каски..Какъв?

      Благодаря за линка.
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Интраком за каски..Какъв?

        За Кардото-ясно, хвалена марка, а какво ще кажете за италианската Cellular Line http://motoboom.bg/product.php?cCat=125_217&m=22&p=1524

        Коментар


        • #5
          От: Интраком за каски..Какъв?

          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
          Идеята е да можем да водим разговор с пътника.
          Твърдо - никакъв.

          Като искаш да си говориш с пътника спираш на някое хубаво местенце, почиваш, разговаряш и продължаваш. Това му е хубавото на шлема. Не позволява да ти надуват главата с приказки.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Интраком за каски..Какъв?

            Абе и ти си прав...Но докато караш ...караш...пътника вижда повече от теб...туко виж съм изтървал някое закътано заливче или гледка Иначе колегата е по горе е посочил добра джаджа за тези пари....От по преднето дискутиране става ясно , че е важно какъв с шлема...посочен е и ''върха на сладоледа'' / на Шуберт.../ Аз засега оглеждам Каберг Конда...има още какво да се гледа обаче!
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Интраком за каски..Какъв?

              Трябва да си купувам и аз, но не мога да си избера.Има супер скъпи с блутут, има и пак такива, но по-евтини.Накрая ще се окаже, че всички се произвеждат в Китай?И Кардо и Целулар лайн са до 500 метра пряка видимост /с изкл. на най-новите им модели до 1400 м/, разликата в цената им е значителна?

              Коментар


              • #8
                От: Интраком за каски..Какъв?

                Казаха ми един китайски сайт, много неща има и на половин , че и повече цена...Преполагам обаче , че се обмитяват. На мен ми трябва да си говоря с пътника и намерих "жичен" вариант..Сезона още е далече така ,че има време да решим...
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Интраком за каски..Какъв?

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  На мен ми трябва да си говоря с пътника и намерих "жичен" вариант....
                  Я ако ти е удобно качи снимки на тоя ЖИЧЕН вариант, че искам да направя и аз нещо такова. Не искам да говоря с никого , освен да чувам навигацията и евентуално ГСМ-а, ама навигацията има блутут, ГСМ-а също и през нея ще може да се говори( говорим за ZUMO 660). Навигацията си има кабел с изводи за микрофон и слушалки и искам само да сложа нещо в каската, което да го чувам, а и да мога да говоря, а да е свързано чрез кабела с навигацията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интраком за каски..Какъв?

                    Правилния термин в телекомуникацията е ИНТЕРКОМ (интер - между, ком - комуникация)

                    "Интра" значи "вътре" и не се отнася до комуникацията между два обекта.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интраком за каски..Какъв?

                      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                      Я ако ти е удобно качи снимки на тоя ЖИЧЕН вариант, че искам да направя и аз нещо такова. Не искам да говоря с никого , освен да чувам навигацията и евентуално ГСМ-а, ама навигацията има блутут, ГСМ-а също и през нея ще може да се говори( говорим за ZUMO 660). Навигацията си има кабел с изводи за микрофон и слушалки и искам само да сложа нещо в каската, което да го чувам, а и да мога да говоря, а да е свързано чрез кабела с навигацията.
                      Емо ,честита нова година Трябва ти това :http://www.cardosystems.com/scala-ri...ala-rider-solo не се занимавай с ...
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интерком за каски..Какъв?

                        Янко , Честита и на теб ! Много безаварийни километри и само положителни емоции на 2 колела и през 2012г. !!! Знам аз какво ми трябва , ама преди това трябва да си довърша мотора и най- вероятно това ще е на дневен ред март или април .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интерком за каски..Какъв?

                          В бойните верижни машини в поход и стрелби, при невероятен шум, се чувахме отлично с ларингофони. Гледам по сергиите често се продават танкистки шлемофони за без пари. Защо не опитате?
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интерком за каски..Какъв?

                            А някой пробвал ли е дали може да се свърже с разговорни устройства от различни марки?Примерно колегата ми има Cardo, а аз си купя Celular line.Дали ще осъществим връзка и въобще как става сканирането с блутута, за да стане връзката между двете устройства?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интерком за каски..Какъв?

                              да споделя и аз моя скромен опит. Стандарта на блутуд е един и същ за всички такива устройства, няма значение каква марка са. Свързването е безпроблемно както между различните марки интеркоми, така и със устройствата имащи блутуд, независимо дали са GPS, телефон или музикален плеьр.По скъпите устройства имат и стандарт за предаване на стерео сигнал. По известните и утвърдени марки ги има в сайта на ЛУИС, но не купувайте от там (скъпи са). Харесайте си модел и потърсете в ибей, цените са значително по-ниски. Аз специално имам Интерфон ф4 на целулар от ибей за около 450 лв. за две устройства. Комплекта е с адаптори за две отваряеми и две неотваряеми каски и зарядно за 220 волта ток. Много е добър и монтажа му е много лесен. Има автоматична функция за увеличаване силата на звука при увеличаване на шума в каската, като го дават до 180 км.в час, но аз несъм го пробвал на такава скорост. До 150 км.работи перфектно. Додържа едновременно връзка водач-пасажер; водач - GPS и водач - моб.телефон. Има ипо евтини модели но компромиса с цената води и до компромис с качеството.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X