Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на палцов съединител.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулиране на палцов съединител.

    Не мислех да пускам тема, но в нета никъде не прочетох как се регулира такъв съединител (ако може по-подробно).
    От години имам УАЗ и така и съединителя не е регулиран както трябва, лагера се върти постоянно. Двигателя е перкинс 3-цилинров, съединител : притискателен е с палци без винтове за регулиране, феродовия е от газка, за притискателния не знам.
    Та ако някой може да помогне какво точно се гледа и мери. Не искам да слагам друг с демферна пружина.

  • #2
    От: Регулиране на палцов съединител.

    Не е добре че притискателя е без винтовете за регулиране. Тия винтове служат освен за регулиране и да издържат на износване. Иначе ако само лагера ти е проблема би трябвало да можеш от вилката да го отдалечиш. Малко ; да има минимален луфт.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: Регулиране на палцов съединител.

      Виж дали имаш пружина,която да връща педала.Да не е останал лагера да връща педала тогава няма регулиране на палците.Отпущаш си палците съответно и педала пада надолу.Първо провери дали педала е върнат догоре после отпусни палците на 2-3 мм от лагера(колкото дебелината на кибритена клечка).Палците трябва да са равномерно отпуснати,разстоянието на все от лагера да е едно и също.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Регулиране на палцов съединител.

        Имам и друг проблем : педала на съединителя понякога ми засяда и бавно се връща в горно положение.
        Въпросът ми от какво може да е причината: помпата (дори и да не е протекла пак да не работи), силовото цилиндърче.
        Само да вметна че някои неща по уаза са преправени, вилката на съединителя е удължавана. Другото което ми казаха че помпата и силовото цилиндърче вървят комлект.........е аз не съм сигурен че С.Ц. е от уаз.
        Същото е с два изхода единия е затапен.
        Може ли то да ми е проблем.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X