Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

    Здавейте колеги,
    Обмислям закупуването на един от двата автомобила.
    Идеята е за автомобил за свободното време.(Разходки в планината(сняг),риболов и др.)
    Помогнете със съвети за предимствата и недостатъците на единия и другия.
    Четох доста и съм наясно,че са доста близки-една база и др. Четох и за двигателите-няма да бъде VM.
    Очаквам мнението ви за колите като цяло.
    Предварително благодаря на отговорилите.

    Съобщениеот модератор:
    Моля, напишете си в профила от къдесте.
    Прочетохте ли това
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-09-11, 06:40.

  • #2
    От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

    Аз като собственик на Класик мога да споделя за него. Първо, по-компактен, макар и малко. Вътре е по-комфортен( поне моя). Като двигатели, механика, шаси, окачване 90% и повече от частите са еднакви с Диско 1. Рейнджа няма опция за данъчен кредит, докато Диското в общия случай си има допълнителните седалки отзад. Като качество на изпълнение няма разлика май.
    При мен с 300 ТДИ двигател разхода с 32' гуми е около 10 на сто нафта, пътува се доста удобно на дълъг път. Има добър климатик и пълен ел. пакет. Определено колата ми е по-комфортна от повечето Дискота, но мойта е и модел с повече екстри. В момента имаше няколко страхотни оферти за Класици с правилните двигатели за пари с до 1500-2000 лева по малко отколкото за Диско в добро състояние. Дори наш колега в момента продава за под 6000 лева отличен Рейндж с куп екстри и осмак под капака.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

      Благодаря за отговора.
      Ако може и да ми кажете, какво е поведението на Рейнджа на сняг.На ясно съм,че в снега най-важни са гумите.Моят опит с проходими автомобили е от Нисан Терано.На сняг никак не е добре.Говоря за сняг по шосе.
      Рейнджа по малък ли е от Диското(като габарити)?
      При демонтирани задни седалки, получава ли се равен под?
      Предварително благодаря за информацията.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

        Ако говорим за комфорт,обади се,ела, виж, покарай Класик и пак ще си говорим
        sigpic
        Land rover lightweight-series 3
        Range Rover V8
        Range Rover Classic Vouge SE V8
        Mercedes G280

        ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

          Аз сЪщо сЪм с Класик и сЪм изключително доволен!
          Отдолу двете нямат разлика. Отгоре... хм - вЪпрос на вкус - мен лично диското хич не ми харесва като дизайн (казало кучето и се облизало...).
          На Рейнджа задните седалки се сгЪват на два пЪти и се получава равен под. При демонтаж - ще имаш по-ниско точно зад предните седалки (кЪдето са краката на задно седящите).

          За карането на сняг - имаше някЪде едно клипче как се тегли тир на сняг

          Но що не вземеш да посетиш някое от мероприятията, че да видиш и пипнеш всичко, което те интересува
          Примерно тези дни на Нови ИскЪр - ще има и Рейнджове и Дискота...
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

            При мен може да поседиш само.
            878511557

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

              Преди месец минах да погледна набързо една оферта за Класик с Tdi, който е наблизо. Имаше много екстри, ама беше нещо лъскан за продажба и лекичко ударен отзад от дясно. Но мисля, че беше с 200Tdi. Изглеждаше като да е поседял за продаване някъде доста време и една две подробности ме спряха да го оглеждам сериозно въобще. И по принцип Дискавърито ми харесва повече, но запазените държат цени. В рейнджа не ми хареса и разположението на резервната гума в багажника.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

                Благодаря на всички за отговорите.

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                "Но що не вземеш да посетиш някое от мероприятията, че да видиш и пипнеш всичко, което те интересува
                Примерно тези дни на Нови ИскЪр - ще има и Рейнджове и Дискота...
                Кога и къде по точно ще бъде това мероприятие? Дали ще бъде удобно да дойда?
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-09-11, 11:24.

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

                  Първоначално публикуван от a.donev Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за отговорите.



                  Кога и къде по точно ще бъде това мероприятие? Дали ще бъде удобно да дойда?
                  E - прочетох кЪсно поста ти. преглеждай редовно тук:
                  http://offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=292
                  Аз кибича на повечето сЪстезания, а ти ако дойдеш - като видиш класик или диско - просто потЪрси собственика и си поговори с него - никой няма да ти откаже, а тези сЪстезания са място точно за такива сладки приказки
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover Classic или Land Rover Discovery 1

                    Имам Диско и си купих такова поради следните причини:
                    -В Рейндж съм се возил и не намирам разлика в комфорта.
                    -Движението на сняг-и двете машини са с отворен централен диференциал и движението им на сняг по шосе е много по-добро от нисан с включен режим 4Х4
                    -За мен автоматичната блокировка на централния диф на Рейнджа е недостатък,ама аз съм екстремист и мнението ми е пристрастно
                    -Раздатката на Рейнджа поради горната причина дава повече дефекти
                    -Седалките-при пълно падане при Диското се получава малък ръб,който за мен не е проблем-при Рейнджа не знам как е.

                    Аз съм за Диско
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X