Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zippo handwarmer?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Zippo handwarmer?

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Моя печка на 4-5 години, през зимата адски я исползвам и още не ми се налагало да я сменям.
    Тия неща винаги съм ги мислил за безполезни играчки но явно има нещо у тях. Би ли споделил защо ти се налага да я ползваш толкова често ? Тва ако си го държиш в джоба няма ли да ти вмирише дрехите завинаги ?
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #32
      От: Zippo handwarmer?

      Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
      Ландмарк ООД имат обяви и в Продавалника,питах ги за цени.
      Отговор - "Джобни печки Peacock, внос от Япония
      33,60 лв. е цената на малката грейка. Средната е 43,20 лв."
      Благодаря за информацията!
      Значи голямата сигурно ще да е колкото на зипото цената. Ама пък е малко по-голяма голямата пиикок от зипото и повече време пише че издържа (30часа спрямо 12ч. на зипо). Ама пък зипото го е имало преди да се родя, най-вероятно ще го има и след мене, пък тия ландмарк днеска ги има утре може да ги няма, а и както казах вече, не ме кефи идеята аз да им се обаждам и едва ли не да ги моля да ми продадът нещо и да ми изясняват условия, начин на доставка и гаранции. Ай да му се не види и дилемата, ще я мисля още!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #33
        От: Zippo handwarmer?

        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        Тия неща винаги съм ги мислил за безполезни играчки но явно има нещо у тях. Би ли споделил защо ти се налага да я ползваш толкова често ? Тва ако си го държиш в джоба няма ли да ти вмирише дрехите завинаги ?
        Исползвам я винаги когато съм в планината, а тя ми е пред портата. Печката ми е стои на кръста, пъхната в панталони когато е студено. Също така я пъхам към краката в спален чувал, когато спя на открито. Нищо не се вмирисва от нея. Сега мисля да си купя най-малката печка, за да ми топли ръцета. Как изглежда печката след толкова години вижте сами:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          От: Zippo handwarmer?

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Исползвам я винаги когато съм в планината, а тя ми е пред портата. Печката ми е стои на кръста, пъхната в панталони когато е студено. Също така я пъхам към краката в спален чувал, когато спя на открито. Нищо не се вмирисва от нея. Сега мисля да си купя най-малката печка, за да ми топли ръцета. Как изглежда печката след толкова години вижте сами:
          Благодаря! Тва нещо е доста по-голямо отколкото си мислех.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #35
            От: Zippo handwarmer?

            Не е голямо, Гиант е по-къс от смартфон Самсунг Галакси 3 Мини.

            Коментар


            • #36
              От: Zippo handwarmer?

              Днес моята пристигна,поръчах я вчера от Ландмарк .Заредих я с бензин за запалки David ross-3.70лв.-133ml.В пратката имаше подробни указания за експлоатация на български език.Заредих я в 14 часа,запали от първия път и все още продължава да работи.Седя си вкъщи на фотьойла и ми е на кръста.Усещането е като от електрическа възглавница.Утре предстоят проби при външни условия.
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #37
                От: Zippo handwarmer?

                Дай цена моля и кажи дали си доволен.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #38
                  От: Zippo handwarmer?

                  Цената е 43 и нещо.Работи перфектно.Успях и да се изгоря.
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #39
                    От: Zippo handwarmer?

                    Това нещо пожароопасно ли е ? Можеш ли напр. да си го оставиш запалено в колата на таблото пред предното стъкло, за да не ти се обледенява през нощта ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: Zippo handwarmer?

                      Моите са руски "Каталитическая грелька". Размери 99х61х19 мм., много заоблени. По начало се ползват пъхнати с бархетни калъфи. За 20 години до сега не съм се палил. Силно се нагрява само мрежата на катализатора, която е под капака. Мисля, че са безопасни.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Zippo handwarmer?

                        В тази тема съм писал моите впечатления. Giant Peacock от Landmark, гори само 2-3 часа. Пълня 1 кофа, не 2, защото толкова пише в упътването. Лесно се разбира като се запали - като поднеса пламъка на запалката към катализатора и се чува едно "вуп". Като се разработи се зачервява, но се вижда само в пълна тъмнина. Бензина, който съм пробвал уж е черно зипо, но доста понамирисва, а хората казват че черното трябва да не мирише. Не съм си играл да експериментирам с други горива.

                        Тази седмица ми се схвана кръста и беше супер да си легна с гореща печка на кръста.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Zippo handwarmer?

                          Поиграх си и направих едно сравнение между двата бензина, които имам в момента (разлика има!): http://www.offroad-bulgaria.com/show...23#post2397623

                          Коментар


                          • #43
                            От: Zippo handwarmer?

                            Най после си купих джобна печка. Китайска, голяма за 17лв с доставката до адрес.
                            Дойде в хубава кутийка

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150512-1080x1920.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5735463

                            Комплекта включва печката, дозатор, торбичка и книжка опътване

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150622-1080x1920.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5735464

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150728-1080x1920.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5735465

                            Така изглежда докато гори

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150939-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5735466

                            А това е бензина с който я запалих

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161126_150812-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5735467

                            Книжката е на китайски и с миниатюрни картинки та нищо не се разбира. Заредих печката с гориво до второто деление на дозатора, сложих катализатора и я подържах между дланите си около 2 мин. щом поднесох пламък към кечето пламна но не с пламък а някакво тлеене което бързо се разпространи по цялото кече. Докато тлеенето обхване цялото кече, пушеше след това пушенето спря и започна да грее. Сложих капачето и я прибрах в торбичката. Грее та се кине вече почти 4 часа. Според рекламата трябва да изкара 12 часа с едно зареждане. Ще видиме!
                            Не знам откъде ще си търся резервен катализатор обаче! Според рекламата тоя е платинен и вътре в кечето наистина се виждат някакви жички нагряти до червено.
                            Моля някой, който има японска, зипо или милтек голяма печка да премери и постне тука размерите на катализаторите им та да преценя дали стават за моята.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Zippo handwarmer?

                              От край време се чудя ако една такава джобна печка си я оставиш в колата вечерно време през люта зима, примерно на пода, да не вземе да прогори седалките (а има ли такава опасност или направо да подпали автомобила ?), ще трябва ли сутринта да стържеш лед от стъклата?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: Zippo handwarmer?

                                Чак пък толкова не вярвам да грее. Иначе гола в ръка не се държи, пари много. Но като я сложа в калъфчето вече се държи в ръка спокойно. Окачена в калъфчето на гърдите ми под полара топли доста.
                                Може би ако я сложиш в калъфчето на таблото ще имаш някакъв ефект против замръзване на стъклото.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X