Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една идея за изработка на куфари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Една идея за изработка на куфари

    Хихи, точно за това се чудех.
    Ако му измислиш някакво захващане за този трапец, както си е оригинално, грешка няма да имаш.

    Коментар


    • #17
      От: Една идея за изработка на куфари

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Хихи, точно за това се чудех.
      Ако му измислиш някакво захващане за този трапец, както си е оригинално, грешка няма да имаш.
      Измислил съм:
      Трапеца влиза през правоъгълен отвор в стената на куфара и отзад се закопчава с резе на което има пружинка за да може да се щрака само. А на резето има едно палче което се показва отвън през издължен отвор за откопчаване. Да се откопчава без отваряне на капака Всичко това е затворено с една кутийка за да не се намокрят чорапите от пороя Направих една такава закопчалка на парче еталбонд, но нямах време да правя на куфарите. А и така ми се струва по сигурно.

      Коментар


      • #18
        От: Една идея за изработка на куфари

        Първоначално публикуван от mastora Преглед на мнение
        [ATTACH=CONFIG]363214[/ATTACH]

        Закрепването съм направил по следния начин(не най-добрия):
        Махнах конзолата на ролбара (това което е в ръката ми). Той се държи на два болта и на негово място влизат двата болта който стърчат от кутията. Закрепването отнема по 30 сек. на куфар. Първо закрепвам долната част с движение от горе на долу и после към мотора. След това навивам ръкохватките(гайки) има и федерки
        За пореден път "Простите решение за най-добри!"
        Аз се измъчих докато направя това закрепване по начина с правоъгълен отвор и палче отвътре. И пак става бавно откопчаването и закопчаването Просто с два болта щеше да е мноооого по-лесно
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #19
          От: Една идея за изработка на куфари

          Дали този Еталбонд не може да се огъне без да се фрезова фуга? Би ли могъл да споделиш някаква цена?
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #20
            От: Една идея за изработка на куфари

            ами без фрезоване няма да стане. А за цената на кое питаш?

            Коментар


            • #21
              От: Една идея за изработка на куфари

              Ами за цената на еталбонд-а. Моята идея е сглобка с винкелчета (метода на Иво Марков).
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #22
                От: Една идея за изработка на куфари

                Материала е около 80 лв. Фрезоването и рязането е около 15-20лв. С винкелчета също става. Аз и такива съм правил , но става по-грубо и има много пробиване. При варианта с винкелите може да се използва и алуминиева(дуралуминий) ламарина. Тогава става много здраво, малко грозно и трябва боя след това или лак.
                Идеята ми тези куфари беше да са изчистени и красиви. Следващите куфари ще са със скосени външни ъгли и в тон с мотора ми

                Коментар


                • #23
                  От: Една идея за изработка на куфари

                  Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                  Ами за цената на еталбонд-а. Моята идея е сглобка с винкелчета (метода на Иво Марков).
                  Много нитване бе, Чавдаре. Виж как добре го е направил майстора. Една дълга, права част, която само трябва да свиеш на 4 места и страниците са готови. Отделно още един прост детайл е дъното. Нитваш и си готов.

                  Детайлите са елементарни за разкрояване, лесно се режат на гилотина, нитването е минимално, става бързо.
                  Смятам, че това е оптималният подход.
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #24
                    От: Една идея за изработка на куфари

                    Ехх Илко, мързела води към прогрес, съгласен съм.

                    Но помисли от другата страна, винкели на всеки ръб, даващи здравина, а и релефни предмишници.

                    Иво
                    Черпете ме, не ме щадете!
                    _________________
                    (\__/)o*******_
                    (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                    ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Една идея за изработка на куфари

                      Ами аз бих предложил ако се съмнявате за здравината, да сложите от вътрешната страна един ал. винкел (50х50) мм стегнат и залепен с полиоретановото лепило на цялата си площ. Има много сериозни лепила с голяма адхезия и еластичност за лепене на метали. Нитовете трябва се мажат ако искаме да не влиза вода и от личен опит при натъпкан куфар може да повредят багажа

                      Да поправя колегата само като спомена,че за съжаление композитния материал който използвах за тез куфари се реже само на циркуляр , от гилотината
                      се мачка.

                      п.п След около 5200 км с тези куфари се наложи да се разделя с тях. Прегледах ги обстойно и констатирах,че няма никакви проблеми породени от експерименталните на момента решения който взех при конструкцията им. Единствената забележка е ,че боята им не е устойчива като авто-лак например. Дано вършат работа на новия собственик, такава каквато и на мен
                      Последно редактирано от mastora; 29-09-11, 18:45.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Една идея за изработка на куфари

                        А за вредите от нитовете гледам има разни чантички за багаж който се пъхат в куфара. Става още по-удобно. Вместо да сваляш куфара, вадиш само чантата и си я носиш я в хотела я в палатката.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #27
                          От: Една идея за изработка на куфари

                          Много благодаря за куфарите - заспаха на Африката. Само , че тепърва мисля да започна да ги укрепвам и да ги заздравя още до колкото успея. Идеята ми е да ги облепя с цяло парче изкуствена кожа(ще махна всички крепежи и след облепването ще ги монтирам пак). После ще взема 20мм алуминиев винкел и с болтчета(не с нитове) ще обкантя всички ръбове. Във Варна намерих 2 магазина , където има всякакви крепежи от неръждавейка. От вътре мисля да ги хвана с глухи гайки(няма да дерат). Евала на колегата (наистина ги е направил много качествено). Това , че са ръбести според мен е не недостатък, а предимство(по тестните стени могат да се хванат стойки за туби и каквото се сетиш там) Още веднъж благодаря на Марто и му желая да си направи по- хубави куфари от тези-такива , каквито на него му харесват.
                          Единствениат им недостатък е , че през отворите на долните захвати, ако завали , ще влиза вода и трябва от вътре да се измислят някакви водонепроницаеми кутийки. Сеща ли се някой от къде мога да си намея нещо подходящо. Дайте някоя идейка. И още нещо: Имам и ВФР със същите стойки на Монокей, но ако искам да ползвам куфарите и на него , трябва да пробивам нови отвори(куфарът от страната на ауспуха опира в него ) или да свалям някак си гърнето надолу(което много не ми се иска да правя).
                          Поздрави

                          Коментар


                          • #28
                            От: Една идея за изработка на куфари

                            Мартине, направи ми и на мене ...., не че ми трябват но са толкова хубави!)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Една идея за изработка на куфари

                              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                              ...Единствениат им недостатък е , че през отворите на долните захвати, ако завали , ще влиза вода и трябва от вътре да се измислят някакви водонепроницаеми кутийки. Сеща ли се някой от къде мога да си намея нещо подходящо. Дайте някоя идейка. ...
                              Емо, на моите куфари реших този проблем с капачки от дезодорант, които срязах за да са по-ниски и ги залепих отвътре с полиуретаново лепило. Ползвах капачки от сух дезодорант, защото са продълговати, но ще стане и с обикновеним кръгли. До момента не са мръднали... и вода не е влизала също
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • #30
                                От: Една идея за изработка на куфари

                                Мислех го , обаче има 4 отвора, които са по- големи от капачката и не става. Ще се поогледам тия дни . Освен с лепило , трябва да се хванат и с болтчета, за да не се отлепят по невнимание като се слага нещо в куфара. Мисля после да ползвам и вътрешна чанта де. То това лято като не можах да карам , поне да си направя мотора . Ама нищо , догодина ще наваксваме( а може и да предприемем нещо зедно ) Поздрави !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X