Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

    Учи се Чавдаре,да караш на полигони,щото това е бъдещето за жалост.Скоро и разходките ще намалеят.Не че сега са много,вчера бяхме само 4 джипа.

    Коментар


    • #77
      От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
      Не е вярно,че няма други,които правят трофи+траял.При нас /Нова Черна/ миналата година беше само траял /с естествени препядствия,без нито една копка с багер/,а тази година направихме траял+трофи /виж в календара/.Мисля,че на всички ще допадне точно този формат трофи+траял в не много тежък вариант със опции на трофито екстреми колкото организаторите преценят.
      И наистина трябва да се обяви дата и то доста по-рано /според мен/,на която ,някъде в центъра на България/примерно Търново,Трявна,Габрово/ да се съберат колкото може повече организатори и да се уточнят еднакви правила за всяко състезание,включено в календара.
      А както казва бай Матьо селските кушии на сбора са за кеф на участниците и сборяните и там правилата се определят на място от организатора+участниците.

      А за БФАС моите извинения,ама не знам /може и да греша/ на кое от състезанията,тия любителските,дойдоха и помогнаха с опит или организация,да не говоря за лобиране пред спонсори.
      И защо ,по дяволите,трябва Иван или Петран или Стоян да имат лиценз за трошене на собствения си джип на една"селска кушия" или на кое да е традиционно любителско състезание?
      Абсолютно подкрепям!
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #78
        От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Учи се Чавдаре,да караш на полигони,щото това е бъдещето за жалост.Скоро и разходките ще намалеят.Не че сега са много,вчера бяхме само 4 джипа.
        Като стигне до там да ни късат билетче за полигон - просто няма да карам. Преди това обаче нямам никакво намерение да се самоограничавам ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

          Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
          .......
          И наистина трябва да се обяви дата и то доста по-рано /според мен/,на която ,някъде в центъра на България/примерно Търново,Трявна,Габрово/ да се съберат колкото може повече организатори и да се уточнят еднакви правила за всяко състезание,включено в календара.
          ..........
          Така, приятели, идеята ни има конкретно и положително развитие!

          Ето и хубавата новина.Тази сутрин ми се обади Йосиф Лагадов и изрази не само съпричастност към добрите ни намерения, но и с голямо удоволствие предложи домакинството си за предстоящата среща и помощта за изготвяне на общ правилник и т. н. Както той спомена в много непринудения разговор,:…”Да си седнем на една маса, да ги изчистим нещата, да има общ правилник, хората да си трупат точки по състезанията и най-добрите да си получат купите в края на годината!...” Цитирам по памет, ама беше нещо такова, а и бях много развълнувана-не вярвах на ушите си… Ще ни организира нощуването в хотел, мястото за срещата и даже, ако сме с джипките, една разходка ..по черно…, ако искаме! Та, ето такива хубави работи, за които аз му благодарих и сега пак ще го направя:
          БЛАГОДАРЯ ТИ, ЛАГАДОВ, ЧЕ ДВЕ ГОДИНИ ПОДРЕД ДАВАШ ВЪЗМОЖНОСТ НА ЛЮБИТЕЛИТЕ КАТО НАС ДА БЪДАТ ЧАСТ ОТ СТРАХОТНИЯ КУПОН , НАРЕЧЕН ”ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОНА”, И КОЙТО ОРГАНИЗИРАШ ТАКА ДОБРЕ, ЧЕ НИЕ САМО МОЖЕМ ДА СЕ УЧИМ…!
          БЛАГОДАРЯ ТИ И ЗА СЕГАШНОТО ТИ ЖЕЛАНИЕ ДА ПОМОГНЕШ НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА СЕ ОБЕДИМИМ С ОБЩИ ПРАВИЛА, което(мисля, че ще се съгласите с мен) е от полза за всички –за състезатели, за организатори, за публика, въобще за общата ни страст – офроуда! И се надявям полека-лека да “дигаме летвата”!

          Какво се иска от нас? Първо - желание от колкото се може повече организатори на любителски състезания да присъстват на срещата и то с изчистени концепции и второ -да определим датата. Единственото условие на Лагадов датата да не е края на ноември, защото тогава е на “24 часа Атина”(27-ми ноември).
          Хайде сега давайте предложения. С някои ще се видим утре при Влади(ако се намерим по спец. Участъците), но по-добре да коментираме датата тук.
          Моето мнение е да се изчака и състезанието в Самоков, а и да се има предвид, че от днес сме в изборна кампания до 30 октомври вкл.( с двата тура). И като гледам календара първата “хубава” дата е 5-6 ноември Ама всеки да предложи и да се спрем на една дата, колкото се може по-бързо.
          Айде – акция!
          0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

          Коментар


          • #80
            От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

            Аз мисля,че след Шумен ще има достатъчно време за една такава среща.

            Коментар


            • #81
              От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

              Първоначално публикуван от MGEORGIEV Преглед на мнение
              Аз мисля,че след Шумен ще има достатъчно време за една такава среща.
              В мнението си в пост 50, точно това имах предвид-да мине и състезанието в Шумен, но както другите колеги преценят.
              0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

              Коментар


              • #82
                От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                Нещата отиват на хубаво. А състезанието на Лагадов е просто перфектното трофи. Браво. Пожелавам успех на всички организатори.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #83
                  От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                  Аз предлагам след нова година- да мине сезона, лова, празниците, приключванията по фирмите и т.н. Тогава ще сме се успокоили и ще мислим трезво.
                  Това с еднаквите правилници ми се вижда трудно, но си мислех за друг вариант: състезанията да запазят своята специфика, като въведем някои общи неща в правилниците (напр. изискванията за безопасност). Всяко състезание да си има рейтинг на сложност и точките за генералното класиране да се умножават по рейтинга. Например първият на Лазарово в "Експерт" ще има повече точки за генералното от първия в "Хоби". Най-трудното трофи за сезона например ще има рейтинг 6 (ако изберем шестобална система), а най лесното 3. По този начин ще могат да се включат и състезания т.нар. "друсни полянки"( стига да спазват общите изисквания), които в последствие ще могат да се развиват. Други състезания, ако станат много смешни и рейтинга им стане 2 ще отпаднат....
                  Тук веднага възниква въпросът:-кой и как ще оценява състезанията. Може да се направи по много начини- гласуване във форума, гласуване от участниците в състезанията, гласуване от организаторите и т.н.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                    Чета и се забавлявам. Какво трябва да бъде състезанието Тетевен 4х4 2012г ще го решат организаторите и спонсорите които ще помогнат за осъществяването на идеята. Дали ще е Рали,Трофи, ЧЕЛИНДЖ или Траял все тая, въпрос е какво искат участниците и заради това трябва да се направи АНКЕТА или новата дума РЕФЕРЕНДУМ. Питайте участниците и зрителите и ще ви стане ясно какво да бъде но първо уточнете какви са регламентите на зад форматите РАЛИ, ТРОФИ, ЧЕЛИНДЖ ,ТРАЯЛ но не в България а в чужбина. Нашите състезания са нито рак нито риба.
                    Ралито при нас е СКОРОСТНО ОРИЕНТИРАНЕ за мързеливи навигатори а така нареченото трофи е ЕКСТРЕМНО ОРИЕНТИРАНЕ тип следотърсачи ама ако може да не си намокрим краката. Траяла пък е СЕИР ЗА ПУБЛИКАТА за автомобили които нямат място там. Преди почти месец пък излезе и нов формат състезание тип "Регламента се чете за повече време от времето за състезаване" с пътна книга която нямаше нищо общо с действителността но с насочващи съдии но да ви кажа часовника за първото място много ми харесва.
                    Не обиждам никого а само критикувам. Трофи Албена не протече както бе планирано макар че хареса на повечето от участниците.Първия ден бе 90км а втория 45км но и двете бяха минати за максималното време. Ами представете си ако умишлено бях скъсил трасето и никой не знае къде е финала /а той е някъде по пътната книга/ колко щяха да са финиширали- ДВА ЕКИПАЖА. Класирането на състезанието бе кой има най-малко наказания а не най-малко време за преминаване.
                    Та какво излиза накрая всички формати без Траяла са си автомобилно ориентиране за екипажи които не се стремят към съвършенство и други които са "Мястото ни не е при батковците ама ще се пробваме".

                    За това направете референдум и уточнете какъв да бъде формата.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                      Добре казано. Един път и аз да се съглася с теб. И за референдума съм съгласен, но да гласуват само състезатели и навигатори. Или хора които поне имат джипове и смятата да е пускат на състезание. Като гледам, от целия форум не знам дали имат 10% участниците с джипки. Като махнем и паркетниците и то кво остана? Защото ако е свободно гласуването, май ще трябва да се ходи само на траяли.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                        Каквото бъде догодина състезание такова .Всеки един участник в тези мероприятията решава какво иска да кара.
                        Който иска да прави състезание за публиката да прави , който иска да прави състезание за участниците това е нашия човек .
                        Лудак

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                          Малко ретро

                          http://www.youtube.com/watch?v=rflR3eeZHFs
                          BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                            Предлагам Тетевен 4х4 2012 да си го направите у ваше село, демек в Тетювене.
                            А не в Гложене!

                            Достатъчно изорахте най-добрата мотокрос писта в БГ!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                              Измислихте ли датите за да можем да си направиме отпуската?
                              Лудак

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                                Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                                Измислихте ли датите за да можем да си направиме отпуската?
                                Е, сега вече ме настъпи по мазола...и аз все това питам, ама отговора е "скоро"!
                                Сега са заети много с общински дела.Надявам се до края на май да има точна информация за датите и цялото състезание.
                                Аз моите дати съм ги измислила отдавна, но решенията за всичко свързано със състезанието са колективни и затова малко трудни
                                Още малко търпение, моля!

                                П.С. Отворени сме за предложения - кога ще е удобно за състезателите при тоя наситен календар...
                                0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X