Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

    Абе как да съм сигурен като нищо не вдявам.Нали затова питам тук ако някой нещо подобно е препатил да даде акъл.Днеска ходих на амнайсти сервиз дето се съмняват доста в съединитела.Лошото е че всички сервизи имат очевидно много работа и избират лесните ремонти а при такъв като моя требе да разглобяваш и да гледаш яко.Особенно на машина като мойта дето в града са 10 има няма..............Уговорих се последно с едно момче в петък да го почне.Гледам го подкарал няколко жипки да прай.Тоя звук се чува основно когато жипката тръгва и понякога като смяням от висока на ниска предавка!!!!!!!

    Коментар


    • #17
      От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

      Колега от писанията ти нищо не става ясно, как така никой не се намери в цяло Русе да ти вдигне колата на подемник и да видите къде ти е проблема. Изведнъж решаваш раздатки да купуваш. Въобще някой погледна ли е тази кола? И не си мисли че 15 годишният ти рейндж е космически кораб и никой не разбира нищо. Принципът на работа на двигателя е един звсички коли за всички 4х4 джипките и те са така. Когато става дума за електроника, диагностика и други тънки работи тогава се търси вещото мнение на специалист на марката. Но основното което е при теб мисля че средно грамотен механик може да ти го каже. Другото е губене на време.
      Когато сам неможеш да си помогнеш и ние неможем да ти помогнем колкото и да желаем.
      Написахме ти какво трябва да направиш, действай.
      Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

      Коментар


      • #18
        От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

        Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
        Никой не ще да се захване с Рейнджа ужас.
        Всички вдигат ръце хахах.Пишете ако някой има раздатка за продан за какви пари ще ми я хариже че ако се окаже от нея да я сменям.
        А на Blago 4x4 обади ли се??
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #19
          От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

          Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
          ...Жипката палеше зор когато е топла обаче я оправих като изключих датчика за температурата който е под колекторите хохохо колко съм хитъъъър...
          Не мисля, че си "хитър". По скоро се заблуждаваш нещо.

          Коментар


          • #20
            От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

            Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
            Никой не ще да се захване с Рейнджа ужас.
            Всички вдигат ръце хахах.Пишете ако някой има раздатка за продан за какви пари ще ми я хариже че ако се окаже от нея да я сменям.
            Върви в Мотопфое,за диагностика ще ти вземат 50-тина лева и ще знаеш със сигурност какво и има на джипката.По начина по който си тръгнал ще усееш целия град и накрая ще ревеш във форума какви педали са русенските майстори,и ще си дал двойно повече пари.

            Коментар


            • #21
              От: RANGE ROVER 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

              Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
              Това ме вълнува как да го диагностицирам и дали в Русе има някой разбирач точно на RANGE ROVER, щото всички се плашат и не искат да го гледат !!!!!
              Има хора и за диагностика,и съм виждал доста джипки от същия модел при тях така,че сигурно ги поправят.

              Коментар


              • #22
                От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                Здравейте съфорумци.Собственик съм на RANGE ROVER 2.5 DSE 97г.Вчера като потеглям рейнджа издаде ужасяващ звук.Включвам на скорост без проблем,но в момента в който отпускам педала на съединителя се чува адски стържещ звук-все едно метал в метал не може да зацепи.Това е при включване на всички скорости.Някой да е имал подобен проблем че в Русе не зная къде да го нося .Който и да съм питал за други предишни проблеми всеки го е бъзе да го прави.Ще бъда благодарен ако се отзове някой знаещ !!!!!
                Имах подобен проблем- при мен се оказа отлепено феродо от едната страна на съединителя
                Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
                0886030780

                Коментар


                • #23
                  От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                  Такаааааааааа майстора ми каза че не може да ми смъкне раздатката и скоростната кутия щото са заедно и са били много тежки.Ххахаха ше се гръмнаааааааа.Хайде напишете има ли някой който разбира по ходовата част на range rover.Разбирате ли че съм говорил с един билюк майстори които като го погледнат и се отказват.ПОМОООООООООООООООООООЩ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                    На 18.09.11 човека ти написа какво да направиш. Подемници в Русе би трябвало да има. Ако няма стетоскоп върви в кауфланд и купи за 5лв. апарат за мерене на кръвно и подари слушалката на майстора.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #25
                      От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                      Здравей, ще бъда кратък, имам рейндж който продавам на части, ако не можеш да намериш майстор в Русе в което лично се съмнявам ще те взема на платформа и ще оправим колата. Примерно : репатриране 300, раздатка втора употреба 500, монтаж демонтаж 400 лв! телефона ми е в профила айде успех , а според мен си за съединител което с трудът варира от 800 до 1500 лв.
                      Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                      Коментар


                      • #26
                        От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                        Благодаря колега dignatov.Случи се така,че трябваше да си инвестирам всички пари за разширяване на бизнеса.Така че ремонта ще го оставя за края на октомври и дотогава ако не намеря някой русенски майстор който да свърши работата ще ти звънна да се уговорим.Последно един майстор ми каза че от раздатката към СК отивал вал който бил на шлици и смятал че те са тръгнали.Но трябвало да смъкне всичко пък нямал подемник.Луда работа

                        Коментар


                        • #27
                          От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                          Тъййййййй нов мастер с нова диагнозааааа.Виско муфата била проблема.Сега щя поръчва на някакъв варненец който имал бензинов Рейндж и го продавал на части.Ше видим каква сумичка ше ми каже

                          Коментар


                          • #28
                            От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                            Бахти пак си взех ДЖУГАНА ненаправен.Какви са тия сервизи кво е това нещооооооооо.Без да го отворят казаха раздатка.Викам и какво и е на раздатката.А те еми не знайми ама за да я отворим ще ни отидат няколко часа.И ще ни заеме подемника тъй че вземи си раздатка и ше ти я сменим.Хахахах очевидно приличам на балък .Как без да я отворят ше кажат че е тя и ей тъй просто да я сменя с друга.Няма да се ремонтира няма нищо хехехе.Луд станах пууууууууу

                            Коментар


                            • #29
                              От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                              Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                              Върви в Мотопфое,за диагностика ще ти вземат 50-тина лева и ще знаеш със сигурност какво и има на джипката.По начина по който си тръгнал ще усееш целия град и накрая ще ревеш във форума какви педали са русенските майстори,и ще си дал двойно повече пари.
                              Абе човек,не мога да те разбера.Наистина си решил да осееш целия град и всички гаражчета.Написах ти 1-во върви до Мотопфое виж какво и е на колата и тогава търси къде да го оправяш.Няма да ти струва живота и не хапят там,ако не ти се ходи там пиши ми на лични,ще ти дам един номер да се обадиш да ти запишат час да ти кажат какво ти има на джипа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Range Rover 2.5 DSE 97 ужасяващо скрибуца

                                За проверка на виско муфата в раздатката тук:
                                http://www.ashcroft-transmissions.co...d&productId=25


                                A common problem with the Range Rover BW transfer case is a "seized viscous coupling". This can easily be identified by the effect it has on cornering, the tyres will "chirp" or "scrub", as the vehicle is effectively permanently in diff lock. As a confirming check, put transfer case in "neutral", handbrake on, jack up one front wheel and try to turn it, it should turn slowly with resistance, if locked solid the viscous coupling is seized, and will need changing before any damage to the diffs or CV joints occur.

                                Превод от чичко гугъл:

                                Често срещан проблем с Range Rover трансфер BW случай е "Иззетите вискозен съединител". Това може лесно да бъдат идентифицирани от влиянието, което оказва на завой, гумите ще "писукат" или "скраб", тъй като превозното средство е ефективно постоянно в разл заключване. Като потвърждение проверка, поставени случай трансфер в "неутрална", ръчната спирачка, Джак до едно предно колело и се опитайте да го включите, трябва да се превърне бавно със съпротива, ако заключен твърди вискозен съединител е задържан и ще трябва да се променя преди всички вреди, diffs или CV ставите се появяват.
                                Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X