Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

    Здравейте колеги . От вчера след серия от сложни бартери съм собственик на ЛР Дискавъри с двигател 3.5 V8 . Какво е вашето мнение за двигателя и ходовата част на този автомобил. Забравих да кажа , ще му правя трансформация за трофи състезания , освен ако не се окаже , че съм сгрешил в избора си.

    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-09-11, 10:35.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

  • #2
    От: Въпрос за Диско 3.5 V8

    Двигателя ти е достатъчен, въпреки, че 3.9 е по-добре, за ходовата част предполагам си наясно - Ашкрофт, но къде ще караш трофи в България. Виж си скоростната кутия - има едно капаче отзад, което, като се свали може да се сложи помпа за хидравлична лебедка - незаменима за истинско трофи.

    Ако е за траял - машината е тежичка и ще трябва почти изцяло да му махнеш колибата и да поскъсиш шасито отпред и отзад. Естествено да сложиш и подходящо окачване - има доста интересни неща из английските сайтове.
    Май е време да направи някой едно истинско траялно Дискавъри!
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

      Благодаря за бързия отговор. Шасито мисля да го подкъся отпред и отзад , като ще внимавам да не стане "труден за рисуване". Някой може ли да ме насочи към подходящо окачване - лифт не повече от 2". Четох доста във форума , но не можах да се спра на нищо конкретно. Между другото съм от Бургас.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

        За лифт най-доброто е да се преправи на 4линк окачването и да се ползват коиловери.Иначе бюджтния вариант е:
        http://www.gwynlewis4x4.co.uk/page56a.html

        И това е като минимум + блокажи и тн. Иначе за да се превърне в нещо трябва много рязане,което обикновено води до грозни гледки. Друг вариант е да се сложат редукторни мостове от нещо, което за този вид състезания е задължително според мен и още много други.
        Ама то в България няма трофи шампионат за сега дколкото знам ама...
        Ще следя темата с интерес.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-09-11, 10:47. Причина: Неработещ линк
        M.P.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

          Окачването ти е последна грижа. 4 пружини +4бр Билщайн и си готов за трофито. Лошото е, че задължително ти трябват 2 ARBта и усилени полуоски, карета и капачки. Защото с щатните няма да стигнеш до никъде. ARBто е 625 лири на бройка без доствка и ДДС. Смятай на къде отиват нещата.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Окачването ти е последна грижа. 4 пружини +4бр Билщайн и си готов за трофито. Лошото е, че задължително ти трябват 2 ARBта и усилени полуоски, карета и капачки. Защото с щатните няма да стигнеш до никъде. ARBто е 625 лири на бройка без доствка и ДДС. Смятай на къде отиват не
            щата.
            Толкова ли са слаби полуосите , че да се налага подмяна ? От къде мога да намеря тези пружини и амове Билщайн за които говориш?
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
              Толкова ли са слаби полуосите , че да се налага подмяна ? От къде мога да намеря тези пружини и амове Билщайн за които говориш?
              От тук. http://www.mm-4x4.com/springs--shocks-235-c.asp Аз обаче, бих се замислил сериозно за Терафирма. Още повече, че ги има доставени в София. Керчев ги чака 3 месеца, и накрая разглоби Ровъра. Като ги видях на живо се шашнах. Пружините са прогресивни, а амовете приличат на улуци. Баси животното. А полуоските не са кой знае колко слаби, нокато те гледам как даваш газ, в комбинация със зъбати гуми, резултата е сигурен. Цената на усилените полуоски, карета и капачки е съизмерима с цената на серийни като за Тойота или Нисан, но са с 5 години гаранция. Независимо как,къде, с какъв мотор и с какви гуми караш.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

                Подмяната на полуоските, капачките и каретата на предния мост с усилени на Ашкрофт е много силно препоръчителна при използване на агресивни гуми. За миналата година имам скъсани две полуоски и едно каре - заради гумите. А вместо ARB вече можеш да ползваш новият блокаж на Ашкрофт - http://www.ashcroft-transmissions.co...ewCat&catId=89 , който по същество е на същия принцип, но усилен. Вече монтирах такава комбинация на задния мост и определено мога да дам само положителни отзиви. Добре е да смениш и короните и пиньоните с подходящо предавателно число за гумите които ще монтираш, а върхът е, ако изпратиш мостовете на ашкрофт да ти направят при тях монтажа заедно с това: http://www.ashcroft-transmissions.co...d&productId=63
                Койловъри за трофи мисля, че не са необходими, прогресивни също, макар, че са си благина. Амовете като "олуци" вече ги тестваме на едно диско и отзивите са добри, но идеята там е друга - да носят по-голямо тегло и не загряват толкова (то за трофи из локвите каквито и да са няма да загреят).
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Диско 3.5 V8

                  Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                  Виж си скоростната кутия - има едно капаче отзад, което, като се свали може да се сложи помпа за хидравлична лебедка.....
                  Сори за смотания въпрос,това капаче за автомат ли говорим или РСК?Някакво инфо може ли да се види от някъде?Благодаря.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

                    На раздатката отзад. Точно срещу скоростната кутия. Но както беше казал Джорджо преди време- Ако можеш да избягаш от хидравликата, бягай. Още повече, че механични лебедки има колкото искаш. Моята например ми струва вече около 700 лв. С нови карета, лагери в КОМа, броня и доставка. Кеф.

                    Бързо търсене и резултата е налице. КОМа е същия, бронята и водача също. Лебедката е друг модел, ама на кой му пука.
                    http://www.ebay.co.uk/itm/LANDROVER-...item27be3e24b4
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

                      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                      Подмяната на полуоските, капачките и каретата на предния мост с усилени на Ашкрофт е много силно препоръчителна при използване на агресивни гуми. За миналата година имам скъсани две полуоски и едно каре - заради гумите. А вместо ARB вече можеш да ползваш новият блокаж на Ашкрофт - http://www.ashcroft-transmissions.co...ewCat&catId=89 , който по същество е на същия принцип, но усилен. Вече монтирах такава комбинация на задния мост и определено мога да дам само положителни отзиви. Добре е да смениш и короните и пиньоните с подходящо предавателно число за гумите които ще монтираш, а върхът е, ако изпратиш мостовете на ашкрофт да ти направят при тях монтажа заедно с това: http://www.ashcroft-transmissions.co...d&productId=63
                      Койловъри за трофи мисля, че не са необходими, прогресивни също, макар, че са си благина. Амовете като "олуци" вече ги тестваме на едно диско и отзивите са добри, но идеята там е друга - да носят по-голямо тегло и не загряват толкова (то за трофи из локвите каквито и да са няма да загреят).
                      Не искам да се вкарвам в скъпо струващи филми . Първо смятам да скъсам някоя и друга полуоска и чак след това да вземам решение как да продължа напред. Гуми ще сложа 32ки , такива имам под ръка пък каквото сабя покаже. Оказва се обаче , че не мога да намеря минусови джанти . Намерил съм +8 , но нещо не ме кефят. Вчера чух гласа на мотора ," Зил "130 пасти да яде , не е истина . Само че трябва да го свалям ,защото съединителя е заминал тотално.Забравих да кажа че джипа го измъкнах от автоморга малко преди да стане невъзможно въстановяването му. В същност предната маска вече беше отрязана и заминала при клиент. Още веднъж благодаря на всички които помагат да се ориентирам в джунглата от доставчици на авточасти. Скоро ще има снимки на "красавеца".
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

                        Не се занимавай с оригиналното купе. Правиш си една тръбна конструкция, вземаш мотор, скорости, раздатка и мостовете и може и да стане нещо. Но и това е от скъпите варианти
                        sigpic

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

                          Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                          Не се занимавай с оригиналното купе. Правиш си една тръбна конструкция, вземаш мотор, скорости, раздатка и мостовете и може и да стане нещо. Но и това е от скъпите варианти
                          Ми то май няма ефтин вариант.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Ми то май няма ефтин вариант.
                            Евтиния вариант е изобщо да не се занимаваш
                            sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за Land Rover Discovery 1 3.5 V8

                              Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                              Евтиния вариант е изобщо да не се занимаваш
                              Това също е вариант , защото като се замисля "всяка крайност е вредна".
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X