Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една идея за изработка на куфари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Една идея за изработка на куфари

    Първоначално публикуван от yoyoma Преглед на мнение
    Мартине, направи ми и на мене ...., не че ми трябват но са толкова хубави!)
    Нямаш ядове. И по-хубави ще станат

    Коментар


    • #32
      От: Една идея за изработка на куфари

      Измислих как да запуша отворите на захватите. Хем евтино , хем качествено- намерих едни турски сапунерки, доста скъпи междувпрочем- нормалните са 50ст. , а тия 1,20 лв. Двете им половини са еднакви и имат едно ръбче по средата. Съвсем малко по- големи са от отворите . Вече си приготвих капачета от тях, остана моята позната да ми облепи куфарите с кожа( която също купих за 18лв.- тя ми каза точно каква и от къде). Ще стане супер с тия кутийки. Общата дебелина е 4мм.(мерих).
      Имам друго питане(май не е по темата , ама...Купих от Практикер ал. винкел 30/30/2мм. Снел съм си размери на куфарите , но не знам с какво да го режа тоя винкел(че има много скосове на 45градуса), за да стане право. Не ми се търси фирма за ал. дограма(те имат машина дето реже точно ). Имам от ония старите руски машинки-циркулярчета, дето ми е свършила страшно много работа. Питането ми е дали има някакви дискове за рязане на алуминий, дето мога да ги пригодя на моята машинка? Ако има , къде да търся. Утре мисля да правя това. Иначе оборотите на машинката мисля ще стигнат за да реже без чепаци. Извинявам се за дългия пост.

      Коментар


      • #33
        От: Една идея за изработка на куфари

        Следя внимателно и чакам предложения .Ако някой има желание да ми направи куфари не бих се разсърдил.

        Коментар


        • #34
          От: Една идея за изработка на куфари

          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          Питането ми е дали има някакви дискове за рязане на алуминий, дето мога да ги пригодя на моята машинка? Ако има , къде да търся. Утре мисля да правя това. Иначе оборотите на машинката мисля ще стигнат за да реже без чепаци. Извинявам се за дългия пост.
          Потърси в Киров АД. Там се продават специализирани дискове за алуминий.

          Коментар


          • #35
            От: Една идея за изработка на куфари

            Относно проблема с нитовете, за който споменаха Лари и mastora - има едни алуминиеви нитове, които се разплескват с чук. От двете сртрани на съединяваните детайли стават съвсем малко главички, които не може да надерат нищо.

            Герчев - отиди в някоя железария или в Практикер и си купи трионче с разграфен с канали палстмасов държач. Представлява нещо като пластмасова 'дъска' с два ръба, през които има прорези, които водят триончето. Реже алуминиевите винкели като халва и струва няколко лева.
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #36
              От: Една идея за изработка на куфари

              Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение

              Герчев - отиди в някоя железария или в Практикер и си купи трионче с разграфен с канали палстмасов държач. Представлява нещо като пластмасова 'дъска' с два ръба, през които има прорези, които водят триончето. Реже алуминиевите винкели като халва и струва няколко лева.


              И аз бих те посъветвал това.

              Коментар


              • #37
                От: Една идея за изработка на куфари

                Благодаря за инфото! Ходих в Практикер и си купих за 6 лв. дискче на Бош (пише за инокс). Първоначално не ми вдъхна доверие, че е дебело 2-3 мм-прилича много на диск за метал. Помислих , си , че ще се счупи при първото неволно мръдване на рязания детайл , но за около час си направих всичките рязове(сложих го на циркуляра)и почти не се изхаби. На циркуляра ми заспа и най- хубавото му е , че прави рязове точни до мм. Сега остана да си взема куфарите и да ги обкантя върху кожата. За отворите също реших проблема, надявам се успешно. Остана само да се изпробват куфарите. Няма да влизам в полемиката за твърди и меки куфари (дисаги). Според мен просто за всеки тип пътуване си има специфика , но си и зависи от човека. Без съмнение, че на по-труден терен е по- добре да си с мек багаж, но пък много по- малко хора в БГ правят такъв тип пътуване.

                Коментар


                • #38
                  От: Една идея за изработка на куфари

                  Привет отново
                  година по-късно се наложи пак да правя куфари. Реших да реализирам идеята от миналата година, пък да видим какво ще стане. Този път вместо композитния материал който ползвах , заместих с алуминиева ламарина(дуралуминий). Формата е по-различна, иначе обема е почти същия.
                  Ето малко фотоси и до къде съм стигнал:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6210.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5398293Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6213.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5398294Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6218.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5398295Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6219.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5398296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6224.jpg
Прегледи:1
Размер:166.5 КБ
ID:5398297Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6232.jpg
Прегледи:2
Размер:191.6 КБ
ID:5398298

                  Коментар


                  • #39
                    От: Една идея за изработка на куфари

                    Страхотни са. Аз съм решил твърдо да правя куфари, че от известно време на мотора се возя само в множествено число, а ако се ходи някъде с преспиване е нужен багаж. Решил съм обаче да ги направя със заоблени ръбове не само на стените на кутията, но и на капака. Мисля вместо винкелчета да изпозлвам заоблени профили, но никак не ми идва на акъла как да направя самия капак така....
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #40
                      От: Една идея за изработка на куфари

                      Браво колега...Много добре са станали...Каква е себейността им..освен удоволствието да си ги направиш сам
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Една идея за изработка на куфари

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        Браво колега...Много добре са станали...Каква е себейността им..освен удоволствието да си ги направиш сам
                        около 250лв.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Една идея за изработка на куфари

                          Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                          Страхотни са. Аз съм решил твърдо да правя куфари, че от известно време на мотора се возя само в множествено число, а ако се ходи някъде с преспиване е нужен багаж. Решил съм обаче да ги направя със заоблени ръбове не само на стените на кутията, но и на капака. Мисля вместо винкелчета да изпозлвам заоблени профили, но никак не ми идва на акъла как да направя самия капак така....
                          Какви точно заоблени профили мислиш да ползваш?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Една идея за изработка на куфари

                            Най ниската цена която намерих в Германия е към 65 евро за бройка. Дават ги универсални и за мотоциклет /32 литра/ .Те са със заоблени ръбове , но са с профилни страни /незнам дали така се казва/ ламарината е огъната така , че се образува една издатина около 3 см и обикаля цялата кутия. Това е на две места по обиколката..Предполагам , че е за здравина...Или нямаш рана /плоска/ страна на която да легне например подсилваща планка. Самата фирма не казва колко е дебела ламарината. Не ми идва на ума как могат да се подсилят отвън с профил ...може би вътре трябва да се направи рамка...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:918644-73504.jpg
Прегледи:1
Размер:19.3 КБ
ID:5400490
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Една идея за изработка на куфари

                              Първоначално публикуван от getmen Преглед на мнение
                              Какви точно заоблени профили мислиш да ползваш?
                              Точно там е проблема. Прерових всички фирми, които предлагат профили, които биха ми свършили работа и всичките разбраха от мен, че продават такива неща. някои дори не знаеха, че имат интернет сайтове с каталог в тях. Накрая май ще прибегна към изработка на профили на абкант, защото ми писна да се занимава с мързеливи работници.

                              Е куфарите, които е показал колегата за 65 евро са най-вероятно от 1,5 мм ламарина, да не говорим че пак имат опасни ръбове. Представям си и как половин тон африка ляга върху един такъв...
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар


                              • #45
                                От: Една идея за изработка на куфари

                                Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                                Точно там е проблема. Прерових всички фирми, които предлагат профили, които биха ми свършили работа и всичките разбраха от мен, че продават такива неща. някои дори не знаеха, че имат интернет сайтове с каталог в тях. Накрая май ще прибегна към изработка на профили на абкант, защото ми писна да се занимава с мързеливи работници.

                                Е куфарите, които е показал колегата за 65 евро са най-вероятно от 1,5 мм ламарина, да не говорим че пак имат опасни ръбове. Представям си и как половин тон африка ляга върху един такъв...
                                То моето си беше въпрос Искам мнение от хора с опит. В моя случай GS "ще ляга" /Пази Боже.../ Сам си правих стойките и те не са асеметрични а на равно разстояние..затова съм се спрял на еднакви по размер 32-36 литрови кутии...Закрепването на такива точно кутии може да се окаже по сложно заради профилите...Всъщност какво мислите коя е правилната дебилина на ламарината?????
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X