Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Благодаря!!!

    Коментар


    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Здр колеги знае ли някой дали е възможно обръщането на бмв Е46 320д facelift и ако е възможно колко би струвало това обръщане и дали ще стане читаво и без проблеми?

      Коментар


      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Първоначално публикуван от Vladimir2006 Преглед на мнение
        Колеги,купих си NISSAN TERRANO II -97година от UK.Някои можели да ми каже за цена на обръщането на волана с части от майсторите и към кого да се обърна.Благодаря предварително!
        Колегата ми си купи такъв, само че 98 година. Намери специализиран сервиз, който се занимава само с смяна на дирекция. Казаха му около 4000 лв като пари и 3 седмици за извършване на услугата. Дават и гаранция.
        Ако още те интересува, пиши ЛС - мога да ти дам телефона им.
        Колегата ми сега проучва варианта със сервиза в Турция - чул е че там офертата е наполвина - и като цена и като време.

        Коментар


        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Колега ЛС не може да ти се пише, аз също имам желание да получа телефон и имейл на този сервиз, но все още не може да коренспондираме чрез ЛС с теб
          amw@mail.bg ми е майла, ако може да ми пратиш тел. и емайл. Благодаря.

          tuni, аз попаднах на обява за обръщане на волани тук в УК, и питах за цената.За пасат Б5.5 около 2004-2005та година беше около £2400. Има един поляк който се занимва с това също, но още не съм се свързал с него, но предполагам цената ще е същата.

          Коментар


          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Позволете ми да добавя и моето скромно мнение по темата. От известно време карам дясна Frontera, въпреки че имам ляво Grand Cherokee. Причината е обяснима - доста по-евтино ми е. Не съм имал никакви проблеми с десния волан, като изключим комичните ситуации на бензиностанция например, когато след като седна в купето, видя че волана е от другата страна. С Джип определено е доста по-лесно, отколкото с кола, защото виждаш над колите, а ако е автомат, карането направо си е удоволствие. Ако все пак решите да обърнете "резбата", обърнете внимание на някои подробности, които обикновено остават след смяната на волана. Страничните огледала имат различен процент на приближаване а това за задно виждане няма достатъчен ход към новата позиция на водача. За фаровете вече е говорено и дори да Ви регистрират с "десни" фарове ще си спечелите псувните на насрещно движещите се колеги. Ако не смените посоката на движение на чистачките ще виждате чиста само половината от полагащата Ви се част от предното стъкло. Пълният ел. пакет обикновено има изведени бутони за командване на стъкла, огледала, заключване и ще трябва да смените корите на вратите и инсталацията, ако искате да ги ползвате. Седалките за водача и спътника при някои модели също са различни. Лоста на ръчната спирачка ще остане от далечната Ви страна, което не е голям проблем, но също дразни. Иначе, смяната на десния волан с лав си е предизвикателство, и аз искрено уважавам ентусиазма и усилията на всички, които са се нагърбили с това.

            Коментар


            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Оределено е голямо предизвикателство имах един Фрилндър обърнат т.е. от десен на ляв, и въпреки че е на секции много ме дразнят детайлите които се разминават.
              --------------------------------------------------
              [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

              Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
              [/FONT]

              Коментар


              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Колеги, някой да има инфо за патфайндер? Дали е възможно изобщо, и ако е някаква оринтировъчна цена на частите.Че днес гледах на един търг продадоха 1-2 на доста примамлива цена

                Коментар


                • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Няма невъзможни неща има само неможешти хора.

                  Коментар


                  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                    Оределено е голямо предизвикателство имах един Фрилндър обърнат т.е. от десен на ляв, и въпреки че е на секции много ме дразнят детайлите които се разминават.
                    Явно някой се е учил на него. Аз съм с обръщан Фрилендър и смея да твърдя, че дори хора, които работят с коли не забелязват. Става перфектно. Ето ти нещата, които се виждат, но вече ако знаеш къде да гледаш. Ключалката остава на дясната врата/няма на двете/, обаче всеки си отключва с централното. Аз не съм я ползвал никога и преди и след обръщането. Като вдигнеш гумената постелка от дясно си стои една пластмасово подложка, което първо не се вижда с постелка, второ нищо не пречи или бърка. Като отвориш капака, по изолацията към таблото леко личи, че е обръщана изолацията, но това пак при вглеждане и пак нищо не пречи. Табло, седалки, уреди са си едно към едно с оригинален ляв волан. Ръчката за отваряне на капака е от дясно при всички модели и леви и десни. Аз постоянно се срещам с хора, карам различни хора в колата и никой не разбира или пита дали е обръщана, защото просто не се познава.Аз и не крия разбира се, но просто никой не забелязва. Даже един ми вика: "Ей пак нова кола. Какво направи с оная с десния волан".

                    КАКТО СЪМ ПИСАЛ НА МНОГО МЕСТА, ТРУДНА ПРОЦЕДУРА Е ОБРЪЩАНЕТО/НАМЕСТВАТ СЕ ТРЪБИЧКИ, МАРКУЧИ, КАБЕЛИ И Т.Н. И Т.Н./. НЕ СЪВЕТВАМ НИКОЙ НЕОПИТЕН ДА СЕ ЗАЕМА. ПРИ НЯКОИ МОДЕЛИ ПЪК Е ПОЧТИ НЕВЪЗМОЖНО. АЗ МОЖЕ БИ АКО БЕШЕ ДРУГ МОДЕЛ ТРУДЕН ЗА ПРАВЕНЕ, НАМАШЕ НИКОГА ДА СЕ ЗАХВАНА. НО В ЗАКЛЮЧЕНИЕ ВИ КАЗВАМ, ЧЕ АКО СЕ НАПРАВИ КАКТО ТРЯБВА С НУЖНИТЕ ЧАСТИ СПЕЦИАЛНО ПРИ ФРИЙ - СТАВА ИДЕАЛНО.
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Колеги,нагледал съм се на една Тойота 70-тка с квадратен фар с големия мотор 3000 /1KZ-T/. Ако я взема от Англия дали ще ме оправят 2000 лева за дирекцията?Благодаря!

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
                        Колеги,нагледал съм се на една Тойота 70-тка с квадратен фар с големия мотор 3000 /1KZ-T/. Ако я взема от Англия дали ще ме оправят 2000 лева за дирекцията?Благодаря!
                        Не, не мисля, че ще те оправят. Много зависи за колко ще намериш частите и какви части трябват. Смятай си труда минимум 1000 лв и от там колкото си намериш частите. Някъде към 15 лв. за тръби за АБС, клима евентуално, така че според мен поне 2500 лв. Сега друг е въпроса ако си я правиш сам или имаш познат майстор.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Следя темата от време на време и забелязвам че все се пита колко пари ще струва обръщането.
                          Ами досега виждам няколко телефона на хора които обръщат дирекции вземете им звъннете.
                          Аз съм обръщал на няколко машини и забелязвам че хората си купуват някаква кола за малко пари и после почват да търсят най голямата евтиния за работа и части.
                          Обръщането може да излизе малко пари но и качеството ще е такова.
                          Повърхностни заварки без смяна на кори на врати парно хебели лошо свързани кабели на инсталация.Фарове огледала и много други неща.

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Имам грешка в предния пост. За тръбички имах предвид 150 лв, а не 15. Иначе съм съгласен с коко. Не е шега работа момчета!!! Много зависи от частите и от това как искате да стане. Някои си ги карат с "десни" чистачки, някои напасват, топят пластмаси, удължават тръби и т.н. - не е кой знае кво, но аз исках всичко да е перфектно. Някои правят компромиси със заварки, изолации. Много е важно да проучите за конкретната кола какво ви трябва. За някои трябват сериозни преработвания по ходова част или по самата ламарина под таблото. За Паджеро да речем след разговори се оказа, че има някво рязане на купето, което едви ли си заслужава. Просто като изберете модел говорете с майстор да ви каже кво трябва. Ако е средно грамотен при едно разглеждане на колата от всякъде трябва с голяма точносто да ви каже. Или пък питате човек, който работи със съответната марка. Аз питах за Пежо във Франс Ауто да речем. За някои коли може да достигне и 3-4-5 хил. евро. Моето мнение обаче е, че под 2200-2500 лв с всичко, трудно може да стане колата. Това в нормален случай. Ако намерите частите супер тънко или пък тоя който ще го прави ви е братовчед и ще вземе 500-600 лв е друг въпрос.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Найстина е редно всички да обърнем внимание на мнението на Марин.
                              Не бива да се правят компромиси с това, макар, че ми е малко трудно да си представя, че има хора които гледат да спестят малко пари по този начин.

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Първоначално публикуван от amw Преглед на мнение
                                Найстина е редно всички да обърнем внимание на мнението на Марин.
                                Не бива да се правят компромиси с това, макар, че ми е малко трудно да си представя, че има хора които гледат да спестят малко пари по този начин.
                                Определено, макар че и днес видях един "десняк", който караше определено опасно (ляв завой при Ректората, между двете ленти, като ме засече).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X