Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

    Започвам темата за нашето участие в рали Дакар 2012 с ИЗВИНЕНИЕ към всички Вас - най-вече за голямото закъснение за пускане на тази тема.
    Но се надявам, че ще получа оправдание разказвайки Ви всички подробности около подготовката на нашия клуб.
    А повярвайте ми - това се оказа много по-сложно от това което си мислехме.

    И така, след Дакар 2011, окуражен и вдъхновен от Вашата подкрепа и на още много приятели, познати и непознати, реших че си заслужава да се продължи Българското участие в това недостъпно място наречено рали Дакар.
    За целта се опрях на най-близките приятели от форума и състезанията и учредихме спортен клуб "Ralliraid.bg" с една единствена цел - участие на добре подготвени състезатели от България във всички категории - мотори, атв и джипки. С утвърждаване авторитета на клуба, потока от средствата от рекламодатели и спонсори трябва да осигури средства за подготовка на състезатели и машини и участие в световните надпревари.

    И така на 17 май на пресконференция обявихме нашите намерения:
    - участие в Дакар 2012
    - състезатели - Аз и Младен с АТВ - 100% Българи
    - подговка на машините - 100% в България
    - асистенция - 100% Бългаска - собствен камион 6Х6 и Бъгарски механици

    Подозрението че средствата за първото самостоятелно участие на Българският отбор няма да са достатъчни, ни накара още на тази фаза да изключим участието на мотористите и на автомобил. С надеждата за повече средства 2013 година.

    Ето малко снимки от представянето



    Наложи се и да се раздават малко автографи за журналистите и феновете



    Да не мислите че е лесно да кажеш нещо умно пред толкова камери



    Е, тука отвън на атв-то е далече по добре



    Събин и Цвети ще трябва да изчакат отбора да понасъбере сили за догодина





    А за подобряване на резултатите тази година ще разчитаме на Младен - дупе да му е яко....




    Така, това беше замисъла и представянето пред публиката на нашия клуб, състезатели и деятели.

    Сега да видим докъде я докарахме 3 месеца перди дкар 2012
    Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
    Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
    www.dakarbg.bg
    www.rallyraid.bg

  • #2
    От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

    Следвайте мечтите си и не се отказвайте. Ти поне доказа, че можеш. Пожелавам успех на новия клуб.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

      Не знам как ще ме разберете, но от този ден - 17 май = за мен и всички замесени започна .....Дакар....
      Обема на подготвителните работи е толкова голям, сложен и заплетен, че наистина всеки ден денонощието трудно стига. И досега е така, и колкото по-отиваме към края, толкова по-отговорно става.

      Ще ми кажете - Какаво толкова има да се готвите?

      Еми ето какво:

      - да закупим и ПОДГОТВИМ състезателни машини, доработвайки, тунинговайки и поръчвайки нови части.
      - да закупим и подготвим асистентски камион
      - да закупим необходимите резервни части и гуми
      - да участваме в състезания през 2011, като подържаме старите сътезателни машини - същите като тези от Дакар
      - да тренираме по програма
      - да прочетем всички регламенти и попълваме и изпращаме всички документи навреме - както за рали Дакар, така и за другите състезания.
      - да си гледаме служебните задължения в работата
      И най-вече да се срещаме и преговаряме с възможните рекламодатели и спонсори, защото за всичко това са необходими много много пари - всеки ден.....

      Е, май някъде семейството го изпуснах

      Та всичко това е чест от извинението ми към Вас, защо чак сега сколасах да отворя темата за нашето участие....
      Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
      Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
      www.dakarbg.bg
      www.rallyraid.bg

      Коментар


      • #4
        От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

        Пожелавам Ви успех. И достойно представяне.
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

          Пепи .... сложили сте си голям камък на шията ...., но вярвам че ще се справите и че отново ще те видим на финала!!!
          Успех!!!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

            С вас сме и знам, че ще успеете и отново ще се представите достойно!Успех!
            Освен, че ще ви подкрепяме морално и емоционално, кажете с какво бихме могли (феновете тук) реално да помогнем?
            0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

            Коментар


            • #7
              От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

              Първоначално публикуван от "Teteven 4X4" Преглед на мнение
              С вас сме и знам, че ще успеете и отново ще се представите достойно!Успех!
              Освен, че ще ви подкрепяме морално и емоционално, кажете с какво бихме могли (феновете тук) реално да помогнем?
              Благодаря за подкрепата, чесно казано тя е много важна за нас.

              Това което ще ни помогне е купуването на нашите продукти от фен шоп магазина ни в сайта на Rallyraid.bg - някои от нашите спонсори ни предоставят не пари а продукти - изработени по наш проект специално за Дакар 2012 - шапки - пустинна и нормална версия, тениски , официалните ризи на отбора и много дизайнерски ключодържатели - бродерия от двете страни върху специален плат.

              Мисля че качеството е много добро, и така всеки закупил ще получи нещо стойностно и ще ни помогне в заключителната фаза.
              Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
              Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
              www.dakarbg.bg
              www.rallyraid.bg

              Коментар


              • #8
                От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

                Продължавайки разказа за подготовката ни, ето нагледно как изглежда подготовката на състезателните машини.
                Всичко започва с купуването на нови машини. Тази година цената трябваше да се плати изцяло - е с малка отстъпка но ....криза е и пазара е изключително свит.

                Нека само да отбележа, че списъка с туниг частите които се купуват готови от чужбина беше задействан от м. март - доста солидни суми и многобройни фирми доставчици - от америка, франция, германия....Това доста затруднява логистиката, плащанията и проследяването на всяка поръчка.

                Но това е решим въпрос, защото концепцията на Ренегада поне на мен вече ми е ясна - принципно въпросите са решени.

                И ето сега как изглеждат новите машини - девствени - от сандъците











                Ето ги и двете вече паркирани готови за ...тунинг
                Ако знаеха горките какво ги чакаше, нямаше да са толкова спокйни

                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                www.dakarbg.bg
                www.rallyraid.bg

                Коментар


                • #9
                  От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

                  Между другото, както вече Ви казах, през текущия сезон се състезаваме със старите АТВ-та.
                  Спокйно мога да ги нарека Ветерани - на по над 12 000 км - само състезателни - не знам на колко километри на нормален автомобил се равняват, но амортизацията на всички материали, възли и елементи е толкова голяма, че просто от всякъде може да очакваш счупване или дори разпадане на частите по машината.

                  Ето нагледен пример какво и се случва на рамата след поредното състезание в Албания. Не си представчх че може така да се разцепи и смачка - явно голям зор вижда . Тука са снимки от рамата преди ремонта и доратките.










                  Тези стряскащи снимки ги пускам само за да ви покажа какво става ако не се тунингова както трябва - тази рама НЕ Е БИЛА УСИЛЕНА.

                  Новите - дкарските - са направени изцяло от нас, в два основни пункта:

                  1. Основна монтажна и електрическа дейност - Кароер - разбирайте Бисер Борисов /но не е роднина с Бойко /







                  Ето тука как състезатея наглежда процеса - как беше "нивата не ще молитва а мотика"


                  Ето така - ръка за ръка вървят 2-та процеса - поправяне и подръжка на старите машини и тунинга на новите.







                  Ето така пристига от другия край на София НОВАТА ТУНИНГОВАНА РАМА - ЗА ДАКАР



                  Тя е направена в подготвителния цех - силови доработки и производство на нови елементи и възли - "Form Tuning" ltd или по-просто както го знаят всички - Омбре-то






                  При Омбрето се подготвя паралелно и Камиона - но затова като почнем с камиона...



                  И след като всичко дойде, започва сборката:














                  Най-сложна се оказа преработката на електро системата.
                  Това което виждате е новият кабелен сноп - на какво ви прилича?



                  но всичко си има място и е под контрол



                  По-нататък ще пусна актуални снимки на ИЗЦЯЛО ГОТОВИТЕ машини - но нека има и малка изненада

                  Това горе долу е процеса на подготовка на атв-тата...

                  А-аааа, забравих, резервните части.....ето как изглежда една част от тях















                  Не ме питайте колко струват - това са част от частите на Аноан Морел от Франция.

                  А това е ПЪРВИЯТ Ренегад - протипа по който от Кан Ам са започнали призводството на модела. Сега вече е при нас в България и когато го стегнем ще е първият експонат в изложбената ни зала.



                  Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                  Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                  www.dakarbg.bg
                  www.rallyraid.bg

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

                    Пожелавам Ви успех и по-предно класиране, от миналата година!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

                      Успех и от мен.
                      Знам, че ще бъде адски трудно, но Вие го можете.
                      Сигурен съм, че ще има добри резултати на следващият ДАКАР.

                      Хубаво е да се даде гласност тук, във форума.
                      От тук, от там по малко и ще се получат нещата.
                      .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

                        Успех и от мен на екипа,а на мен ми е интересно и другата част и не по малка по важност-подържащия камион,разбрах че е Мерцедес,но ще бъда благодарен и на малко повече инфо,естествено когато имате възможност.Благодаря и пак УСПЕХ.
                        Последно редактирано от Валентин Исаев; 23-09-11, 10:29.
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

                          Спортен клуб Ралирейд.БГ ще проведе пресконференция на 12.10.2011 (сряда) от 12:30 часа в пресклуб "България" на стадион "Васил Левски". В присъствието на Министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков, Петър Ценков - единственият българин завършил рали "Дакар", ще разкаже за предстоящото си участие в рали "Мароко", ще направи преглед на успешната програма на клуба за 2011 г. и за първи път ще представи готово състезателно ATV за "Дакар" 2012, както и сервизният камион Mercedes на клуба за пустинната надпревара.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

                            Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                            Успех и от мен на екипа,а на мен ми е интересно и другата

                            част и не по малка по важност-подържащия камион,разбрах че е Мерцедес,но ще бъда благодарен и на малко повече инфо,естествено когато имате възможност.Благодаря и пак УСПЕХ.
                            Да, наистина, тука малко пропускаме камиона....
                            А той се явава много важна част от едно сътезание.

                            Клуба го закупи по препоръка на Антоан Морел - с такъв тип камиони карат всички сериозни отбори - 6х6.
                            Е, не е първа младост, но за толкова имахме пари.
                            Сега все още тече подготовката му за Дакар, за да е наистина надежден и добре подготвен. А това коства доста средства.
                            Първият му тест беше на Рали Бреслау - за наша радост без проблеми издържа теста - 1300 км ги мина с лекота, всичко му работеше - ток, въздух, осветление..... и установихме че имаме МООООГО МЯСТО в него...

                            Ето и малко снимки



                            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                            www.dakarbg.bg
                            www.rallyraid.bg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дакар 2012 - Спортен клуб "RallyRaid.bg" и неговите участници.

                              И малко снимки от вчерашната пресконференция:



                              Тук още се събираме...


                              Медиите налазват нашите момчета, подпукаха даже и Омбрето (сори Мите, че те забравихме при камиона после )



                              Моят нов служител Руси е барнал доста готина Тойотка



                              Камионът, почти готов за Аржентина, Чили и Перу





                              Пепи ни обяснява нещо, ама ни си знаем бе!





                              Включването на живо в спортните новини по БНТ



                              Медиите здраво налазиха Ценков, Вачков и ко.



                              Като видех, че могат да ме дават по тАлавизията, реших да участвам на Дакар с трето АТВ... ма некой друг път...



                              Пресконференцията







                              Пожелаваме успеха на Пепи и Младен в Африка



                              Изглеждат малко притеснени за Мароко, ма поне ще хванат още малко лято...

                              Ето и официалната информация:

                              Петър Ценков и Младен Вачков ще участват на рали "Мароко" 2011

                              Най-голямото оф-роуд състезание в Африка е част от подготовката на клуб Рали Рейд.БГ за рали “Дакар” 2012

                              На специална пресконференция в пресклуб “България” на Националния стадион “Васил Левски”, Петър Ценков – единственият българин, успешно завършил рали “Дакар”, в присъствието на Министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков, обяви програмата на отбора Рали Рейд.БГ, свързана с предстоящото издание на рали “Дакар”.
                              Ценков, заедно със съотборника си Младен Вачков, ще участва в рали “Мароко” от 16 до 22 октомври. Най-голямото крос-кънтри състезание в Африка, привлякло на старта си 170 екипажа от цял свят, е важна част от подготовката на българките ATV-пилоти за рали “Дакар” 2012.

                              Ще ви припомним, че миналата година, още с дебюта си, Петър завърши мароканската надпревара на престижното второ място, в борба с едни от най-елитните ATV-пилоти в света. Тази година, на българския отбор ще е още по-трудно, тъй като конкуренцията е още по-голяма, а етапите и преходите в пустинята ще са по-дълги и по-тежки, следвайки трасетата на класическия “Париж – Дакар” в Африка.


                              Участието в рали “Мароко” е само две седмици след като Ценков и Вачков записаха двойна победа в ATV-категорията на рали “Бреслау”. Осемнадесетото издание на най-голямата европейска оф-роуд надпревара се проведе в края на септември на територията на България и Румъния, като маршрутът включваше 3000 км, половината от които състезателни етапи.

                              По-рано тази година, пилотите на Рали Рейд.БГ записаха успешни участия в оф-роуд маратоните “Албания” и “Евия Рали”, които също бяха важна част от подготовката за предстоящия “Дакар”.

                              Петър Ценков заяви “Изключително доволни сме от постигнатите резултати, макар че най-трудното тепърва предстои. “Дакар” не е шега и изисква сериозна подготовка. Мога да кажа, че именно подготовката е над 50% от участието в този маратон и сме се постарали да вземем всички мерки за още едно успешно българско представяне в Южна Америка. Разбира се, едно участие в “Дакар” изисква много време, нерви и средства и мисля, че тук е моментът да изкажа моите и на клуб Рали Рейд.БГ огромни благодарности към нашите спонсори, както и към държавата която и миналата, и тази година застава твърдо зад нас в лицето на Министър Свилен Нейков и Министерството на физическото възпитание и спорта. Също така, отново подкрепа получихме и от Министерството на транспорта, за което благодарим на Министър Ивайло Московски. Благодаря също на всички медии, които допринесоха изключително много за популяризирането на българското участие на “Дакар”.

                              За “Дакар” 2012 Ценков и Вачков ще разчитат на добре организиран отбор, състоящ се от опитни механици. Така например, уникалният сервизен камион на тима, както и сервизният автомобил ще бъдат управлявани от топ състезателите ни по оф-роуд Руси Русев и Руслан Трифонов, които имат дълга и успешна история в състезания в България и в чужбина. Главен механик на отбора е Димитър Ортаков, всепризнат специалист в поддръжката на състезателни машини.

                              Състезателните четириколки и сервизните машини на тима бяха показани за пръв път пред българските медии по време на пресконференцията.

                              През този сезон българските пилоти отново залагат на машини Can-Am Renegade, с каквато Ценков завърши рали “Дакар”. Канадските четириколки са с 800-кубиков двигател, 4х4 задвижване и допълнителен тунинг, съобразен с изискванията на рали-рейд надпреварите.

                              Асистентският камион Mercedes е закупен от бивш голям заводски отбор, участвал на рали “Дакар” и в момента е пригоден за нуждите на родните ни пилоти и техните ATV.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X