Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интерком за каски..Какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Интерком за каски..Какъв?

    Първоначално публикуван от NNNNIKKKK Преглед на мнение
    ... Стандарта на блутуд е един и същ за всички такива устройства, няма значение каква марка са. Свързването е безпроблемно както между различните марки интеркоми, така и със устройствата имащи блутуд, независимо дали са GPS, телефон или музикален плеьр.По скъпите устройства имат и стандарт за предаване на стерео сигнал. По известните и утвърдени марки ги има в сайта на ЛУИС, но не купувайте от там (скъпи са). Харесайте си модел и потърсете в ибей, цените са значително по-ниски. Аз специално имам Интерфон ф4 на целулар от ибей за около 450 лв. за две устройства. Комплекта е с адаптори за две отваряеми и две неотваряеми каски и зарядно за 220 волта ток. Много е добър и монтажа му е много лесен. Има автоматична функция за увеличаване силата на звука при увеличаване на шума в каската, като го дават до 180 км.в час, но аз несъм го пробвал на такава скорост. До 150 км.работи перфектно. Додържа едновременно връзка водач-пасажер; водач - GPS и водач - моб.телефон +mp3 плеър за двамата; пасажер моб. телефон. Има ипо евтини модели но компромиса с цената води и до компромис с качеството.
    Имаш ли практическо доказателство че се връзват различните марки? аз не съм убеден че ще се прецакат така производителите.
    За човек ползващ ибей 450 е прекалено висока цена, дори и за марков.
    Допълнил съм опции които поддържа моя
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #17
      От: Интерком за каски..Какъв?

      В сайта на Cellular line има списък с марките телефони ,които са съвместими с тяхното устройство. Е моя телефон не е в списъка и съответно няма връзване а са с еднаква блутут версия.
      BMW F800GS

      Коментар


      • #18
        От: Интерком за каски..Какъв?

        Според мен тук става дума за нещо друго. Това е т.нар. A2DP протокол, който не всички блутуут устройства поддържат. Този профил позволява пренос на висикокачествен стерео сигнал от друго стройство /компютър или примерно смарт телефон/. Не ткрябва да се бърка 2.0 блутуут стандарда с наличието на A2DP протокол - това са отделни неща. Затова производителите посочват на кои телефони става връзка, защото примерно ако разговорното ти няма такъв протокол няма да се върже с блутуут радио или смарт i-phone. Другата екстра при по-скъпите модели е Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP) - това пък позволява да се изполват контролите на устройството - сила на звука , спиране и т.н. Но от това, което съм чел не мисля, че може да има /надеждна/ връзка между различните марки разговорни.

        Аз имам като комплекта на Fozy - Scara Rider team Set, който го продавам - който се интересува може да ми пише на лс. Причината е именно, в това, че имам блутуут радио, което изисква такъв протокол за връзка, а разговорното го няма. Иначе, ако не се слуша стерео тази екстра не е нужна.

        Коментар


        • #19
          Bluetooth

          Здравейте, някой използва ли bluetooth interphone?
          Нещо в ниския ценови диапазон като това на линка. Мнения?

          http://www.ebay.com/itm/320840700018...84.m1423.l2649
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар


          • #20
            От: Bluetooth

            Да, и са много хубава екстра ако работи коректно.

            Имаш добра цена, USB-зареждане и без такса доставка.
            Последно редактирано от damon; 26-05-13, 11:54.
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #21
              От: Интерком за каски..Какъв?

              Първоначално публикуван от NNNNIKKKK Преглед на мнение
              да споделя и аз моя скромен опит. Стандарта на блутуд е един и същ за всички такива устройства, няма значение каква марка са. Свързването е безпроблемно както между различните марки интеркоми, така и със устройствата имащи блутуд, независимо дали са GPS, телефон или музикален плеьр.
              Това е моят избор:
              http://www.senabluetooth.com/product..._menu=overview

              Проблемът е,че колегите с които карам имат други марки, някъде прочетох /сега не мога да го намеря за да го пусна тук/ отговор от SENA, че на този етап независимо, че всички работят на blurtooth технология SENA може да се закачи само със SCALA устройство. С две думи купувайте само от нас иначе не може да се комуникира с колегите освен ако не им се обадиш по телефона.
              Големият плюс за мен е липсата на много копчета, управлението става само с джойстик, което е важно особено ако си с ръкавици.
              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

              Коментар


              • #22
                От: Интерком за каски..Какъв?

                Здравейте,

                още едно мнение от мен за продуктите на SENA и по-точно модела SENA SMH5
                Тук може да се видят всички характеристики http://www.sena.com/product/intercoms/smh5/

                Купих го от официалния вносител за България http://alltimecams.com/ (изключително отзивчиви и коректни ), цената е 353лв. за Dual pack ( комплект от две устройства )

                Мога да споделя само положителни впечатления - изключително качество на изработка и внимание към всеки детайл. Инсталацията към шлемовете е много лесно ( има подробно упътване в комплекта на EN и BG )
                Перфектен звук при разговор с пасажера, дори и при скорости над 140-150км/ч. Никакви странични шумове от вятър и други подобни. Може да се слуша музика едновременно и от двамата души, чрез Bluetooth от телефона на единия човек, като едновременно и интеркома е активен. Има и опция за връзка с други мотоциклетисти ако пътувате в група ( до 4-ри мотора мисля), която не съм изпробвал все още.
                Изобщо много съм доволен и устройството си заслужава всеки лев!
                Ако някой има въпроси ще се радвам да отговоря.

                Поздрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Интерком за каски..Какъв?

                  Аз чакам някой да се изкаже за SMH-20. Иначе - да, напълно съм съгласен.
                  SENA е категорично най-доброто устройство.
                  Всички останали са зад тези корейци, които особено с 20-ката вдигнаха летвата доста високо. Тя конкретно поне според възможностите си е без конкуренция.... За сега.
                  Аз имам 10-ка и съм страшно доволен.
                  Надмина всякакви очаквания!!!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #24
                    От: Интерком за каски..Какъв?

                    Да подкрепя SENA 10 отново, ползвам я вече 2 сезона, батерията изкарва спокойно 10 часа, възможност за разговори в група до 4 човека, връзва се към телефона за слушане на музика или разговори.
                    Единствените ми забележки са, че по спесификация му дават покритие до 900 метра при открита видимост. В реални условия покритието не е повече от 500м.
                    Втората забележка е, че батерията се зарежда мнооооого бавно.
                    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                    Коментар


                    • #25
                      Това колко ще издържи е малко размито понятие но определено еднодневен трип с нон-стоп експлоатация (интерком, музика) си издържа без да се налага презареждане.
                      А ако все пак се наложи, 10 за разлика от 5 може да се зарежда и по време на експлоатация. Oсвен това SMH-10 e с по-голяма батерия, или поне по спецификации има по-голяма автономност.
                      И все пак често ми се случва да умре за батерия защото нямам навик да го зареждам регулярно.
                      С едни мобилен чарджър/power bank МL-102 в джоба проблема се решава адски елегантно. Така става практически независим от към захранване без да се налага да се опасвам с кабели към мотора. И то докато го ползвам!
                      Другата възможност да се закача в режим интерком с интеркоми на други фирми (Universal Intercom) просто поставя SENA на категорично 1 място - това е валидно вече и за двата модела.
                      10-ката подържа 2 устройства едновременно през блутут, например телефон (стерео) и GPS (моно). Бачка и с 3-то утройство (примерно MP3 плеър) но с аудио кабел.
                      Обаче основното разади което аз предпочетох 10 беше възможността да се разкуплира от основата, която остава на каската.
                      От една страна не си държа цялата каска на бюрото като го зареждам.
                      От друга в последствие си купих още една основа за отворената каска и си прехвърлям интеркома на 2-те каски.

                      Има и неща, които не харесвам в SENA:

                      - когато е в режим интерком или музика и батерията падне, гласовито предупреждение "low battery" е непосредствно преди да се угаси. Трябва да има няколко минути поне.
                      - Формата е доста тумбеста и според мен падане на каската върху него ще потроши кранчето" почти сигурно. Това за 5-цата и 10-ката. Крехко ми се вижда, малко рехаво.
                      - Мисля, че по-качествени високоговорители не са излишни.
                      - Превъртането на траковете с "кранчето", ако е вързан A2DP според мен е сбъркан - винаги превъртам в обратна на исканата посока.
                      Трябвало е или да обърнат тази посока или да сложат възможност за смяна от меню-то.

                      Това обаче са дребни неща... Страхотно устройство е и не съжалявам за тази покупка.

                      П.С: Зарежда се по-бързо през неговият кабел за заряд през запалка (12V).
                      USB-то на SENA работи от 5 до 14V

                      Това го забравих - направили са свещенна простототия точно с кабела за зареждане от запалка.
                      От този кабел на края на USB кабела излизат не 5V както е по стандарт а чисти 12V.
                      Ако този кабел се пъхне по погрешка в друго устройство, щото е стандартно micro USB това ще бъде края за другото истройство.
                      Ебаси идиотите - ми като са искали да дадът възможност за по-бръз заряд да бяха сложили отделен жак за зареждане!
                      Верно сложили са едно жълто лепече с надпис да се ползва само със SENA но според мен е чиста простащина подобно решение!!!
                      Последно редактирано от Esper; 05-10-14, 21:46.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #26
                        От: Интерком за каски..Какъв?

                        Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                        Единствените ми забележки са, че по спесификация му дават покритие до 900 метра при открита видимост. В реални условия покритието не е повече от 500м.
                        Да се уточня. Ако има 3 или 4 устройства в група от 2-3-4 мотора, а не 2 мотора с по 2 устройства на мотор, покритието е около 900метра. Първият и последния се чуват благодарение на този в средата, неговата SENA играе роля на ретланслатор.
                        Ако моторите са два, покритието е не по-вече от 500 метра.
                        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Интерком за каски..Какъв?

                          Ето и съвсем сурови впечатления от новият модел на SENA - SMH-20.
                          По-задълбочено - догодина но определено има хляб в този модел.
                          Само да кажа, че става въпрос за хардуерна версия 1408 и фърмуер 1.2 - последните за момента.
                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X